Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Paula:) jak to możliwe że ja dopiero teraz zauważyłem że się zarejestrowałaś. Jako że nie ma emota oznaczającego bicie się w piersi więc użyję tego :Boink:

 

Zawsze jak na forum pojawi się nowa koleżanka to wzbudza swoją osobą spore zainteresowanie.

Też się nad tym wielokrotnie zastanawiałem, może Wy macie jakieś pomysły dlaczego proporcje pary chromosomów XY do XX są w naszej ,,branży" takie a nie inne?

i pamiętaj bądź czujna...
...wobec wroga narodu, taki plakat kiedyś był ;)
No i czekamy na zdjęcia z obu Twoich 2-metrowych teleskopów.

Ten drugi jest niestety dziesięciokrotnie mniejszy:( ale za to pojedyncza sesja ma półtorej godziny a nie 30min jak na Faulkesie (właściwie to Faulkes się teraz nazywa LCOGT ale kto to wymówi?jak to odmieniać? ,,o której jest sesja na lcogcie";) )

Pozwolę sobie na taką małą krypto(już nie krypto;) ) reklamę i wrzucę link do strony MOA , w dziale EU-hands on Universe są nasze foty.

A początkujący nie potrafiłby znaleźć M101, M81/82, M31, hachi i jeszcze paru innych plamek.

(a kwestia M13 niech pozostanie między nami;) )

Teraz po dwóch miesiącach nawet jakoś tak głupio witać ale niech będzie:

WTAJ NA POKŁADZIE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam na imie Michal i jestem z Warszawy. Oprocz tego ze interesuje sie astronomia (od pazdziernika bede na 2. roku astronomii UW), zajmuje sie jeszcze graniem na gitarze i spiewaniem (w chorze i solo).

Fotografia tez nalezy do moich zainteresowan (mam na koncie nawet male sukcesiki konkursowe :D ) - w zwiazku z czym daze do zdobycia sprzetu zdolnego do astrofotografii (choc wiem ze dluga droga przede mna...). Tyle o mnie. Od jakiegos czasu juz bylem biernym uzytkownikiem tego forum, ale blad postanowilem naprawic :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jakiś czas już tutaj jestem na forum, czas się przedstawić

Moja przygoda z astro zaczeła (zdaje mi się) kiedy miałem ok. 8 lat. Leciał wówczas na TVP program "Laboratorium" gdzie, prowadzący - na końcu języka mam jak się nazywał...no trudno - mówił o gęstości. Podał wtedy jakąś nazwę i obrazowe porównanie: łyżeczka materii z TEGO ciała ważyła by XXX (bardzo duża liczba - jako malec nie mogłem jej zczaić, ale wiedziałem ze to baardzo dużo ;)). Wtedy mnie to tak zcięło z nóg, wydało się niemal magiczne ze istnieją tak tajemnicze ciała. Zainteresowanie stało w miejscu, aż w końcu po paru latachschwycięłem jakąś książkę o astro i ją przeczytałem - coś o czarnych dziurach. Potem była pierwsza obserwacja astronomiczna na balkonie ze starą lornetką rosyjską - zima, -15st, ja koszulka-bluza-bluza-sweter-sweter-kurtka i na balkon. Jak spojrzałem przez lornetkę to aż zachłysnąłem się widokiem, po prostu totalnie odleciałem. Wszystkie problemy, zmartwienia wyparowały, a ich miejsce zajęło odprężenie i spokój. Siedziałęm wtedy z lornetką do 3 w nocy, a i tak potem jak się położyłem to nie mogłem zasnąć.

 

Tak się zaczęło... od tego czasu pozostał mi sentyment do czarnych dziur - są działem astronomi który mnie niezwykle interesuje przez swą totalną tajemniczość.

Minęły 2 lata od pierwszej obserwacji astro. W międzyczasie gdzieś się przewinął teleskop ze szkoły (Uniwersał-szmersał ). Jednocześnie pogłębiałem kiedy się dało wiedzę teoretyczną z astronomi, próbując nadrobić stracone lata kiedy pierwszy raz się nią zainteresowałem. Ze względów finansowych nie mogłem sobie pozwolić na teleskop, więc patrzyłem przez lornetkę.

W te wakacje zainteresowałem się tak jakoś CCD - w zasięgu mojej kieszeni, a efekty które można było osiągnąć były ogromne! Za zarobione pieniążki kupiłem kamerkę i tak jakoś to się kręci :D

 

Teraz nadejdzie ciężki czas dla mojej drugiej ukochanej - astronomii - ponieważ wyjeżdżam na pierwszy rok studiów do Krakowa. Nauka oraz łuna Krakowa da się pewnie we znaki :burza:

Myslami wybiegam jednak daleko wprzód - następne wakacje, może się załapię na pracę za granicą i kupię w koncu mój pierwszy teleskop (nawet już wiem jaki ;) ). Jeszcze tylko zrobię prawko i wypady za miasto w celu focenia nieba, czas zacząć :banan: ...trochę się rozmarzyłem... i rozpisałem :)

 

Tam oprócz tego to jeszcze sie troche interesuje akwarystyką, muzyką i filmem.

 

Spowiedź czas zakończyć ;).

 

pozdrwiam wszystkich którzy doszli do tego ---> . punktu :Beer:

 

Ave

 

PS: Jak ktoś z Tychów jest na forum to sie przyznać :) !

Edytowane przez Mithoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka kamerke kupiłeś? Może SBIG'a albo FLI? StarlightXpress tez ujdzie :)

:D chciałbym,ale musialbym robić wtedy całe wakacje i nic bym sobie nie postrzelał zdjęć. kupiłem zwykłą Vestę 675K i dałem do przerobienia na SC1,5. Oczywiście maiłem pecha, kamerka ma niezwykle usiany bad pixs'ami chip, ale nie narzekam - to jeszcze nie ten poziom umiejętności :)

 

teraz czekam na pierwsze światło mojej 'tubki" Jupitera 4/200 na koziołku który ciągle się buduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nazywam się Łukasz mam 20 lat. Mieszkam w Orzeszu, to takie małe miasto na Śląsku (23km od Katowic)

Astronomią interesuje się od zawsze:) ale tak na serio wzięło mnie po obejrzenie filmu "Kontakt" :P

Zakochałem się w nocnym niebie, gwiazdach, naszym księzycu...

Niedawno kupiłem teleskop Celestron FirstScope 90 EQ. Teraz szukam do niego jakiś pożądnych okularów...

Jeszcze raz witam i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! :helo:

Jestem studentem 4 roku informatyki. Zaciekawiły mnie ostatnio programy o astronomii emitowane na Discowery. Bardzo mnie to wciągneło. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak ten temat może być ciekawy. Bardzo bym prosił o podanie jakiejś literatury na dobry początek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hmm. Kiedy dołączam załącznik nic się nie dzieje - co jest?

 

Bo pewnie załacznik nie spełnia ograniczeń których należy się trzymać.

Np. za duża objętość pliku, za duża rozdzielczość zdjęcia.

 

A swoją drogą, jakie są obecnie (po zmianie serwera) wymagania stawiane załącznikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich astromaniaków :D

 

Mam na imię Maciej. Zauważyłem że jesteście ŚWIETNĄ społecznością wiec postanowiłem sie przyłączyć.

 

Przygodę z astronomią zaczynałem jako dzieciak (pewnie jak wszyscy). Na forum trafiłem w poszukując opini o sprzecie astro.

 

Jeśli chodzi o moje preferencje przy obserwacjach to chcę sie skupic na DS a póżniej na astrofoto.

Czekam właśnie na swój pierszy telep (syntha 200/1000 EQ5) która jest kompromisem pomiedzy jakością a możliwościami finansowymi :szczerbaty:

 

Dodam tylko że etap oczek:) oraz lornetki mam już za sobą. (choc bez nich nawet mająć teleskop trudno sie obejść)

 

 

Wsród zaintersowań równiez film - pracuję zresztą w tej branzy:)

 

Licze na Wasze doświadczenie i rady.

 

życzę bezchmurnego nieba

 

Jescze raz witam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Hans

 

Od razu szybkie pytanie, Czy organizujecie sie jakoś z forum na obserwacje (okolice Warszawy) Chętnie bym podejrzał profesjonalnie obsługiwany montaż paralaktyczny:)

 

do tej pory go nie osługiwałem.

 

czy spotykacie sie jakoś regularnie lub nie ??

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Hans

 

Od razu szybkie pytanie, Czy organizujecie sie jakoś z forum na obserwacje (okolice Warszawy) Chętnie bym podejrzał profesjonalnie obsługiwany montaż paralaktyczny:)

 

do tej pory go nie osługiwałem.

 

czy spotykacie sie jakoś regularnie lub nie ??

 

pozdrowienia

 

Regularnie to za duzo powiedziane. Jest grupa astroamatorów którzy organizuja sie na gapianki na polach pod miejscowoscia ŁBISKA (kier. Piaseczno) lub focimy sobie radosnie z mojej posesji. Jakby co to przeważnie idzie ogłoszenie na dziale Zloty i Spotkania lokalne > Warszawa. W ten weekend prawdopodobnie bedę jak zwykle łapał jakąś emke w kadr DSI z podwórka, więc jak masz ochote to możesz wpasć. Daj sygnał na PW. W przyszłym tygodniu (o ile pozwoli pogoda) zaczne serie testów i bede spedzał długie godziny nad okularem, jak ktos ma ochote potowarzyszyć to oczywiście zapraszam. Prawdopodobnie pojawi sie odpowiednie info na w/w. dziale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.