Skocz do zawartości

Filtr BCF do modyfikacji Canon 500D


sullifan

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, komprez napisał:

Tak Ci podpowiem .. szczerze ? olej BCF-a ... kup od razu Astronomika CLS EOS-CLIP-a on nap prawde robi robotę .... ten BCF nie jest do końca taki "super" 

z tego co czytałem to ten filtr jest dedykowany właśnie EOSów, które są juz po modyfikacji (po wymianie filtra), więc chyba trochę inny/odrębny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sullifan napisał:

ten filtr jest dedykowany właśnie EOSów, które są juz po modyfikacji (po wymianie filtra)

Nie ... BCF-a montujesz ZAMIAST oryginalnego filtra LPF1... a nie po wymianie ...   poza tym testy które przeprowadziłem na swoim Canonie wykazały że wywalając oba filtry z przed matrycy (te oryginalne) i zakładając tylko Astronimika bije na głowę BCF-a .... zresztą .. co ja Ci będę gadać sam zobacz test (czasy te same warunki te same i oczywiście nastawy te same) test był na 2  body jeden z LPF2 i BCF , drugi z wywalonymi 2 filtrami z przed matrycy i założony clip CLS:

 

PS. to są oryginale klatki żeby nie było ...

  ASTRONOMIKcls.thumb.jpg.eabd4dfbd60791dd4d763cb448a8acf0.jpg

 

 

BCF + LPF2

bcf.thumb.jpg.60f5ea9dd98c7d43c2f9f9b9c0a77b5e.jpg

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ;) mod jest wskazany i to bardzo !   ale tak jak Ci pisałem ... BCF-a bym sobie odpuścił ... jedyny minus CLS-a to że robi czerwone obwódkiz podczerwieni w gwiazdach które trzeba osobno obrabiać ... jeśli nie chcesz się z tym męczyć to zakładaj BCF-a ....   

 

tu masz przykład :

 

bloatRGB.thumb.PNG.14da8895afa9ab677708b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, komprez napisał:

jeden z LPF2 i BCF , drugi z wywalonymi 2 filtrami z przed matrycy i założony clip CLS:

Ale ten test nie sprawdza przecież tego co trzeba. Bo pokazujesz, że CLS daje lepszy obraz niż brak CLS (co jest oczywiste, bo filtruje LP). Moim zdaniem powinieneś w pierwszej konfiguracji również użyć CLS i wtedy byłoby to sensowne porównanie, wskazujące, czy obecność BCF coś psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszW napisał:

Moim zdaniem powinieneś w pierwszej konfiguracji również użyć CLS

@MateuszW niestety nie posiadam takiej fotki i raczej nie uda mi sie jej już zrobić bo po prostu pozbyłem sie BCF-a ale oba te filtry nakładają się na siebie - powodowało to na fotkach

dosłowną masakrę .. szczególnie jeśli chodzi o WB.

Jak widać na dolnej fotce można zobaczyć co się dzieje kiedy założone są oba filtry ....  powyżej masz moją modyfikację (full spectrum + CLS) oraz to o czym Ty wspominałeś.

 

 

SPECTRUM%20COMPARISON%205181.jpg

 

post-14969-13387746967.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.