Skocz do zawartości

Sowa


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Auron napisał:

Pełna zgoda Wessel, jednakże darmowy soft wcale nie jest takim złym rozwiązaniem co dobitnie pokazane jest na poniższym filmiku.

 

 

Ja niczego takiego nie twierdzę . Ja tylko napisałem

że komercyjne są w wielu punktach lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na zewnątrz leje i zimno jak cholera, popracowałem więc w końcu nad M97, i myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Straszliwie się nakombinowałem żeby niebieskie gwiqazdy miały kolor - naprawdę bardzo, nawet nie chcę mówić jak - ale jest, najlepiej jak potrafiłem. Jestem w tej wersji bardzo zadowolony.

 

Dałem resize 80% oraz dzięki lepszemu wyrównaniu tła dałem kadr dużo szerzej, bo jest tu masa drobnicy w tle i nawet niektóre mają jakiś kolor tym razem ;)

 

294676119_M97JSzymaV3.thumb.jpg.81b0a08bc14d67f6b25d4f47a6427d3d.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Tomek, to jest quiz czy festiwal zagadek? Powiedz-że po prostu (to po krakowsku) zamiast robić archiwum X

Kolor gwiazd jest następstwem bardziej użycia - za namową Maćka (dzięki, tu się sprawdziło, choć nie działa zawsze) do wyciągania funkcji ascsinh i następnie mocnej saturacji niebieskiego.

Przy okazji kolor gwiazd ma dla wyglądu histogramu znikomy efekt, za mało tych pikseli jest by coś było dobrze widać. Wyrównanie do idealnie wyśrodkowanych kanałów to kwestia estetyczna, właśnie to zrobiłem i efekt jest minimalny, bo i odchyłka jest minimalna.

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kolory wyszły bardzo fajnie, ciutke niebieskiego ewentualnie możnaby zdjąć. Gwiazdki są bardzo ładne, jakby z lupą skakać po pixelach to w każdej pracy coś się znajdzie ale chyba nie o to tu chodzi ;) można też ciut z lewej histogram przyciąć by tło było bardziej czarne, myślę , że jest rezerwa... Poza tym bardzo klimatyczne zdjęcie, dobry detal, gładziutko - super. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Łomatko, co ci ta biedna mgławica zawiniła, żeś ja tak zmasakrował? Sama siebie by nie poznała...a te duże gwiazdki o wyglądzie ciasteczka z wisienką w odróżnieniu od jednolitych guziczków pozostałych? To zmniejszanie nie bardzo Ci wyszło...ale jest progres, to ważne..

PS. Kolorystyka mgławicy jest jakaś...dziwna???

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kubaman napisał:

Kurde Tomek, to jest quiz czy festiwal zagadek? 

Wg mnie i zaznaczam że wg mnie. 

 

Jeżeli masz choć odrobinę problemu takiego jak ja z kanałem B, to.... 

Kalibracja fotometryczna mierzy z tego co wiem profile gwiazdek (ich centrum, brzegi). W memencie gdy nie masz idealnego B, to proces wariuje i zbytnio dodaje Ci B, ponieważ w środku tego (środek gwiazdek) brakuje kanalu B - nie ma wyrowanych wartości z G i B. Sprawdź co powie excalibrator, podrzuć te wartości. Ja u sobie uzyskałem na gwiazdach o wiele lepsze elekt bez kalibracji koloru, tj składane 1:1:1. Wszystko zależy od Twojego setupu. 

 

Oczywiście gwiazdki sa odzwierciedleniem reszty zdjecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek gwiazdy nie były zmniejszane.

Po kalibracji koloru podbiłem saturację, a następnie w PSie dałem mocny gaussian blur i odsłaniałem gwiazdy z maski jedna po drugiej ręcznie. dlatego nie mogą być jak opisujesz dwuczęściowe (poza bodajże czterema-piecioma najjaśniejszymi). Następnie ponownie podbiłem kolor w PS na cyjanach i niebieskich i znowu odsłaniałem ręcznie tylko niebieskie gwiazdy.

 

Surowy stack (bez L) po złożenimy w pixelmath wygląda tak image.png.05181189fab780276855eb5483ce3cf5.png

 

wyciągnąłem z niego detale za pomocą HDR multiscale i tyle.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubaman napisał:

Maciek gwiazdy nie były zmniejszane.

Po kalibracji koloru podbiłem saturację, a następnie w PSie dałem mocny gaussian blur i odsłaniałem gwiazdy z maski jedna po drugiej ręcznie. dlatego nie mogą być jak opisujesz dwuczęściowe (poza bodajże czterema-piecioma najjaśniejszymi). Następnie ponownie podbiłem kolor w PS na cyjanach i niebieskich i znowu odsłaniałem ręcznie tylko niebieskie gwiazdy.

 

Surowy stack (bez L) po złożenimy w pixelmath wygląda tak image.png.05181189fab780276855eb5483ce3cf5.png

 

wyciągnąłem z niego detale za pomocą HDR multiscale i tyle.

Jakie operacje stosujesz że składasz kolor w pixelmath? 

Nie sądzę żeby wyciąganie detalu w warstwie która będzie kolorem miało większy sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detale wyciągałem oczywiście w L

robię w pixel math (RGB) bo jak składam modułem LRGB to mam duze kolorowe halo wokół gwiazdek, pixel math działa dużo lepiej.

Złożyłem, ABE, odszumiłem, wyciągnąłem histo przez  asrcinh, usunąłem zielony zafarb za pomocą SCNR, dałem kalibrację fotometryczną koloru i to by było na tyle w kolorze przed dodaniem L Całość idzie pięknie, ale gwiazdy niebieskie nie chcą być niebieskie.Tutaj kombinowałem.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kubaman napisał:

Całość idzie pięknie, ale gwiazdy niebieskie nie chcą być.... 

Pewnie ze idzie pięknie bo to pix, ale.... 

Kalibracje koloru robimy na samym początku, na liniowym obrazku. Później zabawa w rozciąganie i nasycanie kolorem. 

 

Sprawdź co wnosi zielony do koloru gwiazdek. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel
10 godzin temu, kubaman napisał:

Maciek gwiazdy nie były zmniejszane.

Po kalibracji koloru podbiłem saturację, a następnie w PSie dałem mocny gaussian blur i odsłaniałem gwiazdy z maski jedna po drugiej ręcznie. dlatego nie mogą być jak opisujesz dwuczęściowe (poza bodajże czterema-piecioma najjaśniejszymi). Następnie ponownie podbiłem kolor w PS na cyjanach i niebieskich i znowu odsłaniałem ręcznie tylko niebieskie gwiazdy.

 

Surowy stack (bez L) po złożenimy w pixelmath wygląda tak image.png.05181189fab780276855eb5483ce3cf5.png

 

wyciągnąłem z niego detale za pomocą HDR multiscale i tyle.

No i kolorystyka tej mgławicy w RGB wygląda dużo lepiej.

Składając kolor w Pixie nie można włączać odszumiania koloru, bo to właśnie powoduje obwódki wokół gwiazd.

Po cholerę wyciągasz detale w RGB? To tylko podbija szum....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.