Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć! 

jako pierwsze zdanie chce Wam podziękować za przyjęcie!

mam na imię Norbert, pasja bo myślę że tak to można śmiało już nazwać do wpatrywania się w niebo jest zena od około 2/3 lat. osiągnięć jako tako jeszcze brak, niebawem planuje zakup montażu i pewnie nie raz będę zadawal mniej lub bardziej zabawne pytania (jak to u  swiezaka).

jestem szczęśliwym ojcem 6-cio letniej Marysi, której też zaszczepiam astro zajawkę:) 

31l

 lat na karku, obserwacje prowadzę z centrum Wlkp dokladnie wioska sąsiadującą z miastem Koło.

jak wspominałem na najbliższe miesiące jest w planach zakup eq5 Goto i pewnie jakiś sw150/750 do focenia a z czasem zobaczymy :)

 

czystego nieba i pozdro !

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Norbi082n napisał:

jak wspominałem na najbliższe miesiące jest w planach zakup eq5 Goto i pewnie jakiś sw150/750 do focenia a z czasem zobaczymy :)

 

Jest spora szansa, że zmienisz koncepcję po pewnym czasie bytności u nas ;)

Baw się dobrze!

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie i dziękuję za przyjęcie mnie do Waszego Grona. Jestem totalną amatorką, stawiam dopiero pierwsze kroki i myślę że z Wami nauczę się tego czego do tej pory nie było czasu poznać. Moje zainteresowanie astronomią zaczęło się mniej więcej w czasach gdy Natalia K. śpiewała o ET , przez długie lata chciałam zobaczyć gdzie ten ET mieszka ale gołym okiem nie znalazłam Go nigdzie ... I tak po paru dekadach jest czas na to by w końcu wrócić do tamtych lat i poszukać tych Najdalszych Stron ... Pozdrawiam ze  wschodniej granicy Warszawy. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam na imię Piotr.

Forum przeglądam tak właściwie od połowy 2017 r., kiedy to zapragnąłem wejść w świat astrofoto. Wtedy, dzięki forum dałem sobie spokój na jakiś czas. Okazało się bowiem, że teleskop, który chciałem kupić do astrofotografii się nie nadawał, a sam temat mnie przerasta o głowę.  Dodatkowo wyremontowano okoliczne drogi w mojej dotychczas ciemnej okolicy... i stała się jasność :-(. Minęło parę lat i jednak (niestety ;-)) temat nie daje mi spokoju. :-) Patrzę na wasze foty. Drukuję sobie i wieszam w domu zdjęcia z Hubble'a... i wciąż mnie kręci, że chciałbym samodzielnie taką fotografię stworzyć.

Fotografia nie jest mi obca. Od 20 lat zajmuje się profesjonalnie (w sensie jak najmniej pozostawiam przypadkowi) fotografią przyrodniczą. Od planowania wyjazdów i wyzwalania migawki (i cyfra i slajdy) na druku i ramkowaniu i wieszaniu dużych wydruków na ścianach w domu skończywszy. Tak więc jakąś bazę mam. Potrafię także poruszać się po niebie. Patrzyłem w gwiazdy i poprzez lornetkę i teleskop na montażu Dobsona. Frajda jest.

 

Poczytałem wiele wątków i na początek kupię pewnie porządny montaż i będę zgłębiał tajniki jego ustawiania i obsługi przy pomocy obiektywu i lustrzanki... a dalej... to aż strach pomyśleć... ;-)

 

Pozdrawiam,

Pyzik

 

 

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Jestem Dawid, wyprodukowany w 1990. Mieszkam na Śląsku, w Bojszowach Nowych. Kosmosem interesuje się od dawna. Kilka lat temu zakupiłem pierwszy teleskop SW 130/900 EQ2, który przybliżył mi niebo. Dzięki niemu zobaczyłem dużo więcej niż gołym okiem. Potem przyszedł czas na zmiany i zakupiłem Bressera 102/600 na EQ5 GoTo. Obecnie testuje go z Nikonem Z5 i uczę się guidingu. 


Mam nadzieje poznać Was na żywo podczas zlotu, na którym będę pierwszy raz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie, mam 38 lat i od zawsze fascynował mnie kosmos, klikałem kilka zdjęć nikonem P1000, aż w końcu przyszła pora na coś więcej, tylko pytanie na co :D

Zapraszam do mojego wątku, mam nadzieję, że z waszą pomocą znajdę odpowiedź "na co przyszła pora".

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich i dziękuje za przyjęcie :-)! Tutaj Wojtek z Irlandii( z Polski, z Leszna Wlkp) Ja swoją zajawkę zacząłem dawno temu, przez coś, co wtedy nie wiedziałem jak nazwać a co pojawiło się pewnej letniej nocy na niebie a był to ( jak później doczytałem ) jasny bolid. I tak zacząłem czytać, dużo czytałem, bo na sprzęt mnie nie było stać, a lornetka to po jakimś czasie za mało. Aż pewnego dnia, dostałem na urodziny Synte 8 :). Obecnie jestem na etapie poszukiwań okularów…a jak z tym bywa większość z nas wie ;-). Się rozpisałem …:).  Pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nazywam się Sebastian, z Wrocławia.

Kosmosem jako tako interesuję się od zawsze, ale dopiero jakoś 1,5 roku temu zrobiłem zdjęcie nocą zwykłym kompaktem i na zdjęciu było o wiele więcej gwiazd, niż widać gołym okiem i pomysłem "o-ho" i tak to się zaczęło :)

Na początku chciałem iść w obserwację, teleskop i trochę o tym czytałem i jednak doszedłem do wniosku, że astrofotografia, od początku tego roku kupiłem lustrzankę i coś tam działam, bardziej metodą prób i błędów, tak najszybciej się uczę :)

 

Prywatnie ojciec 2 letniej cudownej córeczki i w zasadzie na nic więcej nie ma czasu. Jak trochę się zwolni, to pewnie powróci siatkówka, jakiś cross-fit, może szosa.

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

 

Mam na imię Rafał. Pochodzę z Wrześni w woj. wielkopolskim, jednak od ponad roku mieszkam koło Mrągowa. 

Astronomią interesuje się od około 6 lat. W swoim introwertycznym życiu często zadzierałem głowę do góry i patrząc w gwiazdy zastanawiałem się "co tam jest". W końcu kupiłem jakąś podstawową lornetkę i w rodzinnych stronach ona służyła mi do niewielkich obserwacji.

Po przeprowadzce na Mazury, na nowym podwórku znów podniosłem głowę do góry i mym oczom ukazał się niezwykły widok, jakiego w mocno oświetlonej Wrześni i jej okolicach próżno szukać...

Nowe warunki do obserwacji coraz bardziej stymulowały chęci do zakupu pierwszego teleskopu. I tak też się w końcu stało, przywitałem się z nowym towarzyszem nocnych obserwacji Sky-Watcherem 8. 

 

Na początek skupie się na obserwacjach. Być może głodny wrażeń spróbuję kiedyś astrofoto :)

 

Z innej beczki - miłośnik F1, kolarstwa szosowego (amatorsko też jeżdżę), gamer, nerd, pszczelarz i student bezpieczeństwa publicznego, a także zadowolony mąż nerdowatej kobiety.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, 

Cieszę się że to forum żyje, że mogę do Was dołączyć i dzięki temu bardzo dużo się dowiedzieć i nauczyć.

Na imię mam Wiktor, 40 lat  i tak naprawdę dopiero zaczynam poznawać gwiazdy. Mam lornetkę 15x70 na statywie, atlas nieba, kilka książek, wasze posty i ogromny zapał.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Z tej strony Łukasz z Piaseczna pod Warszawą. W obserwacji nieba stawiam pierwsze kroki narazie gołym okiem i małym makiem c90. Szukam wiedzy zarówno o niebie jak i o sprzęcie. Więc idę czytać Wasze wpisy i pozdrawiam serdecznie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jako Nowy ? Pasje do gwiazd mam od dziecka , lecz róznie bywało , aktualnie mogę znowu powrócić do hobby mam teleskop , ktory dostałem zabawka Bresser fi114 F=500 oraz lornetkę DO 15x70 którą zamówiłem własnie i....i zobaczymy .

Do miłego na forum ppzdrawiam All Maciej.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim, zdecydowałem się w końcu na założenie tu konta, ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia - łatwiej zdobyć wiedzę z zakresu astronomii i astrofotografii w gronie miłośników niż na własną rękę 

Pozdrawiam wszystkich zapalonych astroświrów :) 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, jestem Paweł i niedawno postanowiłem wrócić do Fotografii. Bodźcem do tego były narodziny mojej córki i uznałem, że chcę zainwestować w sprzęt, by uwiecznić jej pierwsze chwile na świecie:) W moje ręce trafił Sony A7iii.

Jak już był aparat, postanowiłem po raz pierwszy uchwycić drogę mleczną i bardzo mi się to spodobało. To był mój pierwszy krok do zainteresowania się trochę astrofotografią.

Na razie nie bardzo inwestuję w sprzęt, ponieważ nie do końca wiem, czy złapię bakcyla (choć jest to bardzo prawdopodobne), oraz z braku czasu, którego trzeba poświęcaj małej księzniczce. Powoli dokształcam się w teorii, lub przynajmniej mam takie wrażenie i nawet pojawiły się tego pierwsze rezultaty. Udało mi się dostać stary ZM-6A 500/f6.3. Dzięki temu mam już pierwsze możliwości strzelania księżyca:) od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam wszystkich!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Swoją przygodę z obserwacjami nieba rozpocząłem ok. 15 lat temu. Kupiłem EQ5 z refraktorem 120/1000. Szybko jednak zmieniłem „niepraktyczny” montaż na azymutalny, ale w końcu najlepsza okazała się lornetka J i rozbudziła chęć większego zaangażowania się w obserwacje. Chciałbym zająć się astrofoto. Do posiadanego montażu kupiłem kitowe goto, wersję z wifi, teleskop główny Esprit 80, Evogide 50, kamerkę ASI 120mms i AsiAir plus. Jestem jeszcze na etapie nauki obsługiwania tego sprzętu. Mieszkam na obrzeżach Łodzi.

Pozdrawiam

mirek898

 


  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.