Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z Bieszczad. 

To coś o swoim sprzęcie. Do obserwacji używam 2 soczewkowego, zsynchronizowanego sprzętu marki Natura (nie wiem,czy ktoś słyszał o takowym), czytaj własnych oczu. Oglądam bo lubię, teraz robię to na 4 oczu, bo wraz z moją 5 letnią córką. Pora więc zaopatrzyć się w coś ci nas wspomoże w tych wspólnych obserwacjach.

O forum dowiedziałem się od wujka. Znacie go wszyscy mam nadzieję (wujek Google) ;) Zacząłem szukać informacji o teleskopach i tak trafiłem tutaj. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białej Podlaskiej i dzięki, że przyjeliście mnie do grupy ludzi ,którzy 'chadzają z głową w gwiazdach'.

Kupiłem synowi ,który już od lat rozwija zainteresowanie tym tematem- Refraktor 90/900 mm

Jestem zauroczony tym co mi pokazał tak iż planuję kupić teleskop GSO 254/1250

Kaska oczywiście jest problemem. Może ktoś wie czy jest możliwość dostać coś używanego i czy warto używany sprzęt zakupić

             pozdrawiam Andrzej

  

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witamy na forum.

  

5 minut temu, Andrzej Budrewicz napisał:

Może ktoś wie czy jest możliwość dostać coś używanego i czy warto używany sprzęt zakupić

Możliwość pewnie będzie, czy warto? Zdecydowanie.

To jest świetny sposób, żeby kupić sprzęt, na który na nowy normalnie nas często nie stać.

Poza tym używany sprzęt, kupiony np. na forum na giełdzie jest najczęściej sprawdzony, sprzedający wymienia wszystkie zalety i wady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tematu ogniskowej teleskopu , 1000 i 1250 mm . Czy bardzo stracę na  mniejszej ?,Czy zakup odpowiedniego okularu przybliży mnie do tego co będę widział przy 1250 mm. Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego teleskopu 8 lub 10 cali. Myślę też o astrografii. Bardzo proszę o jakąś opinię

                                                                   Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie :)

 

Jestem z 3city, od jakiegoś czasu i ja zadzieram głowę w gwiazdy.

 

Od roku podglądam niebo przez okular, ale nakręciłem się na EAA i astrofoto krótkoczasową no i jestem tu po wsparcie, a może kiedyś i wzbogacenie społeczności astropolis :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! 

Jako świeżak na forum pragnę się przedstawić. Mam na imię Krzysztof, mam 29 lat pochodzę z Nowego Sącza :original:obecnie dysponuje Newtonem 150/750 na eq5 z napędem w obu osiach, sw virtuoso:laughing: lornetka Carl Zeiss 10x50 i obiektywem jupiter z canon 1200d. Próbowałem trochę astrofota ze średnim skutkiem, ale na dniach chce zakupić eq6-r i mam nadzieję "ruszyć z kopyta" :DW związku z tym będę duuzo pytał i liczę na waszą pomoc. Oprócz astronomii interesuje się pokerem w odmianie texas hołdem, stolarstwem i elektronarzędziami (wiem to dziwneB)). Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry Wszystkim.

Pozdrawiam szacowne Grono spod podkarpackiego nieba. Postanowiłam dołączyć do Państwa, choć nie mam jeszcze pojęcia o astronomii i obserwacji nocnego nieba. Jednakże otrzymałam astronomiczny prezent. Tubę optyczną Messier AR-152S 152/760 Petzval OTA z wyciągiem HEX, na montażu paralaktycznym Sky-Watcher EQ5 i kilka jeszcze drobiazgów. Zachęcona, zaczęłam skromnie przyglądać się temu hobby, dochodząc do wniosku, że szkoda, iż dopiero teraz. Tak więc na razie czytam, czytam i czytam, bo nie wiem od czego zacząć ... Proszę więc o wybaczenie za nieprofesjonalne wyrażanie się lub zadawanie naiwnych pytań. Jeszcze raz gorąco pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, polarix napisał:

Cześć,

Jestem obecnie jedynym prowadzącym astronoce.pl i jednym z obserwatorów grupy poznańskiej.

W sumie nie jestem tu nowy, bo wróciłem po długiej nieobecności.

Kopę lat Marcin :) 

Nie wolisz swojego sztandarowego nicka bez tego "x"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, zawsze lubiłem patrzeć w niebo (bez sprzętu) - głównie dla wrażeń estetycznych (nie zagłębiałem się szczególnie w wiedzę astronomiczną) a niedawno kupiłem swój pierwszy teleskop - refraktor 90/900. Niestety, lokalizacja (Warszawa) nie rozpieszcza, jeśli chodzi o warunki obserwacji, ale przymierzam się do zakupu samochodu, więc będzie więcej okazji do obserwacji. Wtedy pewnie kupię też większy teleskop (myślę nad GSO Dobson 10"). Trafiłem tu szukając wiedzy dotyczącej sprzętu. Na razie obserwuję planety, Księżyć i łatwe do zauważenia gromady gwiazd i sporo czytam o obserwacjach i sprzęcie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ciemne niebo dało mi do myślenia...
A dlaczego nie...  no i się zaczeła moja wędrówka ...
Mieszkam docelowo w Suwałkach to w promieniu 20km mam dobre warunki do ogladania nieba.
Początki były trudne ale złapałem bakcyla do tego stopnia że już posiadam 2 teleskopy a na wiosnę będzie trzeci :)

Pozdrawiam z bieguna zimna.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 11:10, Dasionek napisał:

Jak wszyscy to wszyscy.

No to ten tego nazywam się Marcin, ale wołają na mnie Dasio jakoś tak się przyjęło.

Pochodzę z Czaplinka woj. Zachodniopomorskie.

Astronomia interesowała mnie od dawna, ale głównie układ słoneczny.

I nasza galaktyka.

Po prostu, zanim zacząłem zagłębiać się w temat myślałem, że do obserwacji potrzeba jakiegoś sprzętu wielkości budynku.

I na tym się kończyły wyobrażenia, aż pewnego dnia wpisałem w Google: forum astronomiczne i moje wyobrażenia się odwróciły i zmieniły w realizację, a to również za sprawą kanału astrofaza. 


Staram się nie pakować pieniędzy w sprzęt kupuje to, co muszę i będzie potrzebne, bez czego nie ma mowy o obserwacji.

 

Siemanko zachodniopomorskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem od niedawna na forum.Ciesze się że dołączyłam do Waszej społeczności. Pozdrawiam.

 

                                                                                                                                                             Dana

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem na forum od tygodnia. Bardzo fajne community, robicie wszyscy super zdjęcia. Astronomią się interesują już od ok. roku, jak gasili światła w Krk niebo było fajne i lubiłem usypiać i patrzeć przez okno w gwiazdy. Potem sobie kupiłem małą lunetę. A teraz przyszedł czas na teleskop. Uwielbiam oglądać nocne niebo. To niesamowite, że patrzymy w przeszłość

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.