Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Miłośników Astronomii.

 

Mam na imię Tadek i mieszkam na wsi w połowie drogi między Kaliszem a Sieradzem. Już od młodości interesowałem się (choć dorywczo) historią odkryć astronomicznych, kosmologią, ale tak na serio dopiero od jesieni, kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Synty 8.

 

Pozdrawiam

Tadek

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłosników astronomi. Jest to moje 1-sze forum astronomiczne na jakim się zapisałem. Astronomia mnie interesowała od małego. Zapisałem się tutaj bo usłyszałem o tym forum raz od kogoś. Mieszkam w małopolsce. Mam nie tak daleko do nowo otwartego prywatnego obserwatorium astronomicznego znajdującego sie na podkarpaciu. Jest uznane za najwieksze prywatne w Europie im. Królowej Jadwigi. Napewno ktos z was o nim juz słyszał. Sprzęt jaki posiadam to skromna lornetka astronomiczna TPL Giant 15x70 mam ja na statywie. Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu i jestem z niego zadowolony bo widać naprawde duzo na nocnym niebie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się zarejestrowałem to wypada się przywitać. Mało wiem o tej branży ale w niebo uwielbiam się gapić. To chyba już coś?

Widzę (nawet gołym okiem), że dzieje się sporo ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że goszcząc tutaj dowiem się więcej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przywitam. W niebo gapię się prawie od zawsze, "na poważnie" zaczęło się, gdy nauczyłem się korzystać z diagramów planet w książce "Niebo na dłoni". No i zbudowałem sobie własnego refraktora, z soczewki 1D kupionej w optyku, wybebeszonej lupy włókienniczej i papierowej tuby. Szału nie robiło, ale ja byłem (niemal dosłownie) wniebowzięty widokiem księżyca. Dziś mam (wyjąłem znów z piwnicy) reflektorek Newton 76/700 z jednym okularem i musi mi wystarczyć ;) Może uda mi się w nim podnieść lustro, wtedy może uda mi się podłączyć do niego lustrzankę, a wtedy zobaczy się, co się jeszcze uda... ;)

Edytowane przez kamel3d
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Od początku rzucę się na pożarcie bo przyznam że specjalnym fanem astrologii/astronomi nie jestem. :wassat:

Niebo istnieje, ładnie wygląda, wielka niedźwiedzicę rozpoznaję i nie wiele więcej. Bardziej interesuje mnie to od strony technicznej i biznesowej. Zastanawiam się nad zakupem tak zwanego planetarium mobilnego i możliwościami zarobkowego użycia takiego sprzętu w szkołach. Widzę, że większość takich pomysłów polega na odtworzeniu fajnego dla dzieci filmiku i to wszystko.

W swoich działaniach chciałbym pójść trochę dalej i niejako przy okazji pokazać dzieciakom trochę konkretnych o otaczającym ich świecie. :g: Stąd też moja wizyta na tym forum.

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forum przeglądam od dłuższego czasu więc najwyższa pora się przywitać. Większość życia mieszkałem i pracowałem w Bieszczadach nieświadomy tego że właśnie tam mamy najlepsze warunki do obserwacji, paradoksalnie teraz gdy ciekawi mnie to co znajduje się na niebie większość czasu spędzam w Holandii gdzie światła jest dosyć sporo,ale udało mi się znaleźć kilka w miarę ciemnych miejsc. Zanieczyszczenie światłem od czasu do czasu rekompensują mi obłoki srebrzyste lub jakaś zorza :icon_biggrin: Mój teleskop, a raczej zabawka to Sky-Watcher D=70 F=700, co nie zmienia faktu że gdy po raz pierwszy zobaczyłem przez niego np; księżyce Jowisza to towarzyszące temu emocje i ciarki na plecach pamiętam do dziś. Zakup czegoś większego to tylko kwestia czasu, jak na razie badam co będzie dla mnie odpowiednie. Lubię czasami pstrykać zdjęcia przelatującej ISS, którymi z pewnością się podzielę. Witam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku! :)

Jeśli mogę zapytać- planujesz powrót w Bieszczady w bliższej lub dalszej przyszłości?

W kwestii sprzętu na pewno na forum Ci pomożemy, jeśli będzie potrzeba. Czytaj dużo o astronomii i obserwowaniu nieba, wiedza na pewno zostanie w głowie. Obyś został z nami na dłużej :)

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku! :)

Jeśli mogę zapytać- planujesz powrót w Bieszczady w bliższej lub dalszej przyszłości?

Jak na razie rodzinne strony odwiedzam tylko w czasie urlopu, najbliższy za dwa tygodnie. Jeśli pytasz o powrót na stałe to zdecydowanie tak, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zawsze marzyłem o tym, by poznać to, co niewidoczne dla oczu i tak się złożyło, że dostałem teleskop taki, by móc korzystać jeszcze z uroków astrofotografii :). Wciąga mnie to baaaardzo, ale moja niewiedza mnie przeraża... Na pewno będę regularnie "Was" czytał i się uczył... i przede wszystkim cieszył się każdym nawet małym sukcesem. A może jest ktoś z okolic Wrocławia lub Wrocławia, kto pomoże w sposób praktyczny przejść z zerówki do pierwszej klasy?

 

pozdrawiam gwieździście :)

L.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Może zainteresuje Cię ten watek:

http://astropolis.pl/topic/31349-dolny-lsk-tpada/?view=getlastpost

 

Może rozważ założenie nowego wątku w odpowiednim dziale i wtedy opisz swój teleskop (wraz z pytaniami jakie ci chodzą po głowie), usytuowanie balkonu, potencjalną mobilność pozamiejską, kwestie astrofotograficzne.

 

Pozdrawiam

p.s.

Znajdź w necie i zainstaluj darmowy program Stellarium o ile jeszcze nie masz.

 

Jest jeszcze takie nasze miejsce (celestia)

 

http://astropolis.pl/topic/49266-celestia-akcja-spoleczna-nr-1/

 

aczkolwiek nie wiem czy wszystko tam jest aktualne w zakresie jaki Cię zainteresuje - niemniej warto spróbować:

 

http://www.celestia.pl/Teleskop_do_taniej_nauki_astrofotografii

 

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś z okolic Wrocławia lub Wrocławia, kto pomoże w sposób praktyczny przejść z zerówki do pierwszej klasy?

 

Zobacz naszą mapę użytkowników:

http://astropolis.pl/membermap/

 

Sam też się dodaj, żeby inni w okolicy mogli Cię znaleźć :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się zarejestrowałem to wypada się przywitać. Mało wiem o tej branży ale w niebo uwielbiam się gapić. To chyba już coś?

Widzę (nawet gołym okiem), że dzieje się sporo ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że goszcząc tutaj dowiem się więcej.

 

cześć, też jestem nowa a w zasadzie to nie ....bo dawno temu założyłam tu konto(kilka lat temu) ale zapomniałam hasła,

hmm to było jak kupiłam mój pierwszy i jak na razie jedyny teleskop Teleskop Sky-Watcher Synta N-114/900 EQ-1, ale to już stary złom teraz chce kupić nowy cenowo do jakichś 3000pln. Mój stary to już zabytek(fakt, że był z najniższej półki), jak siostra u mnie mieszkała to wieszała na nim torebki i mokre ręczniki, syn powykręcał większosć śrub i pogubił nakładki..taka sytuacja.

 

pozdrawiam kolegę wyżej tysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich obecnych. Jestem tu "funkiel nówka" więc wypada się przedstawić: jestem rencistą, mam 63 lata i powoli wszystko co do tej pory mnie absorbowało, coraz bardziej mi lata, by uspokoić jakoś sumienie wziąłem się za kamienie... :yahoo: Widać już taka to symptomatyczna dla ludzi "smugi cienia" przypadłość że im bliżej nagrobka z lastriko tym większe zainteresowanie kamieniami, a tymi spadłymi nomen omen "z Nieba" - w szczególności... :) :) :) :)

Mam dwa znaleziska, mam nadzieję że są to meteoryty. Jednego podejrzewam o bycie brekcją (de domo: Luna), drugi - że przyleciał z Marsa duużo wcześniej niż sławetni Marsjanie z relacji Orsona W. Trzeci - pięknie obtopiona na jasny brąz ogromna jakby "pestka" brzoskwini - plwać sobię będę w brodę do końca życia ponieważ została utracona... Co prawda wiem gdzie ją osobiście zabetonowałem nie wiedząc, z jakim cennym znaleziskiem 40 lat temu, w młodości mej jurnej i durnej, mialem do czynienia, ale gorycz żalu po stracie od lat pozostaje posmakiem niegasnącym... :Loveit: :Loveit: :Loveit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Seba(stian), mam 36 lat, mieszkam w Krakowie.

Rozgwieżdzone niebo fascynowało mnie od zawsze. Astronomią zainteresowałem się w dzieciństwie - Ojciec kupił mi kiedyś Astro Cabinet 90 - nic przez to nie widziałem. Lata osiemdziesiąte to brak wszystkiego (nie mam na myśli nawet gotowców, co nawet samych soczewek na składaka), więc hobby umarło śmiercią naturalną. Jednak przez te lata ciągle w głowie na którymś tam miejscu w kolejce był teleskop.

8 dni temu nie wytrzymałem i kupiłem Sky-Watcher N-150/750 na EQ3-2 - jedno z marzeń z dzieciństwa zostało zrealizowane.

(Nie)stety marzeń i zainteresowań mam więcej, przez co powyższy wybór z racji gabarytów i ceny uznałem za optymalny dla "zielonego" jak ja.

 

Czytałem różne wątki, na różnych forach, ale postanowiłem dołączyć do Was.

 

Pozdrowienia!

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.