Skocz do zawartości

Co się stało ze statusami?


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no, co wyście zrobili z tymi statusami? :) Adam, mam nadzieję że nie postanowiłeś ich wyłączyć? Chciałem tylko pokazać, że przydałoby się ograniczyć wysokość zdjęć, a problem ten tyczy się również wątków. Trochę pożartowaliśmy i tyle. Nie wiem jak rozumieć ich zniknięcie obecnie?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż po przekroczeniu krytycznej wielkości, w wyniku zachwiania wcześniejszej równowagi, statusy zapadły się gwałtownie do swojego wnętrza tworząc hipotetyczny do tej pory obiekt zwany 'Czarnym Statusem', który powoli będzie pochłaniał pozostałe części forum...

 

 

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Adam, mam nadzieję że nie postanowiłeś ich wyłączyć?

Tak właśnie się stało.

  • Lubię 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek_N napisał:

@MateuszW Raczej nie chodzi o te pionowe obrazki, tylko o wpis w profilu Szuu:

https://astropolis.pl/profile/8242-szuu/?status=17887&type=status

Ehh... może? Akurat tego nie widziałem. Cóż, na forum nie dyskutujemy o polityce itp, ale to przecież nie powód, żeby zamknąć statusy. Usunąć ten jeden i tyle. Zaraz zamkniemy forum, bo ktoś coś napisze? Bądźmy poważni.

 

Z drugiej strony kolejny raz zadziwiła mnie zdolność szuu do znajdywania czegoś oczywistego, o czym nikt by nawet nie pomyślał :) Mi by się nigdy nazwa tego teleskopu nie skojarzyła z tym :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off, ale sprawa techniczna funkcjonowania forum...

 

Rozmawiałem z kilkoma osobami +50, którzy byli bardzo chętni zacząć korzystać z jakiegoś forum. Niestety, ale od każdego słyszałem, że nie wiedzą od czego zacząć. Cała strona wygląda na skomplikowana (może tu kryje się pewna tajemnica istnienia astromaniaka). 

 

Chciałoby Ci się Adamie krótkie howto o podstawach korzystania z forum? 

Jak i gdzie zakładać tema5, jak go poprawnie opisac, jak korzystać z PW, statusów, itp. 

Dla nas wydaje się to oczywiste, ale niektórzy nie mają o tym pojęcia! 

 

Myślę że taki instruktażowy film byłby przydatny dla każdego nowego usera. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby było " Szurkowski - cudowne dziecko dwóch pedałów" jak to jeden z komentatorów powiedział w czasie Wyścigu Pokoju?

@Tayson - cos masz do takich 50+ :flirt:

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek_N napisał:

Raczej nie chodzi o te pionowe obrazki, tylko o wpis w profilu Szuu:

Nie - nie chodzi o ten wpis, statusy zboczyły w złym kierunku - pojawiały się w nich zapytania o pomoc - które dużo więcej by dały jako wątki na forum - nie zginęły by w czeluściach forum. Do tego były traktowane jako galerie czy "przypominacze" o wątku. Jak Adam napisał - statusy wrócą.

 

20 minut temu, piotrkusiu napisał:

To jakieś jaja są.

Mnie w przedszkolu uczono wierszyka Bambo Juliana Tuwima. Spróbujcie teraz na jakimś portalu w komentarzach wpisać słowo murzyn. Paranoja.

Nie, to nie są jaja i Twoja wypowiedź nijak się ma do faktycznej przyczyny chwilowego zamknięcia statusów.

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszyłbym się gdyby statusy znikły na zawsze. Moim zdaniem na ich obecności forum tylko traci. Często pojawiają się w nich ciekawe tematy, które po kilku dniach gdzieś giną. Jakiś czas temu był na przykład bardzo interesujący wątek na temat najlepszych środków do czyszczenia optyki w aparatach cyfrowych. Dyskusja rozwinęła się na kilkanaście odpowiedzi, a teraz już do tego trudno wrócić. Co innego gdyby to był oddzielny temat gdzieś na forum.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak myślę, że statusy były stosowane wtedy, gdy ktoś uznał, że "to za mało na zakładanie osobnego tematu". Kiedyś była taka zasada, że na forach (ze względów oszczędnościowych) odpowiadało się "użyj szukajki, przecież już było". No ale nie jesteśmy na elektroda.pl, tu nikt nie ma teleskopu z czarnej listy. Tematy na pewno są zdominowane przez "starych wyjadaczy", ale jak na każdym forum, zależy ich włodarzom, by przybywało nowych użytkowników i pasjonatów nieba. I pytania jaki teleskop do 700 zł będą padały w kółko. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz statusy pełnią funkcję jak cała grupa na Facebooku. To jest "za mocne" względem reszty forum.

 

Moim zdaniem statusy byłby lepsze gdyby:

 

1. Nie można było wstawiać w nie ani zdjęcia ani grafiki.

2. Linki w nich zawarte nie zamieniałby się same w coś większego.

    edit: albo po prostu nie działały

 

Jeśli nie da się tak "uśpić" linków to trzeba ich zakazać (albo oczekiwać pisania ich porozrywanymi spacjami by automat nie widział ich; itp).

 

W ten sposób byłby to czat w starym dobrym stylu.

 

Kiedyś Paether bodjże napisał tu gdzieś, że w statusach jest akceptowalny większy nieco luzik (czyli zarazem nie tylko tematy astro).

Skoro to ma być odpowiedź na pytanie "co masz na myśli" to podaję przykłady statusu:

 

"Syn mi się urodził!"

 

albo


"Podobno jak mężczyzna nie potrafi zrobić nawet 10 pompek to jest bardzo zagrożony chorobami kardiologicznymi wg naukowców (i tu link o ile nie zamieni się w coś większego) - co o tym sądzicie?"

 

albo

 

"Czy Michio Kaku miał rację gdy  powiedział niedawno w Toruniu, że jest niepokojącym paradoksem że film "Marsjanin" kosztował więcej niż udana misja na Marsa (Indii)"

 

I jeszcze coś. Statusy nie muszą być na samej górze. To znaczy, że nie muszą aż tak bardzo rzucać się w oczy po wejściu na forum.

 

Pozdrawiam

p.s.

Nie ma statusów ale akurat o tym Michio w Polsce macie dziś ode mnie w wątku "Po prostu linki" jakby ktoś się tym zainteresował tą przykładową myślą (nie jest hipotetyczna).

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z narzekaniem na statusy, to mój wątek i zabraniam :P Bo jeszcze coś złego z tego będzie. Statusy przybrał obecny wygląd, bo większość osób ją popiera. Niestety niezadowolona mniejszość zawsze będzie istnieć, ale nich nie dominuje większości :) Macie od tego ustawienie, żeby nie pokazywać grafik itp w przycisku z zębatką w prawym górnym rogu statusów.

5 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Patrzę, jak statusy wpływają na zakładanie nowych wątków na forum i generalnie poziom dyskusji. Ja jestem zwolennikiem ich istnienia, choć w ostatnim czasie faktycznie trochę zboczyły z toru. Za kilka dni pewnie wrócą - jak przestaną się gniewać ;)

Ok, teraz rozumiem. Chwilowy urlop nie zaszkodzi :)

 

A co do wątków, to chyba musimy wszyscy tego pilnować. Zamiast ostatnio odpowiadać komuś na pytanie o guiding powinienem napisać "załóż wątek", bo inaczej nie napiszę ani słowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunku homo sapiens nie da się odfejsbuniować. Jest to atawizm w tym gatunku. Struktury mózgowe są tak sprzężone, że usuwając z nich tę funkcję zapadnie się czaszka.

Trochę szkoda funkcji... było to jedyne miejsce, gdzie można było porozmawiać o alkanolach, majonezie i kaszance, c'nie @Bellatrix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wiecie co? Już nie wiem co wam napisać.

Żądam powrotu statusów!!!

Skoro przeciwnicy mogą być stanowczy, to zwolennicy też nie będą gorsi.

Weźcie nie psujecie tego co jest dobre. Może nie idealne ale co jest idealne na tym świecie?

6 godzin temu, Hans napisał:

Aby ocenic wpływ na forum takiej zmiany, ona musi chwile pobyć. Do majówki powinno wystarczyć by ocenić czy odfejsbuniowało ludzi.

Liberum Veto!!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Tak  Ikosz... zdecydowanie. I gdzie ja teraz się pochwalę Wam wszystkim, że nie lubię kaszanki z majonezem :ermm: Chyba się muszę za jakiś referat zabrać, żeby utulić gorycz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.