Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Darek_B przypiął/eła ten temat

Szkoda że w ofercie nie ma napylania luster nowymi powłokami odbijającymi , jak i również podniesienia  jakości figury lustra LG,  jak i również poprawy płaskości LW. Bo chyba nie jeden posiadacz seryjnego Newtona chciałby ulepszyć swoją optykę do co najmniej 1/8L.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meiser napisał:

Potrzebuje  zmodyfikować pod astrofoto  Canona  200D  gdzie  można  tego dokonać i ile może kosztować  taka modyfikacja  ?

Wiem że takie modyfikacje robi @ŁukaszRachuna. Ceny niestety nie znam.

1 godzinę temu, endriu624 napisał:

Szkoda że w ofercie nie ma napylania luster nowymi powłokami odbijającymi , jak i również podniesienia  jakości figury lustra LG,  jak i również poprawy płaskości LW. Bo chyba nie jeden posiadacz seryjnego Newtona chciałby ulepszyć swoją optykę do co najmniej 1/8L.

Napylanie i figuryzacja to jednak trochę inna dziedzina niż obróbka metali.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, endriu624 napisał:

Szkoda że w ofercie nie ma napylania luster nowymi powłokami odbijającymi , jak i również podniesienia  jakości figury lustra LG,  jak i również poprawy płaskości LW. Bo chyba nie jeden posiadacz seryjnego Newtona chciałby ulepszyć swoją optykę do co najmniej 1/8L.

Firma Teleskopy Taurus oferuję powyższe usługi więc z tym akurat nie ma żadnego problemu.

Pozdrawiam 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma mieści się w Siemianowicach Śląskich, ~10km od Katowic.

Figuryzacją luster się nie zajmuję, natomiast ze zdjęciem starej i napyleniem nowej warstwy alu nie będzie problemu. Niestety "mój" fachowiec nie napyla kwarcu :( Taurus chyba TAK :)

Modyfikacja Canon'a już została podana.

Edytowane przez Tom-cio
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie. Pewnie Janusza nie da się sklonować ale Tomka (Tom-Cio) znam odkąd zajmuję się astrofotografią.

Solidny znający się na rzeczy facet. Przede wszystkim to gość, który sam zajmuje się astronomią i astrofotografią od wielu lat.  Nie każdy pewnie wie ale Tomek wywodzi swoje zainteresowanie i doświadczenie z wieloletniej pracy w Obserwatorium Śląskim jak i swojej firmie, która zajmuje się podobnymi tematami. Rzetelny, słowny i solidny, rozwiązujący wiele często niemożliwych napraw i regulacji, których w temacie astro jak wiemy nie brakuje.

Wiele lat temu Tomek był głównym operatorem montażu kopuły Jacka Pali, którą montowałem u Tiamata. Jego znajomość techniki i elektryki pozwoliła na zakończenie tego przedsięwzięcia pełnym sukcesem.

Tomek jest także moim partnerem w zdalnym  Obserwatorium W Hiszpanii, które nie dawno rozpoczęło swoją działalność. Jego nieoceniona pomoc i znajomość tematów astro  pozwoliła  nam na zrealizowanie tego arcy trudnego przedsięwzięcia.

Myślę, że nie zawiedziecie się na tym serwisie!

p.s. Jeszcze raz dziękuję Tomek!

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed paroma dniami otrzymałem zamówione przedłużki i zatyczki. Muszę powiedzieć, że złączki są pierwsza klasa. Pasują idealnie, wyczernienie miodzio. Zażyczyłem sobie też na obwodzie moletowanie (radełkowanie), które też wykonane jest perfekcyjnie. Tak samo zresztą jak na obrzeżach zatyczek, z których jestem bardzo zadowolony, bo w końcu mam porządne, metalowe, wyczernione zatyczki (w miejsce plastikowych). Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolonym klientem :)Wszystkie elementy które zamawiałem są z gwintem M48, poniżej parę zdjęć.

IMG_1276.JPG.e1a056dc6d6aaeeb736d1f3b2c5b6740.JPG

IMG_1288.thumb.JPG.53da57b9307af92b7d820e49cfa2d2ac.JPG

IMG_1289.thumb.JPG.376a6f56bd1df337d4038722d3616700.JPG

IMG_1296.JPG.cb78066a77646660fc34b97bf136f3b7.JPG

IMG_1297.JPG.44bc932658b959e0564cfdb9f19b2176.JPG

IMG_1300.JPG.5d2e3358a712596e1ae44b7683e80628.JPG

IMG_1301.JPG.8a5a68cc954ce4903fbe5f1ca2c4dc8c.JPG

IMG_1308.thumb.JPG.63fc3233459b2eb3ffe72f1fc595c371.JPG

IMG_1302.JPG.03cee8512f04c0890fd29e6d6ceead57.JPG

  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.