Skocz do zawartości

statyw Innorel RT90C - minirecenzja


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dotarł do mnie statyw firmy Innorel model RT90C. Deklarowana przez producenta nośność 40kg brzmi imponująco. Sam statyw waży jedynie 2,87kg. Przy tych parametrach powinien być idealną podstawą do Sky Adventurer'a. Statyw wykonany jest bardzo solidnie , elementy ładnie zaprojektowane - można powiedzieć ,że cieszy oko :) 

20190301_185012.thumb.jpg.fe0ab521db1674c35146dec9d3ddfb6e.jpg

Nogi statywu wykonane są z carbonu, najszersza z trzech sekcji ma śr. 40 mm. Podstawa posiada od dołu hak dla dodatkowego dociążenia.

20190301_185316.thumb.jpg.e1bb5d508f7684d7d7c36336622114eb.jpg

20190301_185227.thumb.jpg.a69ddbc22595e093d9778a76f5a17c6b.jpg

Dla porównania: obok statyw Genesis C5, który służył mi wcześniej jako podstawa do SA. Moim zdaniem był nieco za słaby aby używać SA z ogniskowymi powyżej 100mm. Genesis C5 miał wg. mnie zbyt mały kąt rozwarcia nóg, przez co z cięższymi sprzętami nie był stabilny. Podstawa pod głowicę jest bardzo szeroka, ma funkcję obracania, którą blokuje niewielka srebrna dżwignia.

EDIT :Trzeba było ją odkręcić i przestawić o 2 ząbki aby mocniej trzymała podstawę. Po tej operacji nie ma wyczuwalnego luzu.

20190301_185042.thumb.jpg.c8cca01c878cb6208013634edf83809e.jpg

20190301_185351.thumb.jpg.9312895fd90f4d504db8964e7870ae41.jpg

Wraz ze Sky Adventurer wygląda jak dedykowany pod niego.

20190301_185705.thumb.jpg.03ee0dae8dcf85c866522ed1c4221646.jpg

Tyle pierwszego wrażenia.

cdn

 

PS Nie wiem jak oni to robią, ale jeszcze wczoraj wieczorem był w Hong Kong'u, dziś nad ranem w Niemczech, a rano kurier zapukał z przesyłką.

Edytowane przez Marcinos
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem o różnych ich "trikach", ale sądzisz, że aż tak by oszukiwali system:

 

2019.03.01 09:19 (GMT-7): With delivery courier
2019.03.01 08:05 (GMT-7): Processed at KATOWICE-POL
2019.03.01 08:05 (GMT-7): Clearance processing complete at KATOWICE-POL
2019.03.01 07:23 (GMT-7): Arrived at Sort Facility KATOWICE-POL
2019.03.01 06:02 (GMT-7): Departed Facility in LEIPZIG-DEU
2019.03.01 02:01 (GMT-7): Processed at LEIPZIG-DEU
2019.03.01 00:59 (GMT-7): Arrived at Sort Facility LEIPZIG-DEU
2019.02.28 18:36 (GMT-7): Departed Facility in HONG KONG-HKG
2019.02.28 18:13 (GMT-7): Processed at HONG KONG-HKG
2019.02.28 15:23 (GMT-7): Arrived at Sort Facility HONG KONG-HKG
2019.02.28 12:33 (GMT-7): Shipment picked up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcinos napisał:

.Podstawa pod głowicę jest bardzo szeroka, ma funkcję obracania, którą blokuje niewielka srebrna dżwignia. Niestety jest w tym miejscu wyczuwalny niewielki luz pomiędzy statywem a srebrną podstawą.

Nawet jak do końca dokręcisz wajchą, to dalej ta srebrna podstawa wykazuje luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcinos napisał:

PS Nie wiem jak oni to robią, ale jeszcze wczoraj wieczorem był w Hong Kong'u, dziś nad ranem w Niemczech, a rano kurier zapukał z przesyłką.

Ja dokładnie tak samo miałem z ZWO jak wysyłali mi AsiAir, zamówiłem w poniedziałek, a kuriera miałem w domu w środę rano - szok. W tym samym czasie z Grodziska Mazowieckiego kolega wysłał mi polecony (~28 km w linii prostej), list szedł 14 dni :)

Aaaa i najważniejsze wysyłka była w cenie od ZWO.

 

ps. fajny statyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcinos napisał:

Przestawiłem dźwignię o "2 ząbki" , bo fabrycznie docisk był ustawiony za słabo. Problem znikł :)

No dokładnie, to jest zacisk z możliwością cofnięcia ramienia dźwigienki i dalszego dokręcania jej. Chyba nawet usunął bym ten fragment z recenzji, bo to "problem", który w rzeczywistości nie istnieje.

 

A jak z cłem i vatem? Jak rozumiem po szybkości realizacji, Urząd Celny nie zainteresował się przesyłką?

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 21:13, Marcinos napisał:

Deklarowana przez producenta nośność 40kg brzmi imponująco. Sam statyw waży jedynie 2,87kg.

Szczerze mówiąc to ta nośność brzmi absurdalnie :) To powiedzmy klasa nóg EQ6, które ważą prawie 10 kg... Ale nie zaprzeczam, że zapewne nośność jest bardzo wysoka, być może to jeden ze statywów z najlepszym stosunkiem nośności do masy?

 

Co do wagi statywu, to mój odchudzony iOptron wyszedł 2,56 kg, a więc niewiele mniej. Jeśli Twój statyw jest faktycznie aż tyle sztywniejszy, to można by się nad nim zastanowić, jako rozwiązaniu docelowym. Chociaż cena hmm... zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 13:21, Bocian napisał:

Ładny...  Aliexpress czy z innego źródła?

Ali

 

W dniu 2.03.2019 o 15:23, Marek_N napisał:

No dokładnie, to jest zacisk z możliwością cofnięcia ramienia dźwigienki i dalszego dokręcania jej. Chyba nawet usunął bym ten fragment z recenzji, bo to "problem", który w rzeczywistości nie istnieje.

 

A jak z cłem i vatem? Jak rozumiem po szybkości realizacji, Urząd Celny nie zainteresował się przesyłką?

to prawda , tematu nie ma więc usunę go z recenzji aby nie wprowadzać w błąd

 

zapłaciłem cło kurierowi, kilka godz. przed dostarczeniem przesyłki dostałem smsa z kwotą do zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Darek_B napisał:

Też myślałem o tym modelu jako wyjazdowo samolotowym.

Marcin dwa pytanka?

1. Jaka jest średnica tej aluminiowej podstawy ?

2. Czy hak pod spodem jest stalowy czy plastikowy ? da się tam powiesić np. 10 kg ?

podstawa ma ok 90 mm

trudno stwierdzić czy to solidne tworzywo czy polakierowane aluminium , spokojnie moża powiesić 10 kg

 

17 godzin temu, MateuszW napisał:

Szczerze mówiąc to ta nośność brzmi absurdalnie :) To powiedzmy klasa nóg EQ6, które ważą prawie 10 kg... Ale nie zaprzeczam, że zapewne nośność jest bardzo wysoka, być może to jeden ze statywów z najlepszym stosunkiem nośności do masy?

 

Co do wagi statywu, to mój odchudzony iOptron wyszedł 2,56 kg, a więc niewiele mniej. Jeśli Twój statyw jest faktycznie aż tyle sztywniejszy, to można by się nad nim zastanowić, jako rozwiązaniu docelowym. Chociaż cena hmm... zaporowa.

Ja byłbym ostrożny co do tych zadeklarowanych przez producenta 40kg , myślę że realnie 20 kg można powiesić , choć pewnie nigdy więcej jak 15 kg nie powieszę, bo nie będę miał takiej potrzeby.

Jestem ciekaw czy pod dużym obciążeniem można zawierzyć zaciskom które blokują poszczególne sekcje nóg. Tego bym się jedynie obawiał.

Cena jak za pro statyw fotograficzny nie wydaje się być zaporową, szczególnie patrząc na cenę Gitzo GT5542, który to Chińczycy zerżneli kropka w kropkę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Teraz, MaciejW napisał:

@Marcinos @bas.sic
Moglibyście proszę podzielić się jak wypadł trójnóg w praniu, dobrze zachowywał się przy użytkowaniu, rzeczywiście jest bardzo sztywny?

Hej

Ja byłem bardzo sceptycznie nastawiony, po tym jak rozmawiałem z kolegą który ma oryginał Gitzo i opowiadał, że te "podrobki" potrafią zjeżdzać.

 

Mimo to podsumowując jestem baaardzo zadowolony.

Statyw ten używałem z dorobioną przejściówką podczas wyprawy w Namibii przez 12 nocy bez przerwy i nie mam zastrzeżeń.

Ale weź proszę poprawkę na powtarzalność wykonania.

pk

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaciejW napisał:

To znaczy, że obniżać się po teleskopowym wyciągnięciu nóg? Ja i tak zawsze używam trójnogów z ich najkrótszą długością nóg.

Że podobno właśnie się obniżają, ale ja czegoś takiego przez 12 dni ciągłego focenia nie zaobserwowałem.

Ja osobiście mogę z czystym sumieniem polecić ten statyw. Ja wieższałem na nim CEM25 z TS71SDQ i kamerą ASI1600.

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 13:07, bas.sic napisał:

Że podobno właśnie się obniżają, ale ja czegoś takiego przez 12 dni ciągłego focenia nie zaobserwowałem.

Ja osobiście mogę z czystym sumieniem polecić ten statyw. Ja wieższałem na nim CEM25 z TS71SDQ i kamerą ASI1600.

pk

Jeszcze jedno pytanie :) Czy do przymocowania cem25p na rt90c trzeba coś dokupować, czy wystarczy to co się dostaje w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciejW napisał:

Jeszcze jedno pytanie :) Czy do przymocowania cem25p na rt90c trzeba coś dokupować, czy wystarczy to co się dostaje w zestawie?

Trzeba trzeba.

Ja do swojego zamówiłem coś takiego. Niestety ostatecznie mój element został wykonany całkowicie inaczej przez co nie pasował, także zanim zamówisz to sobie na wszelki wypadek u siebie sprawdź wymiary!

No i to trzeba przykręcić w dowolny sposób do stopy w statywie (ale to już raczej pełna dowolność, bo ta stopa się obraca, wiec tutaj wszystko da się wyregulować.

Flansza.png.489fbaeb9c30e35940f8d36619cb9577.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.