Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja obserwuję z okilic Pruszkowa.... wschód i północ mocno naświetlone....

choc sam od niedawna mam teleskop, to juz sie przekonałem że wybór miejca obserwacji jest baaardzo ważny.

 

Życze pogodnego nieba.

 

Ps. Jak juz będziesz wiedzial co chcesz kupić pamietaj że musisz to zanieść na miejsce obserwacji...

 

Moj telep wazy prawie 30 Kg, biegac sie z nim nie da .... :szczerbaty:

ktos na tym forum napisał że "najlepszy telep to taki, który jest czesto używany" tego Ci zycze:)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marysia! Można znaleźć nawet o 1329 dni młodszych od siebie co zapewne nie zdarza się na każdym forum ;) Jeżeli cenisz sobie bezpośredniość i szczerość to Bolid jest chyba poza wszelką konkurencją;)

Pozwolisz jeszcze że wykorzystam Twój wątek powitalny do rozważań na temat, który mnie od dawna zastanawia: dlaczego proporcja płci osób zajmujących się astronomią jest taka a nie inna?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu całkowicie nowy na forum, ale czytam intensywnie, staram się również intensywnie praktykować o ile pogoda dopisuje.

Chciałbym się ze wszystkimi bardzo ładnie przywitać i to czynie.

Na Astro-Forum trafiłem za pomocą mojego kolegi którego doskonale znacie jest nim ALF. Jego wspaniały Optisan 900/114 z którym się mu było ciężko pożegnać przechwyciłem JA. I mam zamiar go ostro wykorzystywać. Naprawde wielkie dzięki ALF zrobiłeś coś co nie zostanie ci zapomniane. :helo:

 

Nareszcie coś widzę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Nazywam się Michał. Mam 27 lat. Jestem z Warszawy.

 

Astronomią interesuję się od około czterech lat. Dotychczas posiadałem lornetkę BPC 20x60 za pomocą której poznawałem niebo. Nie było to nic zaawansowanego - tak od czasu do czasu popatrzyłem nocą w górę. Zdecydowanie więcej czytałem na tematy związane z budową i działaniem instrumentów obserwacyjnych, technik obserwacji oraz kosmosu.

 

W zeszły piątek stałem się szczęśliwym posiadaczem Synty 8" z lustrem Pyrexowym. Do podstawowego zestawu okularów dokupiłem Plossl-a 7,5 mm oraz Barlow-a Vixen 1,25" 2x. Wiem, że okulary te nie są najlepsze, ale przy budżecie którym dysponowałem na zakup sprzętu - pozwolą mi przynajmniej na szeroki zakres powiększeń. Z czasem planuję zakup lepszych okularów, ale to dopiero wtedy, gdy będę wiedział w co warto inwestować = zdobędę doświadczenie z użyciem obecnych.

 

Na razie próbowałem cokolwiek zobaczyć z mojego balkonu, ale z powodu dużych chmur, praktycznie nic nie zaobserwowałem. Z tego powodu na razie uskuteczniam patrzenie "na" teleskop" a nie "przez" teleskop :)

W międzyczasie chcę zbudować kolimator z pudełka po kliszy fotograficznej i trenować płynne prowadzenie teleskopu.

 

To chyba wszystko na początek.

 

Serdecznie pozdrawiam!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.