Skocz do zawartości

IC 1795


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

 

 sądzę, że lepiej by było, gdybyś ustawił unity gain to więcej byś uzyskał :-)

A jaka jest wartość UG dla tej kamery? Bo ja szukam ale specjalnie nie mogę znaleźć. Na CN dowiedziałem się, że 49 gain będzie najlepszą wartością. Czy tak faktycznie jest? Mam ASI178 mono bez chłodzenia.

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pav1007 napisał:

To jest UG dla kamery ASI1600MM

Przepraszam racja, pomyliłem się.

Poszperałem chwilkę i znalazłem tabelkę, którą podrzucił wessel - ona też jakby ktoś chciał skorzystać odnosi się do ASI1600

czyli dobrze coś kojarzyłem z gain 0 - gdzieś ktoś pisał o tym, nie pamiętam już ale chyba nawet tu na forum był wątek o tym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zdjęcia! Skala to 0,83"/pix i mimo tego gwiazdki są malutkie jak u mnie w 1,5". Musiałeś mieć bardzo dobry seeing, oraz bardzo dobre prowadzenie montażu. Ja nie umiem zrobić użytku z takich skal, zawsze wyłażą mi wielkie plamy zamiast gwiazd. Cieszy mnie gdy komuś innemu się udaje :) 

No ale długość ekspozycji też robi wrażenie, ponad 8h i wciąż szumi. Niestety, małe piksele oznaczają małą prędkość zbierania materiału i tego nie przeskoczymy. Skala wielka, ale świecić trzeba długo.

To bez flattenera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

z flattenerem - bez niego edek ciemny trochę. Warunki faktycznie trafiłem całkiem niezłe, a montaż ładnie sobie radzi mimo, że to "tylko" HEQ5. Co do ilości materiału i szumu - tu niestety chyba miasto robi swoje, sprawdzałem po każdym dniu z 3 - jak wygląda materiał i ciągle wydawało mi się mało - szum, więc zbierałem dalej :) cierpliwości i motywacji mi nie brakuję więc staram się zbierać tyle materiału ile potrzeba by było dobrze, a zobaczywszy tą piękną skale dostałem dodatkowego kopa więc to czysta przyjemność :)

pogoda robi się piękna więc jedziemy teraz z OIII

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 09:53, Pav1007 napisał:

Może jestem na to za głupi, ale czy z tego wynika, że dla mojej miejscówki (nie mówię o Warszawie, bo tabela się tyczy szerokiego pasma) - załóżmy, że jestem w tym zakresie żółtym i mam f/6 - to znaczy, że ASI1600 mam palić na UG 40 sek na klatkę?

 

Może mi to ktoś wyjaśnić?

Ja mam takie wartości dla asi1600

Screenshot_2019-02-23-12-50-31-671_com.facebook_orca.thumb.png.68cd5655e70aeb767668630d89a08b42.png

Screenshot_2019-02-23-12-50-20-114_com.facebook.orca.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.