Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Czołem, Ni Hao, Hello czy jak kto woli !

Wypadało by coś opowiedzieć o sobie, a więc tak:

 

Moja pasja do astronomii zaczeła się...mhm.sam nie wiem kiedy więc może zacze od momentu który pamiętam. Zawsze uwielbiałem tematyke cywilizacji pozaziemskich a także szerko pojętym UFO dlatego doszło do zainteresowania się ufologią a skutkiem tego było zakochanie się w astronomii <3. Uwielbiam wszystko astrofizyke ubóstwiam, astrofotografie ubóstwiam, wszystko co ma przed sobą astro kocham <3 (No może oprócz astroplackiziemniaczane). Dlatego patrzałem często w niebo a także oglądałem bardzo dużo dokumentów, czytałem. Pamiętam książke "Na Tropie Kosmicznych Braci" która bardziej pasuje do słabej powieści sci-fi niż faktycznie naukowego dokumentu. Nawet badałem sam kosmos *bierzcie to z przymrużeniem oka* ​opracowywałem własne teorie które po głebszym poznaniu fizyki nie miały by sensu. Co ja tu jeszcze pamiętam.....bardzo ale to bardzo wstydziłem się ze pasjonuje się astronomią (do tej pory jakieś ślady po tym zostały) i tak brnę do dziś poszerzając swoją wiedze i zakochując się w niej bardziej. Tak bardzo że przedstawię wam mój dialog z astronomią.

 

-Potrzebuje dużo pieniędzy na moje potrzeby

-Masz ! *Podaje pieniądze*

 

Nawet nie mam wyrzutów sumienia wydając na nią pieniądze a jestem bardzo oszczędny, tak bardzo że wyjście do sklepu zajmuje 3 razy dłużej z powodu przeglądania najlepszej oferty, ale dobra przejdzmy do tego jak zakupiłem swój pierwszy sprzęt obserwacyjy. Był to listopad 2014 roku, pamiętam że było piękne niebo (chyba) nudziłem się, zerkając przez okno zaspokojałem swoje potrzeby sercowe aż nagle wpadłem na pomysł...

 

-Kochanie, a co powiesz na małe co nieco ?

-Będziesz znowu wychwalał moje piękno ? *znudzona*

-A może troszkę cie poobserwujemy ?!

-Może, może *zaczerwienia się*

 

Wpisałem w wyszukiwarke "Forum Astronomiczne" i znalazłem forum "forumastronomiczne.pl" *to nie reklama" zarejestrowałem się i do tej pory jestem tam bywalcem (od 27 listopada 2014) czytałem i czytałem, zadawałem bardzo głupie pytania aż wreście po mikolajkach znalazłem okazje życia ! TELESKOP EDU SCIENCE ZA 30 ZŁ + 20 ZŁ ZA PRZESYŁKE ! Okazja życia ! Mimo złych opini na jego temat kupiłem, kochanka nie mogła dłużej czekać. Przy otwieraniu zepsułem troche statyw i działał na taśmie itp. I zawiodłem się widziałem tylko przez niego księżyć i w sumie kompromitowałem się na forum z powodu że nie mogłem znaleźć kilka razy Jowisza a ja go znajdywałem tylko teleskop nie pokazywał (Dziecki Jacek E. za okular) następnie gdy nie mogłem znaleźć okularów do niego smutny przymierzałem się do porzucenia, ale na olx znalazłem drugą okazje życia, był to około styczeń i znalazłem drugi taki sam teleskop ale uwaga... Z 2 OKULARAMI !!!! Wydałem na niego kolejne 30 zł ale miałem swoje okulary które...nic mi nie dały a moja kochana była coraz bardziej rozłoszczona.

 

-Kochanie czemu się złościsz ?!

-Domyśl się.

-Chodzi ci o mój teleskop ?

-Kupujesz dla mnie jakieś zabawki to jak mam się nie złościć ?!

-Ci nigdy nic nie pasuje

-PFFF *Wychodzi i trzaska drzwiami*

-Kobiecie nie dogodzisz.

 

Byłem zdenerwowany że ja nic nie widze a moja kochanka jest obrażona, teraz wszyscy gracze spokojnie, usiądzcie. Wiem że taki czyn wymaga olbrzymiej miłości, wiem bede smażył się w konsolowym piekle ale.....sprzedałem moją konsole aby zakupić teleskop :o Miałem około 500 zł do wydania i zapytałem na forum, nie miałem zbyt dużego wyboru ale pan Szklarz z forum dał mi linka do OLX gdzie była okazja, kupiłem teleskop SKY-WATCHER 130/900. Po dostaniu sprzętu odrazu nastąpiła obserwacja, i chyba było jedno z najlepszych uczuć w moim życiu jak zobaczyłem Jowisza.Do tej pory jakoś dużo obserwacji nie było bo jestem troche "upośledzony" i mam problemy z poruszaniem się po niebie , tyle gwiazd do wyboru a ja mam szukać 1 ?! PFFF. Postanowiłem dogadać się z kochanką !

 

-Kupiłem prawdziwy teleskop !

-Może być....

-Tylko tyle ? Wydałem ostatnie pieniądze na niego !

-No nawet fajny.

-Co ci kobieto znowu nie pasuje !

-Bo może byś porobił mi zdjęcia jak tym swoim paryskim modelką ?

-Jakim modelką ?

-Uważasz że jeste....

-Dobra, dobra ale ja nie mam...

-TY NIGDY NIC DLA MNIE NIE MASZ *Wychodzi obrazona*

 

Ja nie wiem jak wy niektórzy wytrzumujecie w związku 20-30 lat jak ja po drugim roku mam myśli samobójcze. Myśle że o mojej pasjii opowiedziałem w skrócie a teraz pora na skrót o mnie ! HURA !

 

 

Nazywam się Gracjan Kufel, mam 15 lat i pochodze z Koszalina ;). Oprócz astronomią pasjonuje się sztuką(pod każdym względem obrazy, książki itp), Informatyka jako tako i patomorfologia.(Np.Sekcja zwłok) Na forum założyłem konto rok temu ale ostatnio postanowiłem korzystać także z astropolis. Myśle że da się przeczytać i moja "dyslekcja" a może i lenistwo, nie jest zbyt chaotycznie itp. Szybko poszło ter.....a no i zapomniałem że prowadziłem kilka projektów np. Kanał na youtube, astronomia24.pl a także teraz prowadze scienceworld24 i kilka jeszcze innych. No nic to wszystko w skrócie o mnie bo biografie napisze kiedyś tam. Cześć ! I licze że zostane tu na dłużej.

 

BTW. Podajcie namiary na dobrego adwokata, sprawa rozwodu. Prosze o kontakt :D

 

 

 

 

Edytowane przez Gracjan K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów w tym temacie.

 

Na forum trafiłem szukając doradztwa przy zakupie nowego teleskopu i tak jak pisałem w pierwszym swoim poście na tym forum, astronomią fascynuję się od ponad ćwierćwiecza. W latach 90. byłem szczęśliwym (wbrew dzisiejszym opiniom) posiadaczem najpierw jakiegoś małego (jakieś 5") newtona firmy U, potem - aż do dzisiaj newtona 150/900 czy tzw. szukacza komet na montażu paralaktycznym ważącym tonę. W tamtych czasach spędzałem długie noce na obserwacjach wizualnych odhaczając kolejne obiekty Messiera, focąc kilka ciekawych komet i zaćmień. Z obserwacji prowadziłem dzienniki oraz rysunki obserwacji Słońca i jego aktywności. W sumie ciekawe czasy głównie z atlasami nieba, bo nie było programów komputerowych i internetu z aktualnymi efemerydami obiektów układu słonecznego.

 

Często ustawiałem tubus w dowolnym kierunku i przeczesywałem okularem przestrzeń w poszukaniu ciekawych obiektów. Tak w sumie natrafiłem raz na pewien obiekt którego nie było w atlasach. Pamiętam że narysowałem jego pozycje i obserwowałem przez kilka dni. Po jakimś czasie szukałem go i już go nie było w tym miejscu. Dopiero wiele lat później, mając do dyspozycji jakiegoś Skymapa czy coś podobnego z bazą komet udało się potwierdzić, że była to właśnie kometa, kilka dni przed odkryciem przez dwóch innych amatorów. Dla mnie satysfakcja pozostanie pewnie do końca życia, tym bardziej że kometa dała piękny popis na niebie następnego roku.

 

Potem człowiek zaczął studiować, chwilę zamieszkał w Krakowie i obserwacje jakoś się oddaliły a sprzęt zdążył postarzeć. Wróciłem na szczęście pod ciemniejsze niebo (ale ze smutkiem przyznaje, że już nie takie ciemne jak 25 lat temu) i przymierzam się do nowego sprzętu na miarę moich warunków. Czeka mnie jeszcze sporo do nadrobienia w kwestii technologii i technik obecnie stosowanych. Spróbuje jeszcze powalczyć ze starym szukaczem jak mi sie uda wymyślić sposób na jego kolimację.

 

ps. Czy próbował ktoś kiedyś zmusić jakiś organ samorządowy lub przedsiębiorstwo elektryczne, żeby ich oświetlenia były skierowane na drogę a nie w niebo i na działki prywatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Skąd się tu wzięłam? Nigdy jakoś szczególnie nie interesowałam się atronomią. Byłam kilka razy w planetarium, miałam w domu mapę obrotową nieba, trochę książek, jakieś atlasy, wiedza szkolna...

Nie było to nigdy moją pasją. Czasem latem i podróżując spoglądam na niebo ...Z fizyki można powiedzieć...byłam słaba, wiele rzeczy nie wchodziło mi do głowy choć z matematyką nigdy nie miałam problemu a wręcz przeciwnie.

Od prawie dwóch miesięcy nie daje mi spokoju pewien temat- kształt Ziemi i jej ruchy obrotowe. Niby takie oczywiste jest, że Ziemia to kula czy też sfera, że krąży wokół własnej osi i wokół Słońca. Ale jak się przyjrzałam bliżej temu tematowi to to, czego kazali mi się nauczyć w szkole nie wydaje mi się już takie oczywiste. Znajomy polecił mi właśnie to forum i tak oto tu jestem. Chciałabym podyskutować z Wami na ten temat, osobami które na codzień mają w rękach teleskopy :)

Pozdrawiam z Górnego Śląska.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby takie oczywiste jest, że Ziemia to kula czy też sfera, że krąży wokół własnej osi i wokół Słońca. Ale jak się przyjrzałam bliżej temu tematowi to to, czego kazali mi się nauczyć w szkole nie wydaje mi się już takie oczywiste.

 

Kurcze, ale mnie nastraszyłaś. Już miałem przed oczami wątek o wklęsłej Ziemi :D

 

Witam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla nowych użytkowników jakiś prosty test np: ile to jest dwa plus dwa? Nasz nowa znajoma by zapewne odpowiedziała że mamy zryte berety, bo to nie zawsze jest cztery...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla nowych użytkowników jakiś prosty test np: ile to jest dwa plus dwa? Nasz nowa znajoma by zapewne odpowiedziała że mamy zryte berety, bo to nie zawsze jest cztery...

Ale jak wezmę dwie gumy do buzi i dopcham kolejnymi dwoma to zostaje mi jedna kula z gumy :lol:^_^

 

Tak serio to może coś trudniejszego dawać? 3+2? To już jest szkoła wyższa :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich pasjonatów, którzy pozostają pod wrażeniem piekna i bezmiaru kosmosu.

Obecnie jestem na emeryturze i mieszkam w Tychach. Prenumerowałem Uranię, a znajomy pracownik Planetarium Sląskiego pokazał mi planety przez prawdziwą profesjonalna lunetę prawdziwego planetarium. Cóż to było za wydarzenie :) Od dziecka marzyłem o lunecie, by samodzielnie spojrzeć w gwiazdy, a że były to czasy PRL-u nie było o to takie proste.

Sprzedałem więc rodowe złoto i od innego miłośnika astronomii zakupiłem pierwszą lunetę, którą sfotografowałem swoje pierwsze zaćmienie Księżyca. Niestety luneta była bardzo niewygodna, ciągle obraz uciekał i trzeba było naprowadzać go kręcąc śrubą. Teraz widzę wspaniałe zdjęcia amatorskie, które wyglądają bardzo profesjonalne i NASA niejednokrotnie mogłaby się schować.

Szukałem tu zdjęcia mgławicy IC 434 Koński Łeb, jest przepiękna i chciałem ją za zgodą autora wykorzystać w swoim programie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pasjonatów astronomii. Zbyszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Witam,

Mieszkam we Fromborku, w mieście Kopernika. Wiek - dość zaawansowany. Jestem zawodowym astronomem-teoretykiem. Ale od kilku miesięcy do moich obowiązków doszły pokazy nieba dla osób przybywających do Parku Astronomicznego. Aby sobie ułatwić zadanie - kupiłam teleskop Sky-Watcher 8"/1000 z GoTo. Jednak "Nie od razu Kraków zbudowano" - jak wiadomo. Potrzebna jest mi praktyka i pomoc koleżeńska, zwłaszcza, że połknęłam bakcyla - zainteresowałam się astrofotografią. Trafiłam na Astropolis, ponieważ znalazłam opis DreamFocuser'a, a jego konstruktor jest użytkownikiem Astropolis. Myślę, że DreamFocuser - to bardzo dobry sprzęt. Oczywiście wiem, że jeszcze warto mieć i inne "drobiazgi" - np. korektor comy, reduktor ogniskowej...Pozdrawiam. Galachad (Edyta)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie wszyscy czytają temat "powitalny" dlatego polecam założenie tematu w forum regionalnym - http://astropolis.pl/forum/191-warminsko-mazurskie/

Ewentualnie można zerknąć na mapę użytkowników, zobaczyć kto tam mieszka w okolicy i zapytać prywatnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich astromaniaków :)

Bartek z tej strony , mieszkam w Szczyrku , mój wiek to 32 lata. Od jakiegoś czasu zainteresowała mnie astronomia i udało się - kupiłem swój pierwszy teleskop -Synta 8" na dobsonie.

Okulary jakie posiadam to te "kitowe" z zestawu , ostatnio dokupiłem GSO SV 30mm i Hyperiona 8mm , jestem w trakcie zbierania na ES 14mm 82* ;) powoli a do celu.

Trafiłem na astropolis bo wyczytałem że jest to największe kompendium wiedzy :)

 

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieszkam we Fromborku, w mieście Kopernika. Wiek - dość zaawansowany. Jestem zawodowym astronomem-teoretykiem. Ale od kilku miesięcy do moich obowiązków doszły pokazy nieba dla osób przybywających do Parku Astronomicznego. Aby sobie ułatwić zadanie - kupiłam teleskop Sky-Watcher 8"/1000 z GoTo. Jednak "Nie od razu Kraków zbudowano" - jak wiadomo. Potrzebna jest mi praktyka i pomoc koleżeńska, zwłaszcza, że połknęłam bakcyla - zainteresowałam się astrofotografią. Trafiłam na Astropolis, ponieważ znalazłam opis DreamFocuser'a, a jego konstruktor jest użytkownikiem Astropolis. Myślę, że DreamFocuser - to bardzo dobry sprzęt. Oczywiście wiem, że jeszcze warto mieć i inne "drobiazgi" - np. korektor comy, reduktor ogniskowej...Pozdrawiam. Galachad (Edyta)

Witam koleżankę. Na forum jest wiele osób już dawno dorosłych :-) Bardzo nam się przyda wiedza profesjonalisty a w zamian będziemy się dzielić swoją.

Pozdrawiam serdecznie.

Częsty bywalec planetarium z Trójmiasta :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.