Skocz do zawartości

Zapowiedź filmu timelapse


Zybert

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Zybert napisał:

Dajcie znać jak to wygląda w odbiorze ;)

Mi się podoba :) Ja też od kilku lat zajmuję się tą tematyką i w sumie coraz intensywniej. Slider dobra rzecz, sam mam zamiar też się zaopatrzyć.

Jak dla mnie może trochę za szybko to niebo zasuwa na gwiezdnych ujęciach, no ale to już kwestia długości ekspozycji i jasności szkła. A przy burzy można dostać epilepsji, ale może to nawet dobrze bo robi mocny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jesteś drugą osobą, która mówi mi, że to za szybko :D

Zrobiłem to celowo, żeby dostosować dynamikę do muzyki, docelowy timelapse będzie pewnie z prędkością 24fps, tutaj mają po 2 razy tyle. Chciałem też pokazać możliwie najwięcej w jak najkrótszym czasie, a docelowo będzie to raczej dłuższy film z optymalną szybkością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupuję Twoje tłumaczenie :) Dobrze, że masz zapas fps, obawiałem się, że tu już jest te 24. No faktycznie, pasuje to do muzyki, ale w efekcie ujęcia stały się dość krótkie. Gdyby było takie tempo i dłuższe ujęcia (szczególnie to pierwsze), to byłoby super.

2 minuty temu, Tayson napisał:

ogladam bez muzyki, bo dziecko spi. za szybko :)

Bez muzyki to profanacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos muzyki, to mój pierwszy odruch - wyłączyć jak najszybciej - chodź dzieci już dorosłe i jedno może i śpi, ale w innym mieście, a drugie na pewno nie śpi :)

Dla mnie w tym wypadku muza zbyt krzykliwa. Ale to kwestia gustu więc trudno będzie każdemu dogodzić. Jednakowoż wydaje mi się, że w ramach dłuższego dzieła, muzyka powinna budować napięcie i taka krzykliwa napierdalanka to może i być, ale przez krótki moment i dla podkreślenia szczególnie dynamicznych chwil.  Wybacz szczerość i bezpośredni język.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

Informuję i uspokajam - finalny timelapse będzie dużo wolniejszy i muzyka oczywiście też. To miała być taka "petarda", ale z Waszych odpowiedzi wnioskuję, że ciut przesadziłem.

Pozdrawiam!


Przy okazji podsyłam jeszcze starego timelapsa, którego robiłem 3 lata temu, a materiał zbierałem nawet 5 lat temu. Miałem wtedy sporo gorszy sprzęt do tego i software. To tak dla porównania.

 

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.