Skocz do zawartości

Fotoobraz.


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Chciałem sprezentować kilku osobom drobny upominek w postaci fotoobrazu wykonanego przy pomocy ostatniej mojej foty M42.
Obraz zostanie wykonany na płótnie w rozmiarach : wstępnie 60x40cm lub 70x50cm. Drukowałem w drukarni fragment wielkości A4 z rozmiaru 70x50 i powiem, że nie było to zbytnio ostre, ale szumu w ogóle nie ma. Zastanawiam się czy mogę podostrzyć zdjęcie jeszcze bardziej aby wydruk był zadowalający... a może rozmiar fotoobrazu nieodpowiednio dobieram do rozdzielczości zdjęcia ? Nie znam się na tym więc może ktoś coś podpowie ? Szkoda trochę kasy na nietrafione próby. Rozdzielczość zdjęcia to : 3262x2387.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć 300 dpi to fotka musiałaby mieć sporo większą rozdzielczość. Twoja przy 300dpi ma w przybliżeniu rozmiar A4. Przy 200 dpi miałbyś 41x30cm.  Wyostrzanie nic nie da. Można powiększyć fotkę, ale to jest dośc ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Morth napisał:

Chcesz mieć 300 dpi to fotka musiałaby mieć sporo większą rozdzielczość. Twoja przy 300dpi ma w przybliżeniu rozmiar A4. Przy 200 dpi miałbyś 41x30cm.  Wyostrzanie nic nie da. Można powiększyć fotkę, ale to jest dośc ryzykowne.

Co w takim razie proponujesz ? Max co mogę wydrukować to A4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy druku na canvasie spada ostrość przez to że tkanina to zawsze splot, często dość gruby i może detal się gubić w takim druku, jeśli chcesz ostre zdjęcie to ta technika nie bardzo się nadaje :( oglądając z daleka powinno być OK ale subtelne detale mogą zginąć, dodatkowo taki canvas inaczej chłonie pigment niż papiery foto dobrej jakości.

 

Nie zastanawiałeś się nad papierem ? można go nakleić na podłoże typu Pianka / karton, ewentualnie umieścić w ramie, albo antyramie - będzie wyglądało super.

 

Jak chcesz nadruk na tkaninie to wybieraj te o mniejszym splocie, albo zmień technikę na sublimacyjny druk np na jedwabiu syntetycznym, fajnie wychodzi detal na tym.

 

Dodatkowo musisz wiedzieć że te druki są robione przeważnie na maszynach z samym CMYK i może być problem z kolorami, no i drukarnie drukują raczej na małych dpi chyba że zaznaczysz im inaczej :) oszczędzają tusz po prostu no i czas.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto próba wydruku w Fotojoker na płycie alu. Niestety widać raster, chociaż nie zawsze to jest realnie widoczne w pomieszczeniu: widać z bliska i przy pewnym oświetleniu. Szczegóły są ok.

20190315_103506.jpg

20190315_103517.jpg

Edytowane przez pawelpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.