Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na imię Darek 31 lat z wykształcenia jestem informatykiem. Od 92 roku mieszkam w Kanadzie

a za rok przeprowadzam sie wraz z żoną do Poznania.

Astronomią interesuje się tak trochę od małego a teraz zamierzam poświęcać jej więcej czasu.

Na AstroForum trafiłem przez przypadek.

Pozdrawiam wszystkich tutaj zaglądających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jestem Mateusz, mieszkam w okolicach Poznania (w promieniu 60 km :D ) Mam 18 lat. Jasne jest, że jestem fanatykiem astronomii. I to już od dobrych 8 lat. Nie mam żadnego wielkiego teleskopu (chociaż chciałoby się), jedynie mały refraktor... z allegro. Oczywiście w przyszłości chciałbym wymienić go na jakiś lepszy sprzęt. Ale jak na razie mam co mam.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus

 

Krzys Pajor sie klania( od 20-tu lat gadaja na mnie "spider" ..nie wiem dlaczego ale doszlo do tego ,ze odbierajac telefon

 

czy to w pracy , czy w domu ,mowie " spider slucham "

mam 43 lata , mieszkam na slasku , okolice katowic ( swietochlowice ) niestety , nienawidze tego miejsca i ludzi.stan

 

posiadania : telewizor 29 cali (kolor) + wierza hi-fi ,jedna zona , rocznik 68 i corka wiosen 18 ...

z wyksztalcenia jestem technik elekronik ,hehe...specjalnosc rtv-tv

przydalo mi sie to w zyciu ,jak korki padna to potrafie sam podrutowac , nic wiecej..

bawilem sie kiedys 3dmax , w google krzysztof pajor , zapomnialem hasla i nie moge tego usunac

co by tu jeszcze ...duze problemy z pamiecia, w tym temacie jestem mistrzem,potrafie zapominac po kilkunastu sekundach o tym

 

co ktos mi powiedzial...

 

zawod wykonywany - gornik

co mnie troche tlumaczy z powyzszego wywodu.

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

o NIEBIE troche wiem... widzialem ksiezyc przez lornetke i potrafie wskazac bezblednie wielki woz ,..reszty mam zamiar sie

 

nauczyc..

---------------------------------------------------------

teraz postaram sie byc powazny.

cale forum przeczytalem...

bardzo duzo informacji , dobrze ,ze takie miejsca sa...swoja droga , internet to potega.

dzial przerobek !!! echh.. mistrzostwo..

w sobote kupie synte 8 , narazie jedna , musze sie tym pobawic , zobaczyc budowe itd . nigdy nie ogladalem nieba przez

 

teleskop ale wiem ze to bedzie moja pasja

przymierzam sie do bino na takiej platformie , wiem ze zaraz bedziecie krzyczec , NOOB LOLL itd

wpierw sie naucz , poobserwuj ok.widzialem tutaj tych 2 gosci , dziadekastro i ten hmm zapomnialem.

boskie!!!!pewnie mechanika zwiazana z ustawianiem ostosci naraz w dwuch tubach bedzie wyzwaniem ale sprubuje sie z tym

 

zmierzyc, przeciez w lornetkach jest podobnie ?..musze tylko ta pierwsza tube rozwalic i zobaczyc jak to jest zbudowane

pewnie zasypie Was pytaniami w przyszlosci..ale narazie mam tylko kilka:

 

nazwy prostych programow za pomoca ktorych , wpisujac godzine , dzien , miejscowosc,bede sie mogl zorientowac

moze polecacie jakies mapki drukowane

prognozy pogody w danym miejscu

 

wydaje mi sie ze mam dosc ciekawe miejsce na biwak :) jak na ten zasrany zakatek kraju , ogrodek dzialkowy ,

ciemno jak w du.. piwnicy.. mozna robic co sie chce :) moze jest tutaj ktos z mojej okolicy

byloby fajnie pasjonata poznac ,zobaczyc i wiedziec na co patrze :) napoje zaserwuje ja :)

wiekiem sie nie przejmujcie , mam dusze 18-to latka

 

jeszcze mi sie przypomnialo

cale dorosle zycie chodze w wysokich butach, przetarly sie i mam dziury,mokro i skarpetki sie dziurawiia..

cena nowych porownywalna ze synta i z tad moje pytanie :

kupic tube i buty zalepic jakas guma ?

kupic buty i na lysego z balkonu patrzec ?

 

zaraz bedziecie krzyczec KUP SOBIE BUTY :)

 

 

i jeszcze jedno heheh .

na poczatku czytajac ze ktos obserwuje " lysego" mialem nieodparcie namysli tego usera :))

dopiero pozniej pokapowalem ze o ksiezyc chodzi :)

 

troche to chaotyczne ale wlasnie taki jestem

 

 

 

spider

 

nie piszczie prosze " uzyj opcji szukaj " mam slaba pamiec..

aaa... zapomnialem...

 

 

W I T A J C I E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na Forum erool :Beer:

o nawet nie wiesz, jak miło się takie posty czyta :)

 

co to programów, poczytaj tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=4356

i tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14360

a może taki Ci wystarczy: http://www.m31.spb.ru/StarCalc/main.htm

albo już taki najbardziej "wypasiony": http://www.stargazing.net/astropc/index.html

a bino zawsze zdążysz złożyć

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy witamy !!

ales z tym Clintem dowalil Alfonso..

dzieki za linki wszystkim

troche roztrzepany jestem, dopiero z roboty przyszlem

a swoja droga echh..troche to dziwne 8 godzin pod ziemia ,pozniej w niebo patrzec ?

 

 

serwusik wszystkim normalnym inaczej

swietochlowice wojska polskiego 23a\8

fajny ogrodek , wytne wszystkie drzewa:)

 

dzieki za pomoc wszystkim

 

spider

 

 

 

 

 

 

ps

musze jeszcze zmienic ksywe , ale wiecie Barburka.....obchodze do marca...troche nietypowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już Cię Kocham brachu... jak przeczytałem pierwszy post, to aż musiałem zobaczyć jaki był mój pierwszy.

On pochodził z burzliwych czasów "wojny forowej" (obiecałem sobie wtedy, że będę pisał tylko na 1 forum by zapobiec rozdrobnieniu, ale do tablicy wywołał mnie stary brach PiotrZ i się zapisałem) teraz są inne czasy, czasy pokoju i aż mi się chce zapisywać na forum jeszcze raz by zrobić to co najmniej w takim stylu jak Ty.

 

Witamy w rodzinie,

 

pozdro za Śląska.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga echh..troche to dziwne 8 godzin pod ziemia ,pozniej w niebo patrzec ?

Nie wszyscy tu z głową do góry, ale jest też kilku z nosem w ziemi...

Zamawiam sobie kilka odcisków paproci i minerał zwany mellitem, dla mnie i kolegi :Beer::D

 

Witaj na forum szanowny kolego :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.