Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Mam na imię Michał. Pochodzę z Dębicy, obecnie pracuję/studiuję w Krakowie.

3/4 lata temu zakupiłem lornetkę Celestron SkyMaster 15x70 i zerkałem sobie nią na niebo. Najwięcej satysfakcji dało oglądanie gwiazd u babci, gdzie warunki są wyśmienite - daleko od drogi, rozproszona zabudowa, dobry kawał drogi do większych miast.

Zawsze mnie nocne niebo mnie fascynowało. Nawet wychodząc w pogodną noc bez lornetki nie mogłem oderwać oczu od sklepienia :D

Trochę czytam sobie na te tematy, ale zapewne w porównaniu do większości forumowiczów jestem żółtodziobem.

Poza tym, interesuję się lotnictwem i jak na razie latam sobie w AK (Aeroklub Krakowski) na szybowcach, może w przyszłym roku uda się zacząć samoloty.

Zapewne pierwszym tematem w jakim mnie zauważycie to będzie ten, w którym będę szukał pomocy w doborze sprzętu.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia/usłyszenia ! :helo:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Stwierdziłem że rzeczywiście wypada się przywitać jako nowy, mam nadzieję że czynny użytkownik forum (bo biernie śledzę je już od pewnego czasu) ;)

 

Kilka słów o sobie... Mam na imię Bartek, mam koło 30 lat, pochodzę z Wielkopolski, (rejony Ostrowa Wielkopolskiego).

 

Nie pamiętam od kiedy intrygowało mnie niebo i gwiazdy (gdzie jesteśmy w kosmosie), a od pewnego czasu jednym z moich małych marzeń stało się aby kupić sobie kiedyś jakiś fajny teleskop by zobaczyć coś więcej, jak daleko można sięgnąć z ziemi :P

Nie mogę oczywiście pominąć tego że od dziecka jestem pasjonatem lotnictwa, więc kolejnym marzeniem było posiadanie sprzętu który umożliwi mi także obserwację samolotów na wysokościach przelotowych a także w przyszłości fotografowanie ich...

 

 

A jak to mawiają mądrzy "marzenia są po nic, po prostu po ta aby je realizować" to od niedawna, po przewertowaniu wielu postów na najróżniejszych forach stałem się posiadaczem Celestrona C6.

 

No i... wciągnęło mnie mocno, a przy księżycu pierwszy raz obserwowanym przez teleskop zaniemówiłem :wow::gitara: Dlatego teraz jestem :glodny: ... Chyba jeszcze żaden zakup nie dał mi tyle frajdy ile dał mi zakup teleskopu... Może ze względu na to że jestem jeszcze totalnym amatorem obserwacji wszelkiej maści ale to chyba nie istotne ;).

 

Jestem nowicjuszem na etapie uczenia się, poznawania nieba a także sprzętu i jego możliwości, zasad optyki i tego "co jest co" i jaki może dawać efekt. Dlatego z góry przepraszam jeżeli zdarzy mi się napisać post i walnąć w nim coś głupiego ;).

 

POZDRAWIAM!

 

Ps. Teraz chyba czas na bino... xD

Edytowane przez szopenosw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać, a przynajmniej z tą częścią z Was, która odwiedza ten wątek :)

 

Zacznę trochę sztampowo: Jak sam nick wskazuje mam na imię Mateusz, mam 26 lat i pochodzę z Warszawy. Mieszkam w okolicach, bo ok. 400 metrów od Jej granic.

 

Astronomią interesowałem się od... tego nie pamiętam, bo zawsze kierowałem głowę w górę, natomiast teraz z roku na rok i z dnia na dzień coraz bardziej się wciągam.

 

W październiku zeszłego roku zacząłem się coraz bardziej zastanawiać nad spełnieniem swoich marzeń i kupnem teleskopu i w końcu je zrealizowałem na początku tego roku :) Tak oto pod dachem pojawił się SW 150/750 mm na EQ3-2. Rok obserwacji utwierdził mnie w przekonaniu w którą stronę chcę zmierzać i teraz planuję dokonać lekkich modernizacji :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jako nowy mam nadzieje rozwinąć z Wami nowa pasję, którą własnie zaraził mnie mój 5-letni synek... Zadaje coraz trudniejsze pytania więc muszę poszukiwać wiedzy :-) Po lekturze książki Ale Kosmos! złapałem jeszcze większego bakcyla....

 

Jako inżyniera telekomunikacji zakręciła mnie szczególnie technika rakietowa oraz misje Voyagerów.

 

Pochodzę z Gór Świętokrzyskich, ale przebywam na emigracji w Stolnicy ;-) Moje pierwsze zetknięcie z prawdziwą obserwacją była pewna sierpniowa noc w dzikich górach Rumunii, kiedy pierwszy raz zobaczyłem prawdziwą "Drogę Mleczną"

 

Na razie zaczynam z dzieciakami eksplorację od planetarium domowego Brassera oraz szukam sprzętu na początek :-)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Stwierdziłem że rzeczywiście wypada się przywitać jako nowy, mam nadzieję że czynny użytkownik forum (bo biernie śledzę je już od pewnego czasu) ;)

 

Kilka słów o sobie... Mam na imię Bartek, mam koło 30 lat, pochodzę z Wielkopolski, (rejony Ostrowa Wielkopolskiego).

 

Nie pamiętam od kiedy intrygowało mnie niebo i gwiazdy (gdzie jesteśmy w kosmosie), a od pewnego czasu jednym z moich małych marzeń stało się aby kupić sobie kiedyś jakiś fajny teleskop by zobaczyć coś więcej, jak daleko można sięgnąć z ziemi :P

Nie mogę oczywiście pominąć tego że od dziecka jestem pasjonatem lotnictwa, więc kolejnym marzeniem było posiadanie sprzętu który umożliwi mi także obserwację samolotów na wysokościach przelotowych a także w przyszłości fotografowanie ich...

 

 

A jak to mawiają mądrzy "marzenia są po nic, po prostu po ta aby je realizować" to od niedawna, po przewertowaniu wielu postów na najróżniejszych forach stałem się posiadaczem Celestrona C6.

 

No i... wciągnęło mnie mocno, a przy księżycu pierwszy raz obserwowanym przez teleskop zaniemówiłem :wow::gitara: Dlatego teraz jestem :glodny: ... Chyba jeszcze żaden zakup nie dał mi tyle frajdy ile dał mi zakup teleskopu... Może ze względu na to że jestem jeszcze totalnym amatorem obserwacji wszelkiej maści ale to chyba nie istotne ;).

 

Jestem nowicjuszem na etapie uczenia się, poznawania nieba a także sprzętu i jego możliwości, zasad optyki i tego "co jest co" i jaki może dawać efekt. Dlatego z góry przepraszam jeżeli zdarzy mi się napisać post i walnąć w nim coś głupiego ;).

 

POZDRAWIAM!

 

Ps. Teraz chyba czas na bino... xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Astroamator z okolic:), można się kiedyś zmówić w kilka osób i wyskoczyć ze szklarnią gdzieś pod ciemne niebo:)

 

Jestem otwarty na propozycje, chociaż nieba ostatnio jak na lekarstwo... A co tu dopiero mówić o ciemnym ;). Miałem takie przeczucie, które potwierdziło teorię którą czytałem na wielu forach.

 

Brzmi: Nic tak nie daje gwarancji kiepskiej pogody jak zakup sprzętu do obserwacji :tanczy:

 

Ale to raczej nie temat na tego typu dywagacje ;)

 

POZDRAWIAM!

Edytowane przez szopenosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie

 

Mam na imię Damian, mam 23 lata. Aktualnie mieszkam na Podkarpaciu. Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem teleskopu( SW 1300/900), dzięki któremu przeżyłem już kilka fantastycznych chwil.

Jestem początkującym, ale w miarę możliwości poszerzam wiedzę w dziedzinie astronomii.

 

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

mam na imię Adrian, mam 25 lat i jestem z okolic Nowego Sącza. Dowiedziałem się o tym forum z "Astronomii" - praktycznego przewodnika na wakacje i sam nie mogę się nadziwić, że wcześniej nie wiedziałem, że istniejecie ;) nie posiadam jeszcze żadnego sprzętu, ale nie przeszkadza mi to w zgłębianiu astronomicznej wiedzy i odkrywaniu kolejnych zagadek wszechświata :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

mam na imię Adrian, mam 25 lat i jestem z okolic Nowego Sącza. Dowiedziałem się o tym forum z "Astronomii" - praktycznego przewodnika na wakacje i sam nie mogę się nadziwić, że wcześniej nie wiedziałem, że istniejecie ;) nie posiadam jeszcze żadnego sprzętu, ale nie przeszkadza mi to w zgłębianiu astronomicznej wiedzy i odkrywaniu kolejnych zagadek wszechświata :)

 

 

Witam Cię Mnie Tu Nie Ma.

Ja tu jestem,

z przerwami, od 7 lat. Cieszę się że interesuje Cię wiedza, teoria astro-kosmiczna. Która najbardziej Cię ujęła?

Na naszym forum istnieje możliwość zmieniania nicka dodam przy okazji.

Wystarczy poprosić któregoś z moderatorów przez PW.

Polecam zakup lornetki 10x50 Nikon EX albo teleskopu luneta sky-wtacher 90/900 na AZ3 lub lepszego np. Synta 6 lub 8 cali czyli Newton na Dobsonie 150mm lub 200mm.

Cudów nie ma cena wyższa optyka lepsza.

Najtaniej kupuje się w necie. Polecam w kolejności od tych co najlepiej znam: Fotozakupy.pl (tu kupowałem i to tanio), Deltaoptical.pl teleskopy.pl astrokrak.pl

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy... właściwie to nie mam zielonego pojęcia o astronomii ;) z balkonu niewiele widać, a w plener nie mam z czym jechać ;) wpadłem bo poszukuję informacji o niedrogich a dobrych lornetkach ;) pytanie zadałem już w dziale z lidletkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich!

 

Z zamiłowania elektronik praktykujący (dawne czasy), ukończyłem polibudę na wydziale Elektrycznym :burza: oczywiście Elektronika, to było 20 lat temu :D

:yltype: Fizyka, optyka, elektronika, oprogramowanie, prąd (rzadki i gęsty), itp nie są mi obce

:astronom: Od 2009 mam swój osobisty teleskop (reflektor Newtona) średnica lustra 150mm i ogniskowa 1200mm z Montażem paralaktycznym EQ3-2

:astro:Robię też zdjęcia z długimi czasami naświetlania lustrzanką z matrycą APS-C 12Mpx

W tej zabawie często korzystam z aplikacji w telefonie Planets (Sky3D) połączonej z GPS

 

Pozdrawiam Jacek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum , p Adamowi dziękuję za miłe przywitanie.

Mieszkam w Pszczynie , głównym hobby jest wędkarstwo profesjonalne które posiada wspólny mianownik mianowicie nakład finansowy.

Posiadam teleskop Opticon 114F1000EQ ,wiem nie jest to szczyt techniki , ale początki nie zawsze są wyśmienite , a owy teleskop to był prezent , myślę że do nauki będzie dobry.

Fajnie tak wycelować w księżyc i popatrzeć w okular z zadumą .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obywateli Astropolis. Choć forum przeglądam od kilku lat, dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Mieszkam w okolicach Krakowa, gdzie próbuję uprawiać astrofotografię i oglądać niebo. Pozdrawiam.

 

okolice krakowa to fajnie bo być może będzie możliwość wspólnych obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, witam wszystkich
Wychowywałem się pod czarnym niebem bo nie było prądu, była tylko lampa naftowa - oj gdzie to niebo się podziało, moją drogę oświetlały gwiazdy więc zacząłem się im przyglądać kto to, co to, gdzie, ile ich, dlaczego, mam jeszcze dużo pytań i tak to już trwa od 1967 roku do dzisiaj. Mam 65 lat z zawodu jestem elektronikiem, mam drugie hobby krótkofalarstwo, posiadam licencję, sprzęt nadawczo-odbiorczy no i refraktor 102/1000 EQ3-2 z innymi zabawkami. Mieszkam na wsi 5 km na południe od W-wy
Pozdrawiam Wega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobry zestaw (zwłaszcza jak na Twoją codzienną miejscówkę). Jest sporo droższy od najmniejszego "klasyka" czyli lunety SkWatcher 90/900 na AZ3 ale w każdym detalu (okulary, montaż, obiektyw) troszkę lepszy i w sumie jednak wart swojej ceny w tych okolicznościach.

Ciekawe czy pamiętasz swoje obserwacje dawnej Drogi Mlecznej z tej "ciemnej" prehistorii.

Mamy tutaj (poszukaj) dział "Dzienniki gwiazdowe"

 

http://astropolis.pl/forum/197-dzienniki-gwiazdowe/

 

gdzie można założyć wątek pod tytułem jak nick - w twoim przypadku "Wega" i opisać swoje obserwacje i zetknięcie z niebem rozumianym astronomicznie (nawet te sprzed miesiąca, roku czy 55-ciu lat nawet).

 

Pozdrawiam

p.s.

Słońce też jest gwiazdą dodam - czasem obserwuje się je przez odpowiednią folię na obiektywie / filtry / maskę spawalniczą

 

https://deltaoptical.pl/folia-filtr-sloneczny-baader-planetarium-nd-50-10-x-10-cm-2459282,d269.html

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gdzie to niebo się podziało, moją drogę oświetlały gwiazdy więc zacząłem się im przyglądać kto to, co to, gdzie, ile ich, dlaczego, mam jeszcze dużo pytań i tak to już trwa od 1967 roku do dzisiaj.

 

Zdecydowana większość tutaj obecnych nie ma tak dużego doświadczenia więc fajnie byłoby poczytać wspomnienia z czasów gdy drogę oświetlały gwiazdy zamiast latarni :)

 

Witamy na forum!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziękuje za przywitanie to bardzo miłe z Kolegów strony mam tu jakieś ograniczenia jako nowy, no to muszę poczekać z zakładaniem wątków. Mam czas, ale to mi się tak
wydaje, czasami nie mam co zrobić z czasem ale czas wie co zrobić ze mną. Tak po krótko, zaczynałem od prymitywnej lornetki na tyle było mnie stać, dzisiaj mam ich
kilka to taki sentyment do takiego sprzętu największa 20/80. Lornetka mniejsza zawsze w aucie, jak apteczka, to podstawowy zestaw osobisty.
Kiedyś może uda mi się to wszystko złożyć w całość i opiszę, póki co jako nowy muszę opanować nawigację na tym forum.
Pozdrawiam Wega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie mamy takie ograniczenia? Z tego co wiem to tylko na giełdzie i w artykułach, ale może coś mi umknęło ;)

 

Witam

2. Użytkownicy

...

e) Konta nowych użytkowników posiadają następujące ograniczenia:

- brak możliwości korzystania z systemu prywatnych wiadomość (PW),

- brak możliwości zakładania nowych tematów (ograniczenie nie dotyczy działu "Mój pierwszy teleskop")

...

Nie są to wielkie ograniczenia ale jak dla mnie nowego to są, jest to cytat regulaminu, który szanuję i będę go przestrzegał.

Pozdrawiam Wega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na początku może Wesołych Świąt :santa: .

No więc mam na imię Przemek ,mam 15 lat ,astronomią interesuję się już jakieś 2 lata ale dotychczas byłem lajkiem ,a chcę coś z tego też się nauczyć ,a potem może kogoś nauczyć...

Nie posiadam żadnego sprzętu poza lornetką 10x50 i jedną pożądną książką o astronomii...

Lubię słuchać muzyki astronomicznej (na youtube) ,a także oglądać filmy sci-fi (tylko nie za bardzo) i odwiedzać kanały na youtube...

Chciałbym w życiu coś osiągnąć dlatego się tu znalazłem :D ...

Od krótkiego czasu próbuję odpalić rakietę własnej roboty...

Myślę ,że pomożecie mi zrealizować marzenia :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.