Skocz do zawartości

Pierwsza krew - Galaktyka Bodego


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Maro21 - w ASI178 ten amp glow na długich czasach (>60s) jest bardzo mocny i po odjęciu darka po rogach zostają czarne plamy. No bo amp glow nasyca tam matrycę :(

 

Recepta: skrócić czasy, podbić gain tak żeby po rogach amp glow już nie wypalał pikesli. Trzeba to dobrać eksperymentalnie. Na szczęście można to zrobić w domu, w lodówce, paląc testowe darki na różnych ustawieniach gain i czasach.

 

PS: Tak, wiem że jak idziemy z gainem do góry to nam się gwiazdki wypalają bo studnia maleje. No ale niestety - przy tej kamerze trzeba znaleźć złoty środek. Duża skala ma swoją cenę.

 

@kubaman, już Ci to pisałem ale napiszę raz jeszcze. Progres który robisz przez ostatnie tygodnie i miesiące, jest wykładniczy. Za rok ja spojrzysz na własne prace i sobie porównasz gdzie byłeś a gdzie jesteś to sam będziesz zaskoczony. 

Sprzęt masz bajka, dopieścisz obsługę, doszlifujesz obróbkę i będzie miazga za każdym razem.

Powodzenia i zapału życzę! Trzymam kciuki :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dzięki jak zwykle :) W sumie proste ale potrzeba było tłumacza - jest lipa, bo matryca się wysyca i odejmuje z darka 100% wartości do zera na subach.

Właśnie myślałem, żeby spróbować darki z 30 sek do subów 60s. Zakładam, że w tej sytuacji na razie zostaje mi obcinanie kadru..

 

Wiesz co jest ciekawe - to jest gain 25..

Nawet nie chcę myśleć jak wygląda dark przy gainie 250..

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

Wiesz co jest ciekawe - to jest gain 25..

Nawet nie chcę myśleć jak wygląda dark przy gainie 250..

Robiłem 22 sekundy przy gainie 420 i było spoko :) To znaczy amp glow był ale rogów nie nasycał, no może minimalnie na samych krawędziach kadru ale to i tak zazwyczaj się obcina w obróbce.

Także to kwestia egzemplarza kamery i konkretnych parametrów. Trzeba eksperymentować - innej drogi nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.