Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Nie jestem astronomem ale astronomię lubię i ciekawe zjawiska na niebie. Uwielbiam fotografię i częstym moim tematem są chmury. Ostatnio zaczęłam je katalogować według rodzajów i ugrzęzłam na pewnym "kłaczku". Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać zagadkę kłaczka a ja mogę odwdzięczyć się zdjęciami mniej może skomplikowanych chmur. A tak w ogóle to mieszkam na Podlasiu i najwięcej zdjęć jest z tamtych okolic. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! Dagmara :)

Witamy,

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

Pozdrawiamy,
Rada Forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Uprzejmość każe się przywitać więc to robię z okolic Bolesławca Śląskiego .

W astro dopiero zaczynam ,a co za tym idzie będę często czytał Wasze opisy doświadczeń.Myślę że znajdę tu wiele przydatnych informacji.Niebem zaraził mnie mój ośmioletni syn i chcę mu pomóc się w tym rozwijać.

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie reanimowałem moje stare hobby - astronomię.

Mieszkam w Rumi w woj.pomorskim.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku byłem w posiadaniu teleskopu od polskiego producenta firmy "Uniwersał" z Żywca.Montaż był straszny bo mało stabilny i szybko się rozregulowywał.

Generalnie nie byłem zadowolony z teleskopu ale teraz gdy technika w tej dziedzinie poszła potężnie naprzód mam nadzieję że kupię coś porządnego.Zależy mi głównie na astrofotografii - mgławice,galaktyki

Proszę jesli to możliwe o doradzenie czy tuba z giełdy http://astropolis.pl/topic/55655-newton-sw-2001000-dual-speed/będzie dla mnie odpowiednia.Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje używany montaż EQ5 do tego teleskopu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Paweł, mieszkam obecnie na obrzeżach Łodzi i od jakiegoś czasu interesuje się astronomią chociaż wciąż jestem totalnie zielony :)

Mam nadzieję, ze to forum pomoże mi w rozwoju tego zainteresowania.

Na tą chwilę mój sprzęt to Dobson GSO 10".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Jestem Michał i od paru lat podglądam forum i czerpię z niego cenne informacje, ale jakoś nigdy nie miałem czasu się na nim szerzej udzielać (miejmy nadzieję, że się to zmieni). Jestem elektronikiem, a do tego pasjonuje mnie fotografia oraz szeroko pojęta astronomia :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich AastroŚwirów.

Na forum dotarłem przez link do recenzji "Atlas Nieba 2000.0" w sklepie Delta Optical. Póki co mam tylko gołe oczy. Czytam więc internet w celu zebrania informacji o tym jaki teleskop mam sobie kupić.

Jestem ze Śląska. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Będzinie. Pewnie nie odkryję tyle co C. Shoemaker ale co zobaczę to moje.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich AastroŚwirów.

Na forum dotarłem przez link do recenzji "Atlas Nieba 2000.0" w sklepie Delta Optical. Póki co mam tylko gołe oczy. Czytam więc internet w celu zebrania informacji o tym jaki teleskop mam sobie kupić.

Jestem ze Śląska. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Będzinie. Pewnie nie odkryję tyle co C. Shoemaker ale co zobaczę to moje.

Pozdrawiam serdecznie!

 

Witam sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Mam na imię Tomasz, mam za 7 dni swoje 25te urodziny.

Mieszkam w Łodzi, od bardzo dawna interesuję się tak naprawdę kosmosem i wszystkim co nas (ludzi) otacza. Wszystkie czarne dziury, kwazary czy inne pulsary nie są mi obce. Forum znalazłem wpisując w google "Forum o teleskopach". Planuję odłożyć trochę grosza na zakup teleskopu o którym napiszę w innym dziale. Myślę że zostanę na tym forum na stałe. Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mieszkam na Warszawskim Targowku i od jakiegoś czasu interesuje się astrofotografią. Na obecną chwile zmagam się z montażem SW eq3 z prowadzeniem w jednej osi. Wieszam na nim GSO 150/750, a obrazy rejestruję Canonem 350D mod.

Forum sledzę od kilku miesięcy, ale dopiero teraz postanowilem się przywitać. W miarę mozliwości postaram się wrzucać swoje prace. Obecnie chciałbym zmienić montaż na HEQ5 i odpalić guiding, niestety jego dostepność w rozsądnej cenie jest ograniczona. Pozdrawiam!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

 

To mój pierwszy post na forum więc może kilka słów o sobie. Okazało się że jestem amatorem nocnego nieba, już z kilku miesięcznym "stażem". Na co dzień używam SWED80 na AZ4, najczęściej z zoomem Baader'a 8-24. Przyznam że ten zestaw jest mocno eksploatowany. Pod ręką (w samochodzie) niezawodna lornetka Nikona EX10x50.

Moje ulubione rejony do obserwacji to ogólnie Jura, Południowa jak i Północna.

 

Michał

 

Edytowane przez MichalZak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich członków na tym forum.

Jestem z Łodzi i Warszawy. Ciemnego nieba poszukuję jednak poza tymi miastami. Interesuje mnie ogólnie astronomia z nastawieniem na astrofotografię. Uważam się za tzw. "początkującego praktyka":-)

Pozdrawiam

Maciej Pawłowski

Edytowane przez Maestro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się nisko wszystkim doświadczonym Użytkownikom/Obserwatorom/Astronautom/Astrologom...

Płytę szklaną o średnicy 15 cm i kilka garści różnych ściernym materiałów mam już bardzo długo...

ale teleskopu (jeszcze) nie mam i niebo oglądam przeważnie gołym okiem lub przez aparat/kamerę.

Zaobserrwowałem dziwne dla mnie zjawisko - będę wdzięczny za pomoc w zrozumieniu.

Post nazywa się: Oświetlenie Księżyca podczas zachodu Słońca.

Grzegorz spod Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.