Jump to content

Recommended Posts

No to dobrze, bo ja ciągle nie mam go w galerii

Edited by wessel
  • Thanks 1

W czerwcu Mercury bedzie blisko Marsa beda widoczne na polnocno zachodnim niebie . Bedzie okazja zapolowac na obie planety 

• Like 1
  • Thanks 1

RT-4 celujący w Merkurego wygląda ciekawie … a zawsze mi wmawiali w Piwnicach, że oni tylko nasłuchują … :hmm:

• Thanks 1

2 godziny temu, Meiser napisał:

W czerwcu Mercury bedzie blisko Marsa beda widoczne na polnocno zachodnim niebie . Bedzie okazja zapolowac na obie planety

Z południa Europy - tak, ale z Polski czerwcowa koniunkcja Merkurego i Marsa będzie praktycznie niewidoczna ze względu na ekstremalnie niskie położenie obu planet nad horyzontem oraz czas przesilenia letniego, czyli jasne niebo jeszcze dłuuugo po zachodzie Słońca. Pozdrawiam! :)

4 godziny temu, RMK napisał:

RT-4 celujący w Merkurego wygląda ciekawie … a zawsze mi wmawiali w Piwnicach, że oni tylko nasłuchują … :hmm:

Bo to prawda :) Ustawienie radioteleskopu na zdjęciu było dziełem przypadku - aż się nie mogłem nadziwić, że tak pięknie zapozował ;)

Edited by radio-teleskop.pl
  • Like 1

Jak zwykle..  super robota i super przewodnik :)

• Thanks 1

2 godziny temu, Rogal napisał:

Jak zwykle..  super robota i super przewodnik :)

Pięknie dziękuję :) Cieszę się, że przewodnik jest użyteczny. W piątek (22.02.) pogoda powinna sprzyjać obserwacjom, więc... powodzenia! :)

• Like 1

Piękna pogoda 19-02-2019 oraz zachęcony obserwacjami Pana Piotra Majewskiego którego Pozdrawiam :)

Podjąłem się obserwacji Merkurego około  godziny 18 tej. oczywiście używają lornetki (10 x 40)

Znalazłem Merkurego szybko i wykonałem 10 zdjęć :) zanim zginął w niskich chmurach! Niestety od zachodu mam miasto Rzeszów ( mgły i smog ) :(

A szkoda bo może by się udało Neptuna złapać oczywiście na zdjęciu :)

Pozdrawiam 

Czystego Nieba !

IMGP3319-001 - Kopia.jpg

IMGP3323-003.jpg

IMGP3333-1.jpg

• Like 4

Pan Majewski pięknie dziękuje i bardzo się cieszy z udanej obserwacji Pana Andrzeja :) Bonusem w tym wypadku były urodziny Mikołaja Kopernika ;) Tego wieczora szykowałem się na wschód Superksiężyca, ale - wiadomo - chmury zdążyły pół godziny wcześniej... :hmm: Pozdrawiam!

• Like 1

U mnie na Pomorzu Merkury był widoczny tak. Zauważyłem go dopiero jak był około 9 stopni nad horyzontem, a obserwacje gołym okiem utrudniała piękna zorza wieczorna.

EOS_50D_2019_02_22_016227-1024.jpg.28120a2fe6b143c9e7e8d36f5e84d402.jpg

• Like 4
  • Love 1

Piękna pogoda była i 22-02-2019   Merkury widoczny super :)

Pozdrawiam 

Czystego Nieba !

IMGP3403.TIF-002.jpg

IMGP3413.jpg

• Like 5

Zobaczyłem dziś Merkurego- między słupem a balkonem sąsiada - no niech tylko jutro będzie pogoda- jest mój !

Edited by wessel

Posted (edited)

Powoli możemy podsumowywać sezon na Merkurego luty/marzec 2019. Pogoda z reguły dopisywała, więc było pysznie :) Ech... szkoda, że tak krótko. Czystego nieba!

2019-02-22_Mercury_forest_web.jpg

2019-02-24_Mercury_bridge_web.jpg

Edited by radio-teleskop.pl
  • Like 3

Posted (edited)

Dla mnie tez był to udany sezon : ) Po pięciu??/ latach polowania na portrecik. Pewien niedosyt jest, bo mogły być szczegóły na tarczy ale i tak jest dobrze...obraz planety przy skali 0.17 arcsec/piksel miał niecałe 50 pikseli wysokości na matrycy  :)

xB4ANQd_GYA6_620x0_wmhqkGbg.jpg

Edited by wessel
  • Like 5

Merkury coraz niżej :( 06-03-2019  18:11

Pozdrawiam 

Czystego Nieba !

Merkury  +1,4 mag.JPG

• Like 4

08-03-2019 to było Ekstremalne Wyzwanie !!! ( nawet nie widziałem Merkurego przez lornetkę ) Ostatni dzień już więcej nie poluje na Merkurego !

Piękna koniunkcja z  Księżycem !!!

Pozdrawiam :emotion-5:

Czystego Nieba !

IMGP3699.TIF  2 - Kopia.jpg

IMGP3701.TIF-001 - Kopia.jpg

IMGP3707.TIF-004.jpg

• Like 5

Merkury 26 lutego 2019 r.

1724582062_EOS_50D_2019_02_26_016450-1Merkury1024opis.jpg.5875a65207af1380de5ffb39d176fddc.jpg

• Like 4