Skocz do zawartości

Co się stało ze statusami?


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

widzę dużą zaletę - jak mam trochę węższe okienko to forum przełącza się w tryb jednokolumnowy i jak były statusy to albo trzeba było ich szukać kilometr niżej albo specjalnie powiększać okienko żeby się pojawiły po prawej.

 

ale teraz jak nie ma statusów to widać od razu bez kombinowania czy jest coś nowego bo nie trzeba szukać w dwóch miejscach! super! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Bellatrix said:

Tak  Ikosz... zdecydowanie. I gdzie ja teraz się pochwalę Wam wszystkim, że nie lubię kaszanki z majonezem :ermm: Chyba się muszę za jakiś referat zabrać, żeby utulić gorycz...

A wiesz z czym jedzą frytki w Holandii?

Z majonezem!

Kurna, topią je w tym syfie!

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Agent Smith napisał:

Kurna, topią je w tym syfie!

no masz... następny boi się emulsji z oleju i żółtka :P kiedyś zrobienie frytek w domu to było święto, i jak się keczup kończył, to się majonez brało, i też smakowało

 

@Bellatrix koty jedzą kaszankę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 20:38, damian_n napisał:

Statusy są ok, ja bym zostawił. Można pogadać o pogodzie i takich tam, można wrzucić jakiegoś astro newsa ...

Newsa możesz wrzucić do wątku

"Po prostu linki"

który możesz znaleźć w dziale "Astronomia teoretyczna"

 

Wystarczy przed linkiem nawet jedno krótkie zdanie - opisujące w dwóch, trzech słowach czego dotyczy (note bene dziś dałem o "geokoronie" czyli dość zaskakującym fakcie, że w pewnym sensie atmosfera Ziemi sięga aż daleko poza Księżyc).

Co do tych zdjęć to przecież każde takie zdjęcie to sporo pracy. Warto chyba dać je w bardziej potem dostępny (i odwiedzalny) sposób.

Pewnym pomysłem (jeśli statusy wrócą z opcją zamieszczania zdjęć)  jest zalecenie wkładnia w nie najwyżej niewysokich (pixelowo) miniaturek albo cropów?

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 11:06, kuba_mar napisał:

A ja cieszyłbym się gdyby statusy znikły na zawsze. Moim zdaniem na ich obecności forum tylko traci. Często pojawiają się w nich ciekawe tematy, które po kilku dniach gdzieś giną. 

Wraz ze statusami pojawiały się ciekawe tematy, które ginęły. Bez statusów te tematy nie pojawią się wcale.

Miała zostać zrobiona opcja dla admina / moderatora - przerabiający ciekawy status na Temat na forum. Jeśli to pracochłonne / kosztowne, to zawsze można było napisać do moderatora aby dany Status przenieść ręcznie.

 

Nie jestem wielkim fanem statusów ale wg mnie dobrze uzupełniały treści pisane w wątkach. Dlatego....

W dniu 23.02.2019 o 03:59, MateuszW napisał:

Żądam powrotu statusów!!!

Mati, trzeba zrobić z tego wątku "statusy", póki nie wrócą na swoje miejsce :)

 

Zaczynamy:

W dniu 22.02.2019 o 11:06, kuba_mar napisał:

1. Jakiś czas temu był na przykład bardzo interesujący wątek na temat najlepszych środków do czyszczenia optyki w aparatach cyfrowych.

1. Po skończeniu butelki Baadera Optical Wonder z ciekawości kupiłem IPA (alkohol izopropylowy), bo BOW wydaje mi się trochę zbyt drogi. Porównując te dwa specyfiki czuć podobny zapach, IPA zostawia chyba trochę więcej smug, ale po chuchnięciu i przetarciu nie zostają już żadne ślady.  Zostawiłem sobie buteleczkę po BOW z atomizerem, do której można przelać IPA i lepiej dozować.

 

--

2. Co z tą dzisiejszą zorzą?? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie. Negocjuję z twórcą appki "Status Updates", która używana była na forum, w sprawie stworzenia na zamówienie aplikacji, która wyglądałaby tak samo jak statusy, ale treści umieszczała by nie w systemowych statusach, ale normalnych wątkach w dedykowanym forum (wątki). To rozwiązałoby wszystkie problemy i pozwalałoby prowadzić takie szybkie dyskusje - ale zintegrowane z całym ciałem forum.

Zobaczymy, ile to kosztuje.

PS. Aktualny system nie ma żadnych możliwości i opcji dla moderatora, żeby przenosić treści ze statusów. Można przez copy/paste, ale wtedy to skomplikowane, bo trzeba wymyślać tytuł no i nie ma jak przenieść komentarzy. Zmienia się też autor takiego wątku - to oczywiste.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Co się stało ze statusami?

Ja osobiście w tym czasie miałem ze 3 razy ochotę opublikować coś drobnego w statusie no i tego nie opublikowałem.

Na pewno pomysł z nowym wątkiem jest fajny. No ale mi tych statusów jednak brakuje. Może przeżyć się da, ale odczuwam taki brak, pustkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.