Jump to content

Recommended Posts

Wygląda trochę na 'dresa' w bluzie z kapturem, który właśnie czeka na ziomków coby pokontemplować to i owo, niekoniecznie niebo :piwa:

• Like 1

On 3/20/2019 at 7:34 PM, Bellatrix said:

Okropne! :( Nawet sztucznego szkoda :( 

"Polecam" Ci obejrzenie jednego z odcinków serialu Dark Mirror pt. "Twardogłowy". O ile wytrzymasz do końca, gwarantuję, iż stracisz sympatię do cyberpiesków....

• Like 4

5 minut temu, Agent Smith napisał:

"Polecam" Ci obejrzenie jednego z odcinków serialu Dark Mirror pt. "Twardogłowy". O ile wytrzymasz do końca, gwarantuję, iż stracisz sympatię do cyberpiesków....

Chyba jeden z najdziwniejszych odcinków. I chyba najsłabszy. Warto obejrzeć wszystkie. 

Just now, astrokarol said:

Chyba jeden z najdziwniejszych odcinków. I chyba najsłabszy. Warto obejrzeć wszystkie. 

Dobra, nie róbmy jeszcze wiekszego offa, ale moim zdaniem jeden z najlepszych :)

De gustibus...

Z pewnością najbardziej polaryzujący widownię.

• Like 1

8 minut temu, astrokarol napisał:

Dark Mirror

Londyn ? nie ma takiego miejsca: jest Lądek, Lądek Zdrój.

Dark Mirror ? nie ma takiego serialu: jest Black Mirror, Men in black, itp.

A poza tym wspaniały serial, moim jednym z ulubionych jest "Nosedive" s3 ep.1.

• Like 1

Jest taki serial "Men in black"?

Znowu coś przegapiłem?

A poza tym czy to jest jakieś pierniczone forum miłośników seriali?

Sam napedziles ten offtop ;)

5 hours ago, Hans said:

Sam napedziles ten offtop ;)

"Przyganiał kocioł garnkowi" ;)

Dobra, a wracając do tematu - ktoś ma jeszcze jakieś pomysłu na logo dla Astropolis?

Nie jestem grafikiem :( ale mam pomysł na logo graficzne. Pomyślcie, jak wyglądał by zapis krzywej jasności amatorskiego pomiaru fotometrycznego gdyby gdzieś daleko na orbicie, przetranzytował napis Astropolis, łapiąc się na matrycy strzelającej klatki pod fotometrię ;)  Ano właśnie ciekawostka. Po mojemu, dało by to całkiem ciekawy efekt, tym bardziej, ze do całości doszły by zniekształcenia od turbulentnej atmosfery. Tak, troche odjechałem, ale to tylko luźna propozycja. Poniżej nieporadna painto-twórczość. Pokazuje nie jako logo tylko by zobrazować idee. Jeśli wam się spodoba, koniecznie musiało by trafić pod rękę kumającego fotometrię grafika. 

Pozdrawiam.

logo-photometry.png

• Like 1

Godzinę temu, Hans napisał:

Poniżej nieporadna painto-twórczość. Pokazuje nie jako logo tylko by zobrazować idee.

Moje pierwsze skojarzenie to że to wykres ilości odwiedzin Astropolis w czasie :P

astropolis - portal medyczny.

jeżeli twój elektrokardiogram wygląda jak na obrazku, czym prędzej udaj się do lekarza :)

logo-photometry.png.c9deb49589d1bc59f1edcb937bf44433.png

• Like 3
  • Haha 2

Jak zrobić to tak jak wyglądają wykresy fotometryczne, to nie bedzię skojarzeń ani z medykami ani z statystykami odwiedziń ;P

tu przykłady (moje) - http://www.astroamator.com/index.php/astrofotografia/fotometria-i-spektrometria

tu wszelakie - https://www.google.com/search?q=light+curve&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPn6T1q5nhAhUVw8QBHUHCANYQ_AUIDigB&biw=1301&bih=651#imgrc=_

a tu mocno graficzne (typ wykresu jaki próbowałem oddać na moim przykładzie) - https://i.gifer.com/HkgF.mp4

Swoją drogą... dynamiczny wykres fotometryczny dał by jeszcze wiecej pola do popisu grafikowi... ale chyba w logo chodzi bardziej o co innego i animowane logo oparte o tego typu wykres mogło być odebrane jako cepelia ;)

Pozdrawiam.

Ja proponuję takie.

Pozdrawiam

ap_logo.jpg

• Confused 1

Posted (edited)

Agencie ... przykro mi, że Cię zasmuciłem.

To była tylko idea. Liczyłem że zdolny grafik (który ostatecznie to wykorzysta, być może będzie to sam Adam Jesion) doda tu jakąś ramkę, spajki itp.

Idea wynika z mega znanego wydarzenia  - Kometa Donatiego (1858 rok).

Ba! Może warto by dodać jakoś te domy, rzekę i most? To by nawiązywało do "Polis". To dodajcie ewentualnie.

Zatem (w pewnym sensie) po prostu proponuję tę historyczną grafikę jako koncepcyjnie nowe logo

... z drobną propozycją dodatkową - zastąpienia w literze P (w ASTROPOLIS) półokręgu sierpem Księżyca.

Pozdrawiam

Link do grafiki

CometDonati.jpg

Edited by ekolog

19 godzin temu, ekolog napisał:

Ja proponuję takie.

Eko-logo ^_^

W dniu 20.03.2019 o 10:51, wimmer napisał:

Halucynka. Piękne :D

Idąc tematem mocnych odlotów...

aplogo.jpg

• Haha 2

Czy musi koniecznie być ta Gwiazda Betlejemska?

• Like 1

Posted (edited)

W ogóle to kiedyś, zupełnie bez powodu zrobiłem taką oto grafikę, plakat.
Nie jest to oczywiście w temacie logo, bo to nie logo, ale jak sobie tutaj wrzucamy różne grafiki, to postanowiłem pokazać, bo leży na dysku już chyba dwa lata.
Jakby ktoś miał kiedyś pomysł co z tym zrobić, to proszę sobie wziąć.

Pomarańczowy kolor nieba, widoczne latarnie i miasto oznacza oczywiście ogromne Light Pollution. Natomiast koło z nazwą poniżej to taka nasza "bańka". To nasz osobny świat z gwieździstym niebem, który oddziela nas od miasta i LP.

AP1a.thumb.jpg.07e5418db75c187e38d07847cbbe2ef3.jpg

Edited by wimmer
  • Like 6

9 godzin temu, JSC napisał:

Czy musi koniecznie być ta Gwiazda Betlejemska?

kometa.jpg

• Like 2
  • Love 2
  • Haha 4

9 godzin temu, wimmer napisał:

Jakby ktoś miał kiedyś pomysł co z tym zrobić, to proszę sobie wziąć

Ja myślę ze to idealne dzieło na okładkę Twojej następnej powieści sensacyjnej o tym samym tytule. Czyli o nas.

• Haha 1

Nie wiem czy to nie za prymitywny pomysł, ale wczoraj pomyślałem że literki P i L mogły by się trochę wyróżniać w napisie Astropolis, żeby nie było wątpliwości z kąd pochodzi :-)

Np. cieniutka czerwona kreska na dole tych dwóch liter, jakby wszystkie litery były białe.

Tak tradycyjnie logo to jest napis, pisany odpowiednią czcionką w odpowiedni sposób i jakiś symbol do tego a nie krajobrazy w tle :-)

Posted (edited)

Cóż, jak to mówią: "Każe Pan robi sam". Zrealizowałem moją ideę logo Astropolis.

Jeśli mój pomysł zostanie wybrany to spajki, sierp Księżyca  i inne detale doszlifujcie jeśli trzeba.

Pozdrawiam
logo1.png

Edited by ekolog

W mojej wersji społeczność Astropolis wygląda tak:

Astropolis 4am.jpg

• Like 1

16 minut temu, Krakus napisał:

W mojej wersji społeczność Astropolis wygląda tak:

Astropolis 4am.jpg

Jakaś sekta :)

• Like 1
  • Haha 4