Skocz do zawartości

Jowisz 2019


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Jowisz z 13.07.2019 wraz z trzema księżycami od lewej: Io, Ganimedes  i Europa. Ognisko główne Sky-Watcher MAK 150/1800mm, ZWO ADC, ASI 120mc. Warunki przeciętne, ale gdy jest tylko 15° maksymalnego górowania trudno oczekiwać cudów.

Pozdrawiam, Robert

PSX_20190715_010659.jpg

PSX_20190714_025429.jpg

PSX_20190715_010408.jpg

InShot_20190714_114149834.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Jowisz z 14.08.2019 w towarzystwie księżyców od lewej Ganimedesa od prawej Europy. Sky-Watcher MAK 150mm, EQ5 Goto, UV IR Cut-L, ZWO ADC, ASI 120mc. Ognisko główne. Dobry seeing. 2100 klatek w Firecapture plus Registax i edycja w PS.

Pozdrawiam, Robert

PSX_20190820_195757.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysio2138 napisał:

Kurde, w jaki sposób uzyskujecie takie dobre efekty planety? Ja swoim Dobsonem 8 widzę maksymalnie dwa pasy przy dobrych warunkach, a tutaj takie piękne efekty.

Robią to tak jak jest napisane np. w ostatnio dodanym zdjęciu. Nagrywają "filmik" i łączą wszystkie klatki w jedno zdjęcie, potem jeszcze poddają je obróbce. To tak w dziecinnym skrócie i uproszczeniu. Wizualnie na żywo nie mają takich efektów.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Animacja Jowisza z dwoma księżycami Ganimedes (z lewej) i Europa z (prawej) z sesji z 14.08.2019. SW MAK 150/1800mm, ZWO ADC ASI 120mc EQ5 Goto, ognisko główne.

Niskie górowanie ok. 12° nad horyzontem nie sprzyjało, ale coś  tam jeszcze dało się uchwycić w oddalającym królu planet. 

Pozdrawiam, Robert

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, MarcinSn napisał:

Wczoraj zrobiłem zdjęcie Jowisza w górach (z Murzasichla) na szeroko :) (chyba mój jedyny Jowisz w tym roku).

12.10.2019, od góry: Kalisto, Europa, Jowisz, Io, Ganimedes. Nikon D5300, Nikkor 55-200mm (200mm), statyw fot.

Bliższe zdjęcie - pojedyncza klatka 2s., szersze ujęcie - połączenie zdjęcia 2 s. i 6 s.

Jowisz_2019_10_12_C_E_I_G.JPG

Jowisz_2019_10_12_CEIG.JPG

Bardzo ladne ujęcie, aż się zastanawiam czy da się zobaczyc księżyce z ziemi. 

Też mam podobny obiektyw,(70-300) a nie próbowałem :). 

Edytowane przez Dasionek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dasionek napisał:

Bardzo ladne ujęcie, aż się zastanawiam czy da się zobaczyc księżyce z ziemi. 

Też mam podobny obiektyw,(70-300) a nie próbowałem :). 

Akurat wtedy były wszystkie cztery księżyce wizualnie dość daleko od Jowisza i żaden nie zniknął w blasku planety oraz przed bądź za nią.

Przy 200mm i niepełnej klatce aparatu 2s. to max, żeby księżyce były punktowe (ISO dałem 800). Jak jeszcze nie robiłeś zdjęcia księżyców Jowisza, to warto! :)

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarcinSn napisał:

Akurat wtedy były wszystkie cztery księżyce wizualnie dość daleko od Jowisza i żaden nie zniknął w blasku planety oraz przed bądź za nią.

Przy 200mm i niepełnej klatce aparatu 2s. to max, żeby księżyce były punktowe (ISO dałem 800). Jak jeszcze nie robiłeś zdjęcia księżyców Jowisza, to warto! :)

Zdjęcia księżycy robiłem, ale tylko przez teleskop jeśli będzie okazja napewno spróbuję i obiektywem. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.