Skocz do zawartości

Logo Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Agent Smith napisał:

"Polecam" Ci obejrzenie jednego z odcinków serialu Dark Mirror pt. "Twardogłowy". O ile wytrzymasz do końca, gwarantuję, iż stracisz sympatię do cyberpiesków....

Chyba jeden z najdziwniejszych odcinków. I chyba najsłabszy. Warto obejrzeć wszystkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, astrokarol said:

Chyba jeden z najdziwniejszych odcinków. I chyba najsłabszy. Warto obejrzeć wszystkie. 

Dobra, nie róbmy jeszcze wiekszego offa, ale moim zdaniem jeden z najlepszych :)

De gustibus...

Z pewnością najbardziej polaryzujący widownię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, astrokarol napisał:

Dark Mirror

Londyn ? nie ma takiego miejsca: jest Lądek, Lądek Zdrój.

Dark Mirror ? nie ma takiego serialu: jest Black Mirror, Men in black, itp.

 

A poza tym wspaniały serial, moim jednym z ulubionych jest "Nosedive" s3 ep.1.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem grafikiem :( ale mam pomysł na logo graficzne. Pomyślcie, jak wyglądał by zapis krzywej jasności amatorskiego pomiaru fotometrycznego gdyby gdzieś daleko na orbicie, przetranzytował napis Astropolis, łapiąc się na matrycy strzelającej klatki pod fotometrię ;)  Ano właśnie ciekawostka. Po mojemu, dało by to całkiem ciekawy efekt, tym bardziej, ze do całości doszły by zniekształcenia od turbulentnej atmosfery. Tak, troche odjechałem, ale to tylko luźna propozycja. Poniżej nieporadna painto-twórczość. Pokazuje nie jako logo tylko by zobrazować idee. Jeśli wam się spodoba, koniecznie musiało by trafić pod rękę kumającego fotometrię grafika. 

 

Pozdrawiam.

logo-photometry.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić to tak jak wyglądają wykresy fotometryczne, to nie bedzię skojarzeń ani z medykami ani z statystykami odwiedziń ;P

 

tu przykłady (moje) - http://www.astroamator.com/index.php/astrofotografia/fotometria-i-spektrometria

tu wszelakie - https://www.google.com/search?q=light+curve&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPn6T1q5nhAhUVw8QBHUHCANYQ_AUIDigB&biw=1301&bih=651#imgrc=_

a tu mocno graficzne (typ wykresu jaki próbowałem oddać na moim przykładzie) - https://i.gifer.com/HkgF.mp4

 

Swoją drogą... dynamiczny wykres fotometryczny dał by jeszcze wiecej pola do popisu grafikowi... ale chyba w logo chodzi bardziej o co innego i animowane logo oparte o tego typu wykres mogło być odebrane jako cepelia ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencie ... przykro mi, że Cię zasmuciłem.

To była tylko idea. Liczyłem że zdolny grafik (który ostatecznie to wykorzysta, być może będzie to sam Adam Jesion) doda tu jakąś ramkę, spajki itp.

Idea wynika z mega znanego wydarzenia  - Kometa Donatiego (1858 rok).

 

Ba! Może warto by dodać jakoś te domy, rzekę i most? To by nawiązywało do "Polis". To dodajcie ewentualnie.

 

Zatem (w pewnym sensie) po prostu proponuję tę historyczną grafikę jako koncepcyjnie nowe logo

... z drobną propozycją dodatkową - zastąpienia w literze P (w ASTROPOLIS) półokręgu sierpem Księżyca.

 

Pozdrawiam

Link do grafiki

 CometDonati.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to kiedyś, zupełnie bez powodu zrobiłem taką oto grafikę, plakat.
Nie jest to oczywiście w temacie logo, bo to nie logo, ale jak sobie tutaj wrzucamy różne grafiki, to postanowiłem pokazać, bo leży na dysku już chyba dwa lata.
Jakby ktoś miał kiedyś pomysł co z tym zrobić, to proszę sobie wziąć.

Pomarańczowy kolor nieba, widoczne latarnie i miasto oznacza oczywiście ogromne Light Pollution. Natomiast koło z nazwą poniżej to taka nasza "bańka". To nasz osobny świat z gwieździstym niebem, który oddziela nas od miasta i LP.
 

AP1a.thumb.jpg.07e5418db75c187e38d07847cbbe2ef3.jpg

 

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie za prymitywny pomysł, ale wczoraj pomyślałem że literki P i L mogły by się trochę wyróżniać w napisie Astropolis, żeby nie było wątpliwości z kąd pochodzi :-)

Np. cieniutka czerwona kreska na dole tych dwóch liter, jakby wszystkie litery były białe.

Tak tradycyjnie logo to jest napis, pisany odpowiednią czcionką w odpowiedni sposób i jakiś symbol do tego a nie krajobrazy w tle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak to mówią: "Każe Pan robi sam". Zrealizowałem moją ideę logo Astropolis.

Jeśli mój pomysł zostanie wybrany to spajki, sierp Księżyca  i inne detale doszlifujcie jeśli trzeba.

Pozdrawiam
logo1.png

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.