Skocz do zawartości

Baader Morpheus 12,5 mm


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wojtek !  Na podstawie mojego niedawnego doswiadczenia -  odradzam !   Supra mi go przeslala na wyprobowanie i ewent. kupno  - zwrocilem !

Black - outy i ich migotanie, zolte zabarwienie dookola  w pasie ok. 10- 15 st. od diafragmy i sama diafragma na... niebiesko !

 

Owszem, mozna wziac na probe - sam sie wtedy przekonasz, czy mam racje, czy nie  .

 

Pozbylem sie szybko rowniez topowego pentaxa xw 14 mm. Jeszcze gorsze black-outy i dopiero pozniej dowiedzialem sie, ze to jest jedno

nieudane  ognisko, rowniez w wyprzedazy na  niemieckich czy amerykanskich forach. Inne ogniska - SUPER ! 

Byc moze inne morpheusy sa udane ...

 

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zbignieww napisał:

Wojtek !  Na podstawie mojego niedawnego doswiadczenia -  odradzam !   Supra mi go przeslala na wyprobowanie i ewent. kupno  - zwrocilem !

Black - outy i ich migotanie, zolte zabarwienie dookola  w pasie ok. 10- 15 st. od diafragmy i sama diafragma na... niebiesko !

 

Owszem, mozna wziac na probe - sam sie wtedy przekonasz, czy mam racje, czy nie  .

 

Pozbylem sie szybko rowniez topowego pentaxa xw 14 mm. Jeszcze gorsze black-outy i dopiero pozniej dowiedzialem sie, ze to jest jedno

nieudane  ognisko, rowniez w wyprzedazy na  niemieckich czy amerykanskich forach. Inne ogniska - SUPER ! 

Byc moze inne morpheusy sa udane ...

 

Z

Mam już jedną sztukę Morfeusza 12,5 i według mnie nie jest z nim aż tak źle :icon_wink: Według opinii z CN Morfeusze to bardzo dobre okulary do dużych lornet, także ogniskowa 12,5 mm. Co innego 14 mm, z tymi podobno coś jest nie tak.

 

Co do Pentaxa XW 14 to podobno najgorszy okular z serii (razem z ogniskową 20 mm) ale dla mnie to i tak jeden z najlepszych okularów na rynku. Dla mnie seria XW jest po prostu genialna.

 

 

42 minuty temu, piotrkusiu napisał:

Nowka sztuka praktycznie w cenie używek w Polsce: https://www.astroshop.pl/okulary/baader-okular-morpheus-12-5-mm-76d/p,47757

Inne ogniskowe w tej samej cenie.

Aż prosi się o takiego morpheusa 30mm...

Widziałem tę ofertę. Jednak poluję na używaną sztukę bo jednak bywa taniej.

 

Ale dzięki za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.