Skocz do zawartości

Prędkość działania Astropolis


Adam_Jesion

Badanie wydajności Astropolis  

153 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak działa Ci Astropolis?

    • Wystarczająco szybko
    • Mogłoby działać szybciej
    • Fatalnie


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich tygodniach kilka rzeczy na Astropolis zmieniliśmy. Nowa aktualizacja przyniosła także pewne poprawki, które też teoretycznie mają wpłynąć na wydajność. Chciałem przebadać tę kwestię, bo najlepiej sprawę zna każdy użytkownik ze swojej perspektywy.

Odpowiedzi są jawne, żebyśmy mogli ustalić, z jakiś sieci i w jakich warunkach występują problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bellatrix napisał:

A to to jest jawne? Ale mnie zrobiliście... i bądź tu tera szczery..

A co tym tajemniczego? Że możesz pomóc Astropolis? :)

To teraz napisz, jakie masz problemy i co to znaczy, że forum działa Ci wolno (zakładam, że porównujemy do innych). Ile czasu ładuje ci się strona główna i inne strony? Jaki masz internet i jakiej używasz przeglądarki (wersja systemu operacyjnego także potrzebna). Może być na PW, jak nie chcesz ujawniać danych publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wiedziała wcześniej że jest jawne to byś skłamała ? :icon_cool:

U mnie nie ma zastrzeżeń co do działania. Około 2-3 miesiące temu były problemy ale to miało sporo osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Teraz jest lepiej, ale to tak jakby od dzisiaj. Poprzednio albo strona główna się długo ładowała (z 5- 10 sekund) albo różne artykuły/ posty. Windows 7 ultimate, przeglądarka google chrome, a internet to chyba toya o ile dobrze pamiętam. Zależy od dnia, czasami tak muli, że szkoda gadać. Dzisiaj jest lepiej, ale wchodziłam zaledwie dwa razy, więc nie wiem, jak było w ciągu dnia. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, da się przeżyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczytywanie stron forum idzie dość szybko natomiast problem jest z odświeżaniem strony głównej. Nic się nie dzieje przez około 10 sekund, a nagle cała strona wczytuje się błyskawicznie

Win10 i FF. To nie sprawa łącza bo pozostałe strony forum wczytywane są szybko, a muli tylko główna

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

wczytywanie stron forum idzie dość szybko natomiast problem jest z odświeżaniem strony głównej. Nic się nie dzieje przez około 10 sekund, a nagle cała strona wczytuje się błyskawicznie

Win10 i FF. To nie sprawa łącza bo pozostałe strony forum wczytywane są szybko, a muli tylko główna

 

pozdrawiam

Używasz czegoś, co może ingerować w spójność kodu strony (np. Adblock)?

 

Jaką wersje strony używasz - czarną, czy białą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZbyT napisał:

wczytywanie stron forum idzie dość szybko natomiast problem jest z odświeżaniem strony głównej. Nic się nie dzieje przez około 10 sekund, a nagle cała strona wczytuje się błyskawicznie

Win10 i FF. To nie sprawa łącza bo pozostałe strony forum wczytywane są szybko, a muli tylko główna

 

pozdrawiam

10 sekund to i tak krótko, byłbym szczęśliwy, gdyby to było tak szybko... Strona główna jest fatalna, chodzi mi o szybkość wyświetlania. Korzystam zwykle z telefonu na androidzie. 

To się zepsuło po ostatniej aktualizacji silnika. 

Może to ten całkiem niepotrzebny filtr na stronie głównej? Co najmniej jeden element musi być wybrany. Ciężko w telefonie wybrać wszystkie elementy. 

 

EDIT

W Chromie na PCcie działa w sposób akceptowalny.

W Chromie na androida - fatalnie - strona główna otwiera się długo...

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wczytywanie strony głównej to tragedia. Reszta działa szybciej, ale mogłoby być to szybsze. Win10 i Opera. Łącze mam dobre 150Mbit światłowód. Ogólnie i tak się to poprawiło , kiedyś było dużo wolniej więc spoko.

 

Nie wiem na ile miarodajna jest ta strona, ale możecie sprawdzić : https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=astropolis.pl&tab=desktop

 

dodam, że też żadne adblocki, nie używam też VPN

Edytowane przez TomekDw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Używasz czegoś, co może ingerować w spójność kodu strony (np. Adblock)?

 

Jaką wersje strony używasz - czarną, czy białą?

nie używam żadnych dodatków do przeglądarki

ciemna wersja forum

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i uwagi. To, że 73% nie ma problemu nie oznacza, że nie będę walczył, żeby pozostałe 27% też dołączyło do tej grupy. Niestety perfekt pewnie nigdy nie będzie, bo silnik IPB słynie ze swojej ociężałości, ale na pewno jeszcze wiele można poprawić.

Najbardziej intryguje mnie kwestia fatalnego ładowania się głównej strony u kilku osób. Będę badał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że reszta nie zauważa problemu bo wątpię że to dzieje się tylko u mnie. A zwłaszcza teraz nie zauważają, jak i tak się poprawiło. No ale też nie ma co drążyć tematu. Jak posty ładują już się w miarę ok, to można chwilę poczekać na tą główną stronę, nie jest to tak uciążliwe, tylko napisałem żebyś był świadomy problemu.

 

Co do porównania to forum astronomiczne ładuje się o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 14:13, TomekDw napisał:

Myślę, że reszta nie zauważa problemu bo wątpię że to dzieje się tylko u mnie. A zwłaszcza teraz nie zauważają, jak i tak się poprawiło. No ale też nie ma co drążyć tematu. Jak posty ładują już się w miarę ok, to można chwilę poczekać na tą główną stronę, nie jest to tak uciążliwe, tylko napisałem żebyś był świadomy problemu.

 

Co do porównania to forum astronomiczne ładuje się o wiele szybciej.

Męczy mnie i to bardzo. Mam zidentyfikowany generalny problem (długi okres do pierwszego ładowania danych TTFB - generalnie 2-3s. a powinno być 20ms). Pracujemy nad tym razem z serwerownią i sprawa nie jest trywialna. Niestety nie mam przekonania, czy to jest problem, który dotyka także ciebie. 

Najbardziej interesujące jest to, co piszesz o forumastronomicznym. U mnie działa sporo wolniej od AP i dlatego zawsze uważałem, że IPB jest po prostu wolny (miało się to poprawić w nowej wersji i trochę się poprawiło).

Odwołując się do narzędzia podanego powyżej (Google mierzące prędkość ładowania), czyli zakładając, że obiektywnego, FA jest duuużooo gorzej:

image.png

Pozostaje założyć, że to jakiś czynnik związany z topografią sieci (czyli lokalizacją serwerowni w stosunku do twojego providera). Wygląda na to, że jak komuś źle działa AP, to dobrze FA, a jak dobrze AP, to źle FA :D Ot ironia losu...

Podsumowując - jest to dla mnie jeden z priorytetów technologicznych AP. Bardzo chciałbym je przyspieszyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekDw napisał:

W ogóle to google chrome jakoś optymalizuje tą stronę główną bo na nim mi się włącza szybko.

a otwierałeś stronę w poprzedniej przeglądarce w trybie incognito? Może coś w keszu jest zapisane, co ją aż tak dramatycznie spowalnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam otwórz w oknie prywatnym to jest długo , ale lepiej , ale jak potem w tym samym oknie otworzę jeszcze raz to jest znowu szybko jak na chrome to może wyczyszczę coś w tej przeglądarce. No ale jak widać szuu też szybciej działa forum astronomiczne, ciekawe co to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekDw napisał:

Jak dam otwórz w oknie prywatnym to jest długo , ale lepiej , ale jak potem w tym samym oknie otworzę jeszcze raz to jest znowu szybko jak na chrome to może wyczyszczę coś w tej przeglądarce. No ale jak widać szuu też szybciej działa forum astronomiczne, ciekawe co to jest.

 

Dzisiaj też mi szybciej się FA otwiera. No nic - w tej chwili walczą ludzie od serwerów. Jak nie wywalczą, to trzeba będzie rozważyć przenosiny na inny serwer :( (a to kwestia $$$, stresu, problemów, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.