Skocz do zawartości

Celestron Problem.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś miał podobny problem..

Pilot to Nexstar + od celestrona montaż to eq5 (cg-5).

Chodzi o podłączenie pilota przez kabel rs232 pod usb. które zawsze działało.

W zeszłym tygodniu po nocnej sesji z mrozu wstawiłem do domu montaż, następnej nocy wystawiłem go z powrotem jak to każdej pogodnej nocy robię (piszę o tym bo mam wrażenie że to przez mróz coś z elektroniką bo ja w żaden sposób nie mogłem z własnej woli tego popsuć) i standardowo chciałem wystartować sesje..ale mimo że com port widzi podpięty kabel rs232 to montaż nie reaguje, czy to w stellarium w maximie lub w ekosie.

 

Pierwsze co sprawdziłem kable czy nie jest coś z nim nie tak (uważam że wszystko prawidłowo ) następnie wymieniłem kable rs232 oraz konwerter usb bo miałem zapasowe, również nic...

No to pomyślałem że zaktualizuje soft pilota za pomocą CFM bo może coś tam nie tak..

Pilot reaguje jak należy na próby połączenia aplikacji cfm.2111748538_Beznazwy-1.jpg.4bda8be8ed4ffeb49d4664724eede4f8.jpg niestety sam cfm wyświetla komunikaty o tym że montaż jest nie podłączony lub jest podłączony źle.

używam fabrycznych kabli celestrona oraz konwertera rs232 na chipie profilic. (z któym z resztą działał całem poprzednie 2 lata)

Próbowałem na kilku takich samych kablach w nadziei że z jakimś jest coś nie tak i że to powoduje problem.. niestety nie mogę rozwiązać problemu.

Spotkał się z tym ktoś?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem .... to coś było z aplikacją celestrona do updateów pilotów ... nie pamiętam już o co konkretnie chodziło ale naszukałem się sporo odpowiedniej aplikacji.

ale tego co pamiętam chyba to nie poszło to przez przejściówkę USB tylko musiałem się wpinać bezpośrednio w COM ... a na szczęście miałem taki komp pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszedł w nim Sipex (odpowiednik MAX232) ....   jak masz kogoś pod ręką z doświadczeniem w lutowaniu SMD to polecam się skontaktować.

Sam układ nie jest drogi (ok 10zł chyba z wysyłką - dawno nie zamawiałem)  natomiast za usługę rożnie ...  gdyby coś ... możesz wysłać do mnie to Ci go zdiagnozuję bo jeden już naprawiłem ale tam była grubsza robota ;)

 

o te bucejojce :

 

F1LPNAMHUQ76KX2.LARGE.jpg

 

 

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.