Skocz do zawartości

Manfrotto 141 rc


Fredrixxon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak zacząć ... Ponieważ w fotostajni zamieszkało nowe monstrum, trzeba niestety skrócić moją kolekcję głowic.

Oddam w Wasze ręce weterana, lat 22 i pół, w stanie dobrym (z małym minusem). Oryginał manfrotto, nie produkowany od lat; teraz można dostać chińskie klony, ale mają zupełnie inne zamki.

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że dbam o swoje zabawki, jest to głowica nie do zdarcia. Przez te wszystkie lata jedyne urazy to :

- obtarcia w okolicy szybkozłączki,

- lekko ugięty pręt gałki (pokłon przód-tył),

- obtarcia na okładzinie gałek.

Żadnych śladów huknięć rąbnieć i pęknięć. Żadnych luzów, pochyły chodzą wręcz ciężko, co chroni cięższy sprzęt przed niekontrolowanym zjazdem.

Z urodzenia głowice te nie miały libelek, więc usprawniłem ją o poziomicę bąbelkową. Przy odrobinie wprawy można, obracają głowicę, ustawić bardzo skutecznie poziom w kierunku wszytkich nóg statywu.

 

W komplecie daję dwie płytki 200pl-14, z którymi głowica była kupiona. UWAGA : starszy typ, nie wchodzą do nowych głowic z montażem rc2, choć do tej głowicy można wpiąć oryginalne płytki nowego typu (ale niekoniecznie podróby czy "zamienniki").

No, a za ile? Wam oddam za 150 pln + przesyłka.

 

 

141 01.JPG

141 02.JPG

141 03.JPG

141 04.JPG

141 05.JPG

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fredrixxon napisał:

W komplecie daję dwie płytki 200pl-14, z którymi głowica była kupiona. UWAGA : starszy typ, nie wchodzą do nowych głowic z montażem rc2, choć do tej głowicy można wpiąć oryginalne płytki nowego typu (ale niekoniecznie podróby czy "zamienniki").

To były te fajne płytki, które pasowały w obie strony. Nie rozumiem czemu teraz można wsadzać tylko w jedną stronę, to strasznie niefunkcjonalne.

Sorry za śmiecenie, niech to będzie reklama :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.