Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

proszę jednocześnie Przemasa o wyjaśnienie cytatowanego wyżej texciora ;)

 

:szczerbaty: o kurde byka chyba zrobiłem :Boink:

reflektora lub refraktora

 

P.S. poprzedni mój post bardziej by odpowiadał do tematu "Top 10 błednych opinii o astronomii" :Boink:

dzieki Saywiehu za korekte :notworthy:

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja postanowiłem napisać kilka słów o sobie.

Oczywiście jak większość najpierw czytałem od jakiegoś czasu posty bardziej doświadczonych kolegów.

Mam na imię Jacek jestem z Radomia.

Te klimaty interesują mnie od urodzenia, a może i wcześniej? :Boink: Od kilku lat spoglądam w niebo przez TENTO 20x60. Dawno temu u schyłku komuny szlifowałem lustro i skleciłem Newtonka , spoglądałem przez niego kilka lat i jakoś mi przeszło.Sprzęcik poszedł do ludzi.

Teraz ciekawość nieba "wizualna" bierze mnie ponownie. Zobaczymy na jak długo? Więc na początek sprawiłem sobie MTO bo sprzęt kompaktowy i o jako takich możliwościach. Do tgo mam jeszcze Olympusa C 5050 ,którym

dosłownie 30 min temu udało mi się złapać dość ciekawe bo bardzo duże halo wokół księżyca. Na tyle duże że nie mieściło się w kadrze. Jutro podam fotki na forum.

To byłoby w skrócie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat spoglądam w niebo przez TENTO 20x60

witaj :Beer: ja tez mam Tento ale 10x50 :) zazdroszcze Ci tych parametrów :szczerbaty: dla mnie to rarytas takie bino jak Twoje :Beer:

 

edit:dopiero teraz zauważyłem że sie przyłaczyliśmy w tym samym dniu do AF :Beer:

a jeszcze tu nie pisałem :Boink:

Pozdrawiam Przemek

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze Ci tych parametrów :szczerbaty: dla mnie to rarytas takie bino jak Twoje :Beer:

 

 

Z tymi parametrami to trochę kłopot. Trzeba patrzeć ze statywu lub chociaz z podporą bo z ręki wszystko tańczy.

Rzeczywiście przyłączyliśmy się jednego dnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak pewnie większość z was jestem fanatykiem astronomii. Niestety los nie obdarzył mnie jakimś specjalnie drogim sprzetem optycznym... mały refraktor z allegro :).

Mam nadzieję, że nie wejdę nikomu w drogę na tym forum, czego robić nie zamierzam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początek się chcę przywitać z wszystkimi uczestnikami forum.

Tak się składa że dawniej brałem czynny udział a na forum, lecz wygasło z jakichś przyczyn moje konto i musiałem się zarejestrować ponownie.

Więc po długiej przerwie to mój 1 post....

Osobną kwestią jaką chcę poruszyć i proszę o odpowiedź, jest to że nie wiem z jakich przyczyn nie mogę wysłać postu do Działu "Recenzje sprzętu" lub "Astromarket". Niby jestem zalogowany ale nie mam jakichś tam uprawnień. Chciałem się podzielić wiedzą oraz służyć doświadczeniem z budowy refraktorów, gdy tymczasem nie mogę nic wysłać.... :angry:

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi, bo chyba na wstępie nie rozumiem zasad działania obecnego forum.

 

Dzięki i pozdrawiam

Moshica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos tu 9 razu i bedzie ok...

Witam :D

 

Nie będzie OK, te restrykcje mają wbrew durnowatości pierwszowrażeniowej głęboki sens i po mojemu doskonale się sprawdzają. Oczywiście zdarzają sie przypadki gdy osoba mająca do powiedzenia coś sensownego uderza głową w mur tej restrykcji, ale to da się załatwić (np. napisanie postu w dziale do którego ma sie dostep i prosba do admina o przepięcie z wyjasnieniem, nie powinno byc żadnych problemów). Takie przypadki to cena jaką placimy za skuteczne wyeliminowanie kretynów z allegro, i dzieciaków piszacych teksty w stylu "stary, czaj baze, dziś sobie zrobiłem do Słońca filtr z dyskietki, coolerski jest i tylko złotówke wywaliłem, a jakie obrazy stary, coronado przy nim wylatuje, takich księżyców merkurego jeszcze nie widziałem".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans sprawa się tak przedstawia że odnośnie tych restrykcji pisałem do admina i do dzisiaj po tygodniu nie uzykałem odpowiedzi, stąd mój post skierowany do Was.

Szkoda, że jeśli mam coś na wstępie do powiedzenia i zaprezentowania muszę przechodzić "mękę", bo nie zawsze mam czas i ochotę pisać i generować niepotrzebnie dużo postów nic nie wnoszących, jeśli chcę korzystać z forum.

Dziwne i zakręcone to trochę......no ale cóż, pozostaje mi wiecej czytać niż pisać z braku czasu.

 

Pozdrawiam

Moshica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.