Skocz do zawartości

Gadżety do domu w klimacie astro


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam sobie ciekawych gadżetów w klimacie astro do domu. Generalnie interesuje mnie wszystko co nadało by klimatu astro moim wnętrzom. Między innymi chodzi mi po głowie oświetlenie jako element zapewniający taki styl. Macie jakieś fajne produkty upatrzone w takich klimatach? Na tę chwilę najbardziej skłaniam się ku oświetleniu sufitowemu, ale nie jest to jedyna opcja jaką rozważam. Generalnie to co widzę, albo jest plastic-badziewiem albo jakoś nie do końca trafia w mój gust. Będę wdzięczny za podpowiedzi. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to chyba mam pomysł na nieco inną formułę. Postaram się gromadzić tu fajne elementy które wpadły mi w oko. Może ktoś się dołączy i zbudujemy wspólnie ciekawą bazę możliwych opcji. Starajmy się unikać badziewia (choć to bardzo subiektywne).

 

Na początek coś dostępnego w PL  - na ścianę:

 

https://allegro.pl/oferta/fototapeta-kosmiczna-wyprawa-fdb323-xxl-440x255cm-7871042350 - klimatyczna fototapeta w kilku rozmiarach, na fotografiach wygląda na sensowną jakość

 

https://allegro.pl/oferta/obraz-na-plotnie-120x80-do-kuchni-pojazd-kosmiczny-7503335767 - obraz na płótnie (może nie tyle obraz co nadruk), też w kilku rozmiarach i formatach, jakość ponownie na poziomie który nie odpycha z marszu.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hans napisał:

@BODI A linki gdzie to można zamówić / kupić? Forma katalogu bardzo ułatwia :)

 

Pozdrawiam.

Hans najlepiej pisać do mnie. To jest taka moja chałupnicza dłubanina, odskocznia od codziennej roboty. W tym tylko problem ze ostatnimi czasy brakuje mi na to czasu. Kilka osób już czeka na pewne dzieła, może w końcu się zmobilizuję. :emotion-5:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F253016407762

 

Hej cały czas mam na oku Wall mural jak się przeprowadze to odrazu ściana i sufit leci jako pierwsza nie drogo no i kladziesz jak tapetę masz od 2 do chyba 10 kawałków tapety bardzo dobra jakość jak już zrobię sobie pokój to odrazu wrzucę zdjęcia. 

 

A tutaj puzzle bardzo tanie no i fajne grafiki idzie dostać Pozdrawiam

 

IMG_20190216_155339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał powyżej kolega Frugosław.
Układ Słoneczny i Tellurion, czyli układ Słońce, Księżyc, Ziemia. Sam mosiądz z napędem elektrycznym.

Kosztowało mnie to ponad 3000zł i 4,5 roku zbierania zeszytów, ale warto było.
To w środku to globus, niestety plastik i papier, niemniej jednak też jestem zadowolony. 
Tellurion posiada też dodatkowe podświetlane Słońce, można go więc traktować jako lampkę. 
Mam to od paru lat, być może wydawnictwo wznowiło emisję i znowu można zamówić.

20190308-182447.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hans muszę cię zmartwić te linki z allegro to tam nie ma zdjęć :) za grosz, to są wizualizacje zrobione w PS i to dodatkowo bardzo marne - poziom zdolności graficznych autora mizerny, :) jakieś doświadczenie w tym mam zresztą @Adam_Jesion może potwierdzić.

 

Co do wydruków to raczej szukaj firmy z opinią która robi dobrej jakości usługi i po prostu podeślij im własną grafikę w dobrej jakości do druku, najlepiej w CMYKu :) możesz nawet dogadać się by wysłali ci najpierw jakąś małą próbkę wycinek, i zobaczysz jak kolor wychodzi itp. 

 

czy to będzie druk na canvasie, czy sublimacja na płycie metalowej czy sublimacja na tkaninie poliestrowej to już możesz sam sobie wybrać, są też firmy które robią tapety customowe w technice druku latexowego albo druku UV - fajnie to wychodzi i będzie na pewno lepszej jakości niż masowo dostępne fototapety, możesz uzgodnić w jakiej rozdzielczości będą drukować - to ważne czy tapeta będzie oglądana z bliska czy z większej odległości. 

 

Tego z allegro bym nie kupił :) bo to zakup niewiadomej, najczęściej jest to druk marnej jakości by uzyskać jak najniższą cenę na rynku bo ten portal to jedna wielka walka o klienta niską ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Prototyp

 

Stara flatownica, wydruk ze zwykłej drukarki laserowej na folii, czarny karton jako ramka, no i ramka foto.

 

P_20190707_220332.jpg

P_20190707_220231.jpg

I na prototypie chyba się zakończy :( Daleko temu tworowi do jakości pro. A i koszt rośnie wykładniczo, jeśli chcemy większy format. Nie wspoinając już faktu, że muszę użyć materiału wyjsciowego którego nie zrobiłem sam. Moje wypociny (poniżej) to nie ta liga rozdzielczości koniecznej do dobrego efektu.

 

Rosette Nebula s cluster spectroscopy.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.