Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No tak konkretnie to Trzemeszno... taka sobie wiocha. Niewiele oświetlenia. Mnie to nie przeszkadza, przynajmniej mi jakieś latarnie nie świecą w obiektyw. A co do telepa to już od dawna sobie marzę, że jak się kiedyś dorobie kasy to kupie najdroższy teleskop, jaki znajdę. No... nie obserwatorium oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem Krzysiek, mam 26 lat i mieszkam w Wejherowie :)

Niedawno zamarzyło mi się kupić „porządny” sprzęt do astro+foto. Szukałem informacji nie wiadomo gdzie, bo nie wiedziałem, że tu takie piękne forum macie!!! Naprawdę podziwiam – Ilość cennych informacji jest tak ogromna że ciężko się oderwać!

 

Do zabawy w astro mam:

- okulary (bez których siebie w lustrze bym nie poznał) ;)

- starego U-boota, którego już praktycznie nie używam (lustro wygląda jak przysypane mąką a do tego uległ „małej” awarii po tym jak mój pies się na niego nocą rzucił :) )

- koziołka z Canonem 20D

- i - co najważniejsze - miejsce obserwacji oddalone 2 km od najbliższej lampy, i 3km do morza (za którym LP to chyba ze Szwecji musiałoby sięgać)

 

Jak przekonam żonę to niedługo może kupię sensowny montaż paralaktyczny, a jak sklep obrabuję to pewnie i lepszy telep :D – mam nadzieję że uda mi się napstrykać coś co będzie godne pokazania tutaj!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim i wogóle :szczerbaty:

 

Jestem nowym użykownikiem waszego znakomitego forum, ale z astronomią raczkuję już od 2-miesiecy <_< Jestem w posiadaniu reflektora newtona 114/500mm i czasem jak pogoda pozwoli rzokladam sprzecik i lookam :D Uwielbiam patrzeć na planety, moim ulubieńcem jest Jowisz ktoego w tym okeresie niestety nie mam przyjemnosci ogladac, lecz zawsze mozna popatrzeć na Saturna. Juz wyłapalem pare e-Mek z czego wiekszosc to gromady otwarte :rolleyes: No i oczywiscie moge sie poczhwalic tym ze ostatnio odnalazlem M81 i M82 Lol :D No to chyba wszystko, pozdrówka wszystkim B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem Krzysiek, mam 26 lat i mieszkam w Wejherowie :)

Niedawno zamarzyło mi się kupić „porządny” sprzęt do astro+foto. Szukałem informacji nie wiadomo gdzie, bo nie wiedziałem, że tu takie piękne forum macie!!! Naprawdę podziwiam – Ilość cennych informacji jest tak ogromna że ciężko się oderwać!

 

Do zabawy w astro mam:

- okulary (bez których siebie w lustrze bym nie poznał) ;)

- starego U-boota, którego już praktycznie nie używam (lustro wygląda jak przysypane mąką a do tego uległ „małej” awarii po tym jak mój pies się na niego nocą rzucił :) )

- koziołka z Canonem 20D

- i - co najważniejsze - miejsce obserwacji oddalone 2 km od najbliższej lampy, i 3km do morza (za którym LP to chyba ze Szwecji musiałoby sięgać)

 

Jak przekonam żonę to niedługo może kupię sensowny montaż paralaktyczny, a jak sklep obrabuję to pewnie i lepszy telep :D – mam nadzieję że uda mi się napstrykać coś co będzie godne pokazania tutaj!

Pozdrawiam!

 

 

 

Witaj.

 

W Twoim awatarze to Wenus czy Merkury? Świetne ujęcie...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim i wogóle :szczerbaty:

 

Jestem nowym użykownikiem waszego znakomitego forum, ale z astronomią raczkuję już od 2-miesiecy <_< Jestem w posiadaniu reflektora newtona 114/500mm i czasem jak pogoda pozwoli rzokladam sprzecik i lookam :D Uwielbiam patrzeć na planety, moim ulubieńcem jest Jowisz ktoego w tym okeresie niestety nie mam przyjemnosci ogladac, lecz zawsze mozna popatrzeć na Saturna. Juz wyłapalem pare e-Mek z czego wiekszosc to gromady otwarte :rolleyes: No i oczywiscie moge sie poczhwalic tym ze ostatnio odnalazlem M81 i M82 Lol :D No to chyba wszystko, pozdrówka wszystkim B)

Witam ,witam. :Beer:

 

Zakopane rośnie w siłę.

Mamy już na forum trzech użytkowinków z Zakopanego (czterech z Podhala) więc możnaby kiedyś umówić się na lukanko w Chochołowskiej.

Może między świętami a Nowym Rokiem coś zorganizujemy,będzie bawił wtedy w Zakopanem nasz kolega Sumas :Beer::pijacy:

 

Może ktoś z forum jeszcze wpada w góry na Sylwestra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz nie mieszkam w Zakopanem ale tak podałem, bo niby kto np. ze Śląka wie gdzie jest Gliczarów Gorny :lol: Ale urodziłem sie w Zakopanem i mieszkalem tam 16lat.... a do Gliczarowa przeprowadzilem sie tydzień temu <_< Jesli chodzi o zlocik to nie mam nic przeciwko, nauczylbym sie sporo podczas takiego spotkania, bo wiem że wiem niewiele na temat astronomii ale jak tylko czas pozwoli to biore do łózeczka "Niebo na Weekend'', rozmawiam na gg z innymi astromaniakami z calej polski i oczywiscie piszę na forum :rolleyes:

 

Ostatnio zainteresowalem sie astrofotografią, lecz zupelnie sie nie znam nawet na zwyklej fotografii :) Mam Canona EOS 300 a także Zenita, lecz mój telep nie jest dobry do cykania fotek.... a do tego ma montaż do bani :unsure: Najlepiej uczę sie na obserwowaniu kogos doswiadczonego przy takiej robotce, wiec jesli ktos z naszej Zakopianskej trojki jet obcykany w astrofotografii, to chętnie bym poszedł na taką praktyke :]

 

PS: Jesli chodzi o mnie to Nowy Rok - Swieta odpadaja, mam teraz kupe roboty niekoniecznie zwiazanej z astronomia.... i jeszcze szkólka <_<

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz nie mieszkam w Zakopanem ale tak podałem, bo niby kto np. ze Śląka wie gdzie jest Gliczarów Gorny :lol: Ale urodziłem sie w Zakopanem i mieszkalem tam 16lat.... a do Gliczarowa przeprowadzilem sie tydzień temu <_< Jesli chodzi o zlocik to nie mam nic przeciwko, nauczylbym sie sporo podczas takiego spotkania, bo wiem że wiem niewiele na temat astronomii ale jak tylko czas pozwoli to biore do łózeczka "Niebo na Weekend'', rozmawiam na gg z innymi astromaniakami z calej polski i oczywiscie piszę na forum :rolleyes:

 

Ostatnio zainteresowalem sie astrofotografią, lecz zupelnie sie nie znam nawet na zwyklej fotografii :) Mam Canona EOS 300 a także Zenita, lecz mój telep nie jest dobry do cykania fotek.... a do tego ma montaż do bani :unsure: Najlepiej uczę sie na obserwowaniu kogos doswiadczonego przy takiej robotce, wiec jesli ktos z naszej Zakopianskej trojki jet obcykany w astrofotografii, to chętnie bym poszedł na taką praktyke :]

 

PS: Jesli chodzi o mnie to Nowy Rok - Swieta odpadaja, mam teraz kupe roboty niekoniecznie zwiazanej z astronomia.... i jeszcze szkólka <_<

Poczytaj forum ,zobaczysz jaka trudna to szkoła.

Może najpierw focenie na piggybacku za pomocą obiektywu o krótkich ogniskowych .

A w Gliczarowie Górnym byłem kilka razy na obserwacjach ,na górce obok wyciągu przed wioską.

Stamtąd jest chyba najpiękniejszy widok na całe Tatry.

 

Często tam bywam w celach służbowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem panoramkę którą robiłem w nocy w Gliczarowie Górnym (dla przypomnienia Gliczarów jest na zachód od Bukowiny Tatrzańskiej na wysokości około 1000 m n.p.m. )

Tylko około 20 % orginału (6425x700 pikselów) :D

 

nocna panorama tatr z Gliczarowa

 

Niestety troszkę winietował obiektyw, stąd te pociemnienia na łączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,witam. :Beer:

 

Zakopane rośnie w siłę.

Mamy już na forum trzech użytkowinków z Zakopanego (czterech z Podhala) więc możnaby kiedyś umówić się na lukanko w Chochołowskiej.

Może między świętami a Nowym Rokiem coś zorganizujemy,będzie bawił wtedy w Zakopanem nasz kolega Sumas :Beer::pijacy:

 

Może ktoś z forum jeszcze wpada w góry na Sylwestra?

 

A ja będę w Zakopanym na przełomie stycznia i lutego ok 11 dni , biorę ze sobą SCT 8'' Celestrona i chętnie bym się spotkał z astrobraćmi :D , mam nadzieję że będzie śnieg i ładna pogoda zwłaszcza nocą.

pozdrawiam Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę w Zakopanym na przełomie stycznia i lutego ok 11 dni , biorę ze sobą SCT 8'' Celestrona i chętnie bym się spotkał z astrobraćmi :D , mam nadzieję że będzie śnieg i ładna pogoda zwłaszcza nocą.

pozdrawiam Janusz.

No to świetnie. :D

Telefon masz w stopce.

Gdzież to będziesz się zabawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :Salut:

 

Mam na imię Mateusz, jak widać po nicku :) Jestem z Libiąża, niedaleko Krakowa, mam 17 lat. Astronomią interesuje się od dawna ale od niedawna :D Zawsze interesowałem się ogólnie wszystkim o tematyce astronomicznej, ale wyłącznie ograniczałem się z początku do telewizji, czyli programy ala Discovery, National Geographic itp. W późniejszym czasie doszły ksiązki takie jak "Wszechświat w obiektywie", czy też czasopisma takie jak "Wiem" lub bardziej geograficzny, ale także po troszku związany z astronomią, "Wielki Atlas Świata". To odnośnie tego od dawna, a od niedawna dlatego, że dopiero od krótkiego czasu, interesuje się i prowadzę obserwacje nieba. Można nawet uznać, że dopiero te wakacje pchnęły mnie ku amatorskiej astronomii :) Wszystko zaczęło się od wspaniałego programy "Orbitron", produkcji naszego rodaka. Bardzo zaciekawiły mnie obserwacje satelitów, flar irydium i ISS. Oczywiście z biegiem czasu przyszły chęci do innych obserwacji (Planety, Księżyc i księżyce Jowisz, gwiazdy podwójne, meteory itp) i zgłębiania wiedzy. Sprzęt którym dysponuje jest na razie ubogi, to tylko lornetka Tento 10x50 ale za to bardzo dobra i solidna. W niedalekiej przyszłości mimo, że nie dysponuje dużymi środkami, mam zamiar kupić juz większą i bardziej profesjonalną, lornetkę 16x80 wraz ze statywem :) Myślę, że moje zainteresowanie astronomią, będzie tylko wzrastało, szczególnie po zakupie nowego sprzętu. W przyszłym roku mam zamiar rozpocząć, obserwacje obiektow z katalogu Messiera, komet, planet, konkretnych gwiazd oraz wszelakich zakryć itp.

Forum to odnalazłem na www.astronomia.pl a do rejestracji skłonił mnie, po pierwsze porządek jaki panuje na forum, mimo ogromnej liczby postów. Po drugie, kalendarz astronomiczny pana Roberta Bodzonia, który szczerze mnie aż zszokował, na pewno będę korzystał. A po trzecie, wiedza jaką dysponują obecni tu szanowni userzy :), oraz atmosfera panująca na forum. Mam nadzieję, że dzięki temu forum, moja pasja będzie tylko coraz to większa i będę mógł czerpać stąd wiedzę oraz prowadzić różne ciekawe rozmowy.

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

Matthew

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :Beer: widzę że cenisz lornetki :notworthy:

tak się złożyło że mamy ten sam sprzęt i myślimy o tym samym jako następnym :szczerbaty:

Witaj, witaj :Beer:

 

Nom cenie lornetki, to na pewno. Pozatym, nie mam kasy na telepa ;) musiałbym chyba zbierać z rok na niego a jestem amatorem, więc wole zacząć jednak od lornetek jakiś porządnych. Na pewno, co do planowanej lornetki jeszcze coś napisze, w dziale o sprzęcie bo pytań mam sporo :)

 

Pozdrawiam

Matthew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem panoramkę którą robiłem w nocy w Gliczarowie Górnym (dla przypomnienia Gliczarów jest na zachód od Bukowiny Tatrzańskiej na wysokości około 1000 m n.p.m. )

Tylko około 20 % orginału (6425x700 pikselów) :D

 

nocna panorama tatr z Gliczarowa

 

Niestety troszkę winietował obiektyw, stąd te pociemnienia na łączeniach.

 

 

Zdjęcie jest super miodzio :banan: Ja mam z mojego domu podobne widoczki, niestety teraz całe góry są zamglone i zachmurzone :unsure:

 

Ja mieszkam przed Kościolem (jak jedzie sie od Białego Dunajca). W sumie, to jest baaardzo dobrze, bo dalej jest wyciąg i więcej domow. A ludzie = wiecej rozproszonego światła :rolleyes: Cale szczescie ze w moim ogrodzie jest ciemno jak w piwnicy. Mozna sobie nieźle poolukac, jeśli mama i tata idą spać i nie swiecą tymi wszystkimi żarowami - M31 widać nieuzbrojonym okiem bez problemu... no może wystarczy troszeczke pozerkać... :)

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że tu też się wita :)

Tak, że witam wszystkich. Jestem Mateusz, mam 17 lat, mieszkam "niedaleko" Krakowa, pasjonuje się astronomią

a więcej o sobie napsiałem w osobnym temacie :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Matthew :Salut:

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.