Skocz do zawartości

M81 z bliska - drugie podejście do obróbki


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

No paaaanie... jest o niebo lepiej ale jeszcze sporo do poprawki :)

Za bardzo odszumiłes ramiona i straciłeś tam taką fajną granulację.

No i gwiazdki - jakoś dziwacznie je obrabiasz.... pewnie krzywymi .....i wszystkie wyglądają jak mini-saturny przez te kable...

Ładne centrum...kurde w takiej skali to się ogląda..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia kalibracja fotomertryczna nie działa na fotki z dużym LP i bym się jej sztywno nie trzymał - spróbuj zamiast tego 1. LinearFit a potem 2. DBE z zaznaczona opcja Normalize. Z drugiej strony ta galaktyka wcale nie jest taka niebieska jak ją amerykance przedstawiają - tam generalnie z kolorem jest kiepsko bo region mocno zakurzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie było to dostanę bęcki ;)

HDRa robiłem na L i na RGB za pomocą HDR z procesów (nie pamiętam dokładnie nazwy),w skryptach na razie nie grzebałem, mam pixa tydzień.

Z tutka Astro Dude na YT wnioskuje, że HDRy się robi na nieliniowym materiale po wyciąganiu i wydaje mi się to jedynie logiczne rozwiązanie, a saturacje tuż przed wyostrzeniem. L składałem z RGB w PSie. 

 

flow miałem taki (oczywiście po stackowaniu)

- combine RGB

- crop

- DBE x 2

- photometric color cal

- denoise z maską Lum

- remove color cast: green

- nomalize bkg

- histogram

- photometric color cal

- HDR z maską Lum

- curves

- reduce stars z maską star mask

- color saturation (curves)

 

w PS:

- połączenie z L

- odszumianie końcowe w NIK Dfine z maską koloru

- curves z maską koloru

- color balance z maską koloru

- sharpen z maską koloru

- resize

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja lista jest imponująca, ale tak naprawdę nic nie wnosi do rozwikłania problemu. Diabeł tkwi w szczegółach i sposobach użycia poszczególnych narzędzi. Dopiero z czasem nabiera się wyczucia . To dlatego nie ma gotowych przepisów na obróbkę astrofotki, podpiętych pod klawisz w jakimś programie ( "Zrób dobre zdjęcie" czy coś podobnego) . Ktoś z doświadczeniem musiałby stanąć za twoimi plecami i obserwować, jak postępujesz od samego początku z materiałem.

A bęcki to każdy z nas dostawał i nadal dostaje . I pewno będzie dostawać :)

Edytowane przez Duser
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

nie no jasne że nie ma przepisu, to nie tylko w astro, w innych gałęziach foto również

podałem WF żeby pokazać, bo może ktoś ma lepszy pomysł lub coś robię źle

Wpadaj na wiosenny zlot tak jak zostało wspomniane w innym twoim wątku. To spotkanie zastąpi wszystkie wątki razem wzięte które napisałeś do tej pory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.