Skocz do zawartości

CEM40, CEM40EC


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy! Ciut cięższy od CEM25, a nośność dużo większa. Sporo fajnych rzeczy, jak wewnętrzne kable, USB, wbudowane coś jak Polemaster. Cena powiedzmy że w porównaniu do CEM25 jest sensowna (ale pewnie nasi cudowni sprzedawcy ją powiększa o 50%...).

Ciekawe co to jest dokładnie ten iPolar, bo internet o nim milczy. Ale zakładam że koncepcja jak w Polemaster.

Tu jest trochę zdjęć, ciekawe skąd chińczyki już go mają :)

http://bbs.imufu.cn/thread-779999-1-1.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MateuszW napisał:

Cena powiedzmy że w porównaniu do CEM25 jest sensowna (ale pewnie nasi cudowni sprzedawcy ją powiększa o 50%...)

Ceną to głownie powiększają podatki, a nie sprzedawcy.

Dla przykładu policzę, ile on powinien kosztować w EU. Wyjściowo masz 1998 dolarów, a więc cena w PL powinna wyjść na poziomie: 9645,90 zł i to bez doliczania bufora na ryzyko kursowe. Wszystko poniżej jest super promocją.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Ceną to głownie powiększają podatki, a nie sprzedawcy.

Dla przykładu policzę, ile on powinien kosztować w EU. Wyjściowo masz 1998 dolarów, a więc cena w PL powinna wyjść na poziomie: 9645,90 zł i to bez doliczania bufora na ryzyko kursowe. Wszystko poniżej jest super promocją.

No i czar pryska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, count.neverest napisał:

@MateuszW Ale widzisz, i w tym modelu trzeba będzie robaki w bazę statywu wkręcać ;p

No, statywu raczej nie poprawili :) Tak samo mogliby powiększyć gałki śrub azymutu. Zwiększyli wysokość, która chodziła lekko, a azymutu który ma większy opór już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k zl.... wolę dołożyć 3k i mieć o wiele bardziej wszechstronnego (nośność) cem60ec. 

Pewnie 1k zl to ipolar. 

 

Ciekawe jak rynek na to zareaguje...? 

 

 

Ps.

Porty na siodełku to pierwsze co trzeba wypruc i wstawić swoje kable :-)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tayson napisał:

10k zl.... wolę dołożyć 3k i mieć o wiele bardziej wszechstronnego (nośność) cem60ec. 

No właśnie. Jest mały odstęp cenowy między 25 i 60, jeśli 40 nie zajmie miejsca po środku, to sprzedaż któregoś modelu mocno straci sens. 

10 godzin temu, Tayson napisał:

Porty na siodełku to pierwsze co trzeba wypruc i wstawić swoje kable :-)

Ehh ty wszystko byś chciał psuć :) Tu nie ma huba, więc brak problemu z brakiem zasilania, więc nie widzę sensu niszczyć eleganckiego rozwiązania. 

A szkoda że nie dali huba na wejściu, tylko są 3 złącza USB osobno pod montaż, siodełko i ipolar. To akurat moim zdaniem niedoróbka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MateuszW napisał:

A szkoda że nie dali huba na wejściu, tylko są 3 złącza USB osobno pod montaż, siodełko i ipolar. To akurat moim zdaniem niedoróbka. 

CEM120 też tak ma, szkoda ale i nie, bo mnie się wieszają porty USB i tak mi łatwiej ogarnąć problem. Poza tym nie wiem ile tam jest miejsca, ale w cem120 można spokojnie wsadzić huba do środka i zrobić tak, żeby wszystko z monta było na jednym kablu. Tylko jak będziesz chciał wybrać inną formę podłączenia monta, np, wifi, to trzeba będzie rozkręcać. Tak jak jest ma sens.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bas.sic napisał:

Joł mamy super promocję (jak pisał Jesion)

https://www.astroshop.pl/paralaktyczne-z-goto/ioptron-montaz-cem40-goto/p,61904

Jednak nie tak źle.

pk

 

Jest super! Cena niewiele się różni od tej producenta. Również wersja EC za 12k ma cenę prawie jak z katalogu. Fajnie jakby się utrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Kolejna nowość od iOptrona, tym razem CEM70 w wielu wersjach. Nie wiem dlaczego dopiero teraz na niego wpadłem.

Chyba pierwszy montaż jaki widziałem z wbudowanym guiderem.

Do poczytania więcej tutaj

https://stargazerslounge.com/topic/352309-new-ioptron-cem-70/?tab=comments#comment-3835549

New ioptron cem 70? - Discussions - Mounts - Stargazers Lounge

image.png.604ee865c40b31ba42672d322495225e.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bas.sic napisał:

Kolejna nowość od iOptrona, tym razem CEM70 w wielu wersjach. Nie wiem dlaczego dopiero teraz na niego wpadłem.

Chyba pierwszy montaż jaki widziałem z wbudowanym guiderem.

Do poczytania więcej tutaj

Na podlinkowanej stronie znalazłem przefajne rozszyfrowanie skrótu CEM: Chinese Equatorial Mount. Ponoć z automatycznego tłumacza :)

Sam montaż wygląda imponująco, zupełnie inna liga niż SkyWatcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.