Skocz do zawartości

Lornetka BGSZ 2,3x40


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Sprzedam lornetkę jak w tytule. Stan  bardzo dobry niemalże idealny. Na obudowie żadnych rys, obić, odprysków itp. Optyka na zewnątrz również bez skaz. W środku pod światłem można wypatrzyć kilka paprochów i lekkie przymglenie "ząb czasu"?. Lornetka nie była "udoskonalana" czyli jednym słowem oryginał. Pokrowiec nosi ślady otarć. Więcej zdjęć wyślę poważnie zainteresowanym kupnem na PW. Mój opis lornetki i wrażenia z jej użytkowania można przeczytać tu > http://sos.poa.com.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=21&p=229#p36 Jednak z góry ostrzegam, że ten dział forum jest dostępny tylko dla zarejestrowanych osób. Cena 250zł + koszt ewentualnej wysyłki. 

IMG_0351.thumb.JPG.e6848120f81f046b967a22bcdcc5e052.JPG

IMG_0355.thumb.JPG.475f6b855a4eb83220179683e66dbd49.JPG

IMG_0356.thumb.JPG.a98490384a51fcc4cc46baaca52b8711.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w kolejce do lornetki są trzy osoby. W podanym wyżej linku opisałem ją dość obszernie. Nie tylko wygląd i wrażenia z użytkowania, ale również obserwacje pod ciemnym niebem. Jaki ma zasięg mag, jakie obiekty mgławicowe udało mi się za ją pomocą wychwycić, jak wygląda w niej Księżyc i gwiazdozbiory. Zainteresowane osoby zakupem tej lornetki znajdą tam odpowiedzi na większość pytań.

Edytowane przez abc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia. Jeśli ktoś będzie chciał używać tej lornetki jako typowo astronomiczną, to dobrze było by ją rozkręcić i wyczernić w środku co zniweluje znacznie generowane przy nią odblaski przy obserwacji Księżyca. Przy okazji można usunąć sobie tych kilka paprochów ze środka, które przy normalnych obserwacjach są niewidoczne. Ukazują się dopiero z dalsza pod kątem i w odpowiednim oświetleniu. Lornetkę starałem się opisać krótko, rzeczowo i uczciwie. Link w pierwszym poście podałem bardziej jako potwierdzenie mojej wiarygodności przy zerowej reputacji na forum. Jeśli ktoś chce głębiej zgłębić możliwości tej lornetki, to odsyłam do internetowych wyszukiwarek. Znajdzie się bez problemu kilka "bez wstydliwych" wpisów do przeczytania.

IMG_0512.JPG

IMG_0519.JPG

IMG_0525.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.