Skocz do zawartości

M81 M82.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lepiej?.Ja myślę że jest lepiej, ale nie mam monitora takiej klasy by to ocenić tak dokładnie jak wy.

Resize 75%  i reszta bez zmian.

Podmieniłem w pierwszym poście.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początkującego zdjęcie bardzo dobre. Tło fajnie wyrównane, gwiazdki ładne, ich kolory fajnie wyciągnięte. Jak na materiał zbierany z miasta to chyba wiele lepiej by się nie dało. Są 2 mankamenty o których wiesz, oba do poprawienia.

Pierwszy wiąże się z wydatkiem -kupieniem reduktora/flattenera. Wówczas zniknie problem gwiazd w narożnikach. 

Drugi mankament też do poprawienia - 64 minuty i to z miasta to zdecydowanie za mało, żeby zrobić fajne zdjęcie. Pomyśl, jak by ono wyglądało gdybyś naświetlał tak jak Bogdan Jarzyna 13 godzin. To da się zrobić. Uwierz, że warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzędziel napisał:

Jak na początkującego zdjęcie bardzo dobre. Tło fajnie wyrównane, gwiazdki ładne, ich kolory fajnie wyciągnięte. Jak na materiał zbierany z miasta to chyba wiele lepiej by się nie dało. Są 2 mankamenty o których wiesz, oba do poprawienia.

Pierwszy wiąże się z wydatkiem -kupieniem reduktora/flattenera. Wówczas zniknie problem gwiazd w narożnikach. 

Drugi mankament też do poprawienia - 64 minuty i to z miasta to zdecydowanie za mało, żeby zrobić fajne zdjęcie. Pomyśl, jak by ono wyglądało gdybyś naświetlał tak jak Bogdan Jarzyna 13 godzin. To da się zrobić. Uwierz, że warto!

To prawda że się da, ale po drodze trzeba wiele się nauczyć, nawet mi do głowy nie przychodzi robić kiedykolwiek takie piękne zdjęcia jak on.;-)

64 minuty to mało ale szarpałem się z sprzętem pół nocy by to wszystko wreszcie odpaliło, a to przyszła jakaś mgła, a to focuser nie wyostrzył dobrze. Tylko tyle się udało, ale dobrze że chociaż tyle.

Co do korektora to racja jak go nie ma to tak jest, obecną tubę sprzedałem niebawem mam zamiar kupić quadruplet i będzie optyka z głowy.

Dzięki za opinnie.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.