Skocz do zawartości

Hełm Thora NGC 2359 HaOIIILRGB


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna wersja, tak jak zamierzałem to zrobić.

Ha: 27x1200 sekund, OIII:30x1200 sekund, LRGB: 6x600 każdy kanał

FS 128 i ATIK 6.0 na ASA DDM 60, nieguidowane.

Taka wersja nie do końca mi się podoba, ale na razie pokazuję i dam jej odpocząć :) i sobie też.

540Fg1ICZBRe_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie o to mi chodziło, szumu jest dla mnie wystarczająco. Ech, co te CMOSy robią z ludzi :) :) :) Gwiazdki mi nie podchodzą....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja według mnie jest o wiele lepsza. Przy okazji wymyśliłem nową metodę dodawania kolorowych gwiazd do mgławicy Ha albo bikolor - BEZ USUWANIA GWIAZD. Przygotuję materiał poglądowy i pokaże na RODOS.

Zobaczcie jak ładnie wyglądają gwiazdy na tle mgławicy..WkX9iYerHKMH_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .zombi. napisał:

Druga lepsza - ale "musisz" zrobić resize lub dekonwolucje ;) Gwiazdki jak na NB faktycznie niezłe - już się nie mogę doczekać prezentacji !

A proszę

68rjMG5BPRsJ_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia wersja najbardziej mi się podoba.

Między kolorowymi gwiazdami dostrzegam też ociupinkę szumu, dodaje on trochę smaczku zdjęciu.

Jakby detalu trochę przybyło i czegoś jeszcze.... szorstkości, subtelności, kwaskowatości i charakteru (ma teraz to coś co stare wino  :)  )

Gratulacje,raz spróbowałem i się sparzyłem na tym obiekcie, jeszcze trochę musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tayson napisał:

Z każdą kolejną wersja na zdjęciu ubywa sygnału wodoru i tlenu. 

Niedługo będę miał praktycznie identyczna matrycę, więc będę się śmielej wypowiadał o jej możliwościach. 

Masz rację , zupełnie nie zwróciłem na to uwagi. Ciekawe który z procesów tak zadziałał bo ja tam nic nie dłubałem świadomie. Trzeba przyjrzeć się sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja jak na razie podoba mi się najbardziej, jest ogólnie bardzo dobra. W trzeciej pojawiło się trochę fajnego detalu, ale powstało też kilka dodatkowych felerów. Na pierwszej wersji miałeś sam kisiel w tle, to było bardzo złe i dobrze że już nie ma z tym problemu.

 

Nie licząc tego problemu z przejściami tonalnymi odkrytego przez Taysona, zwróciłbym uwagę na czarne obwódki wokół gwiazd, widoczne najwyraźniej na wyostrzonej wersji.

 

Mam wrażenie że za bardzo kombinujesz i lepiej by wyszła dużo prostsza metoda obróbki (pewnie nie pokazałaby tyle detali, ale byłyby naturalniejsze). Ale może to tylko wrażenie, bo nie wiem jak wygląda surowy materiał.

 

Żeby nie było że tylko narzekam, muszę Ci pogratulować bardzo dobrego pokazania tego niskiego obiektu. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się że da się z Polski uzyskać taki detal. Osobiście wolałbym zastosować tu trochę mniejszą skalę, żeby detal się bardziej skondensował, bo nie jest aż tak dobry żeby tu wykorzystać każdy piksel. Ale nie wiem, jaka jest różnica w stosunku do Twojego drugiego zestawu.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham cierpliwie uwag, dziękuję. Lubię je. Czytać :) wieczorem popracuję. 

Sorry ale regulowanej skali nie mam. Różnica jest na tyle  duża, że kolejne podejście uznałem za potrzebne.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.