Jump to content

Recommended Posts

"ananke:anyway, dzięki za zerknięcie smile.gif"

Jeżeli to było do mnie to prosze bardzo i prosze o więcej fotek

pozdro ANVA :Salut:

Witam

mam na imie Olek, mieszkam w Sochaczewie mam 27l. Na dzień dzisiejszy mam pracę, ale to nie jest szczyt moich ambicji poszukuję pracy adekwatnej do zarobków. Astronomią interesuje się z ciekawości, jestem jak najbardziej amatorem, interesują mnie tematy gwiazd, planet, komet itp. Chciałbym się zapytać czy istnieją takie strony w których można ogladać kosmos przez internet ''na żywo'' czyli inaczej rzecz ujmując wchodze na strone jakiegoś obserwatorium i na moim monitorze jest widziana np. jakiaś gwiazda, planeta widziana w tym momęcie przez teleskop ustawiony w jakimś obserwatorium astronomicznym.

PS.

Bardzo był bym wdzięczny o udzielenie mi takiej informacji jeśli to możliwe na mój adres e-mail: zgs@tlen.pl

Pozdrawiam

A.Krzyżanowski

post-3472-1162121842_thumb.jpg

Witaj olku sa takie strony ale tam musisz placic abonament i masz wyznaczone godziny twoich obserwacji.

A abonamet jest nie mały <_<:rolleyes: .Witaj na Astro-forum :Beer::Beer:

Pozdrawiam :Beer:

Witam wszystkich.

Astronomią interesuje się od niedawna, a mój jedyny sprzęt to lornetka :)

Na forum trafiłem przypadkiem, z czego teraz bardzo się cieszę.

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia wykonane przez wielu użytkowników, do tego momentu myślałem, że dostępne w Internecie zdjęcia wykonane są tylko i wyłącznie przez jakieś ogromne teleskopy :Boink:

Jako zupełny początkujący przeglądając forum co chwila dowiaduje się czegoś nowego. :)

Mam nadzieję, że kiedyś będę miał możliwość oglądnięcia nieba przez coś lepszego niż stara lornetka :D

Pozdrawiam.

Witaj Lechu na pokładzie :D

P.S Nie tylko TY zaczynałes od U-boota :Beer:

Witam wszystkich,

astronomią interesuję się od dziecka, kiedyś jako młody chłopak naprawdę dużo czasu poświęcałem na zdobywanie tajemnej wiedzy o obiektach niebieskich. Dziś kiedy patrzę w nibo dalej odczuwam ten sam dreszczyk, ale szczerze mówiąc czuję się mocno zagubiony w terminologii i samym przedmiocie obserwacji. Aktualnie bardzo mocno praktykuję fotografię amatorską, i z chęcią rozwinę ją o astrofotografię - dlatego też zainteresowałem się Waszym forum. Przy czym zupełnie nie wiem jak zacząć i gdzie tego szukać - macie naprawdę imponujące źródło wiedzy na forum.

Witaj Lechu na pokładzie :D

P.S Nie tylko TY zaczynałes od U-boota :Beer:

Cześć Promil serdeczne dzięki za powitanie :D , dzięki również co do tego u-boota za te słowa :Beer:

a tak na marginesie to najprawdopodobniej gdybym miał neta wcześniej tzn. przed planowanym jego zakupem (uboota) raczej bym dokonał całkiem innego zakupu jeżeli chodzi o tego typu sprzęt . Teraz przez te parę miesięcy co mam net pooglądałem sobie bardzo fajne sprzęty astro, w fajnych sklepach na necie min. w wymienianych też tu na AF : DO , Fot.Clas, czy też AK i jest dużo rzeczy na których jest warto oko zawiesić :blink: , a teraz sobie przeglądam na AF strony o nazwie chyba jeśli się nie mylę związane z zakupem pierwszego teleskopu gdzie są ich testy i opinie - ciekawy sprzęt i może w przyszłości sobie coś fajnego z tego wybiorę :D a narazie mam co mam i nie jest źle i mogę sobie wyobrazić że być może lub też napewno by mi sie oczy otworzyły gdybym przez dużo lepszy sprzęt spojrzał w ten nas wszechświat i jak narazie wierzę w to ze tak będzie , chciał bym też sobie na jakiś zlot pojechać i polukać przez inne sprzęta,

i tak sobie myślę że się coś wydarzy może w przyszłym roku na wiosnę lub też latem a nie mam za bardzo czym sie tam dostać ale mysle że uda mi się z kimś zabrać zobaczymy... myślę też czy by się gdzieś do jakiegoś klubu astro nie zapisac tylko że z tego co się oriętuję to w moim rejonie chyba nic nie takiego nie ma . Udało mi się też nawiązać kontakt z jednym astroforumowiczem z okolic wodzisławia na ewentualne jakieś lukanko i astro rozmowy jak oczywiście będzie pogoda z czego się bardzo bardzo cieszę i będę się mogł spotkać z ludzmi o takich min. zainteresowaniach jak ja na " żywo" nareszcie :helo: Tym czasem pozostaje z szacunkiem dla Twojej również osoby!!!

Jeszcze raz dzięki bardzo za powitanie :Beer:

Pozdrawiam !!!

No Lechu ,ja tez dość często bywam w Wodzisławiu u pewnego astromaniaka,moze kiedys razem bedziemy obserwowac.A jak co ,to zapraszam do Cieszyna :D:Salut:

dzieki za odpowiedz widze ze na wszystkim chca kase przyciąć nawet na obserwowaniu kosmosu hehe pozdrawiam :Beer:

Cześć!

Mieszkam w niewielkim miasteczku o nazwie: Skierniewice :)

Jestem od kilku lat miłośnikiem nocnego nieba. Pasiadam lornetkę Delta Optical 10X50, z której jestem bardzo zadowolony.

Myśle również o zakupie jakiegoś telepa, lecz narazie sytuacja finansowa nie pozwala mi na to :)

Pozdrawiam wszystkich :)

Jestem od kilku lat miłośnikiem nocnego nieba. Pasiadam lornetkę Delta Optical 10X50, z której jestem bardzo zadowolony.

Myśle również o zakupie jakiegoś telepa, lecz narazie sytuacja finansowa nie pozwala mi na to :)

cześć :Beer:

ja tez posiadam lornetke 10x50 i tez nie narzekam.tak samo jak Ty myśle o zakupie telepka jakiegos :D

narazie jeszcze zadowalam sie widoczkami z bino :banan: a jest czym sie zachwycać.

witaj na forum B) pozdrawiam :Beer:

Witaj wśród nas! feef13e8f02c963a.gif Ja też jestem przed zakupem normalnego telepka(cały czas zbieram kasę) i już wiem prawie napewno, że będzie to MLB 10". Słyszałam, że jest to w miarę dobry i niezbyt drogi sprzęt. f1873d404f4bf54e.gif

Witaj ja tez mam narazie lornetke 10x50 :Beer::Beer:

Witaj na A-F

Pozdrawiam :Beer:

dzieki za odpowiedz widze ze na wszystkim chca kase przyciąć nawet na obserwowaniu kosmosu hehe pozdrawiam :Beer:

Każdy teleskop to kilka mln dolarów (chyba), więc trzeba znaleść sposób by jakoś zwrócić sobie koszty.

A przy okazji spopularyzować tą ciekawą dziedzinę nauki. :Salut:

Witaj. :Beer::Beer::Beer:

Czy Skierniewice z 50.000 mieszkańców to aż tak małe miasteczko ???

A co ja mam powiedzieć? Że mieszkam na wsi ??? :szczerbaty:

Edited by grzel

A co ja mam powiedzieć? Że mieszkam na wsi ??? :szczerbaty:

:Beer: i masz przynajmniej ciemne niebo...

pozdrawiam serdecznie

Ori2711

Witaj na forum Ciastek.

Witaj wśród nas! feef13e8f02c963a.gif Ja też jestem przed zakupem normalnego telepka(cały czas zbieram kasę) i już wiem prawie napewno, że będzie to MLB 10". Słyszałam, że jest to w miarę dobry i niezbyt drogi sprzęt. f1873d404f4bf54e.gif

siemanko!

ja też myslalem o Meade LB ale 8" : :rolleyes:

pozdrówki B)

Dziękuje wszystkim za miłe powitanie! :helo::Beer::Beer:

Niebo u mnie od kilku dni zachmurzone i nie ma warunkow do obserwacji, lecz jestem cierpliwy i poczekam na pogodne nocne pełne uroku niebo :D

pozdro dla wszystkich. eloo :Beer:

wszyscy wielbiciele astronomii witani są tutaj gorąco :Salut:

niezależnie od tego czy obserwują Starfinderem 16'', lornetką, czy tylko własnymi oczami

pozdrawiam u nas nowego wielbiciela nocnego nieba

Edited by Moralez

witam nowy astroamator z Poznania się kłania, narazie jestem przed zakupem teleskopu ale bawię się w te klocki już przez dłuższy czas. Jestem "szczęsliwym" posiadaczem U "teleskopu" i uznałem że czas coś zmienić w moim sprzecie gdy ostatnim razem okularek mojego U się samoczynie rozpadł :rolleyes:

pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :Beer:

uznałem że czas coś zmienić w moim sprzecie gdy ostatnim razem okularek mojego U się samoczynie rozpadł :rolleyes:

Niemożliwe... :blink:

pewnie biedak nie wytrzymał presji pokazywania obiektów w powiększeniu co najmniej 1500 razy... :szczerbaty:

Witaj na forum :Beer:

pozdrawiam

Ori2711