Skocz do zawartości

M 81 i 82 + IFN


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Pav1007 napisał:

 

Patrząc na wykres (który odnosi się tylko do ilości klatek) zapytałem czy SNR byłby taki sam gdybym miał 50x30sek i 50x300sek - wg wykresu byłby identyczny.

 

a na co mam się decydować? Napisałem nie wyraźnie?

Trochę niewyraznie :) No bo nie rozumiem: 50x(trzydzieści) i 50x(trzysta) to chyba wiadomo, że totalnie coś innego? :) 

Nie zrozum mnie zle, po prostu chcę się upewnić, co chcesz ze sobą porównać?

34 minuty temu, Pav1007 napisał:

Mateusz. Nie do końca rozumiem dlaczego to napisałeś cytując mnie...

 

Swoją drogą fajnie by było zrobić taki test - 1x60min vs 6x1min :-) niby to samo, chociaż pewnie już ktoś to robił...

 

 

 

 

Albo 1x60min (razem: sześćdziesiąt) vs 6x1 min (razem: sześć) to też wiadomo, że jednak nie to samo :)

Tylko o to mi chodzi, wyjaśnij proszę czy na pewno dobrze rozumiem? :) 

Peace out! :)

 

@Pav1007

już wiem, o co chodziło! (stępiałem już od tych wykresów ;) )

Na wykresie jest *delta* SNR, czyli przyrost wobec snr na jednym zdjęciu do stacka (procentowy!)

Czyli jeśli palisz klatki 1sekundowe, to (w idealnym świecie który reprezentuje ten wykres) stack 50 klatek da Ci *procentowo* taki sam zysk w SNR, jak paląc 100s klatki.

Przy czym w pierwszym wypadku początkowy SNR to będzie np. 1, a w drugim wypadku - 10, więc końcowy SRN (bezwzględny) wciąż będzie 10x lepszy na korzyść 100x dłuższych klatek.

 

 

 

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pav1007 napisał:

To poproszę Cię, żebyś przeczytał jeszcze raz co napisałem :-)

 

albo lepiej, wkleję to tutaj: " czy paląc 30 sek i zbierając 50 klatek będę miał taki sam SNR jak przy 50x300sek. "

Wybacz, ślepy jestem... :nerves: Faktycznie to zupełnie zmienia sens Twojej wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pav1007 napisał:

Patrząc na wykres (który odnosi się tylko do ilości klatek) zapytałem czy SNR byłby taki sam gdybym miał 50x30sek i 50x300sek - wg wykresu byłby identyczny.

Jak zam zauważyłeś, wykres nie odnosi się wcale do długości ekspozycji, więc nie można go wykorzystywać do porównywania różnych czasów :P On mówi o porównaniu przy zwiększaniu ilości klatek przy "jakimś stałym" czasie pojedynczej klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem to była wolna myśl - wiadomo, że nie można porównywać 30sek do 300sek (przy takiej samej ilości klatek) - chodziło mi bardziej żeby pokazać że nie możemy ślepo polegać na takich wykresach. Niemniej, dzięki @Behlur_Olderys za wszelkie wyjaśnienia - cenię sobie je bardzo (serio!), dużo się można z nich nauczyć. Dokładnie zrozumiałeś co mam na myśli :-)

 

Absolutnie nie jestem na nikogo zły :-D na przyszłość będę mniej zawile pisał (sam musiałem przeczytać to parę razy :-) )

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Macieja zasługuje na uznanie bo to jest wg mnie bardzo trudny temat i poznawczo widać bardzo dużo. Odmienną sprawą jest, że moje kryteria oceny przede wszystkim widzą jednak  przeciągniętą obróbkę w celu pokazania pyłów ;) Może po prostu gdzie indziej stawiałbym sobie granicę. Jak kiedyś spróbuję tego obszaru będę mógł bardziej obiektywnie docenić ten aspekt.

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaPa napisał:

Może po prostu gdzie indziej stawiałbym sobie granicę.

To zdanie doskonale oddaje to co myślę - Maciek chciał pokazać i pyły i pokazał, ale jakim kosztem. Co by nie mówić to Maciek zasługuje na przydomek "Mistrz Canona" :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.