Skocz do zawartości

Logo Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiłem zdecydowanie głowę komety i to jest moja ostateczna wersja. Oczywiście dolny napis (forum ....) można zmienić na bardziej poprawny polonistycznie itp.

 

Możliwe interpretacje stojące za tym logo.

1. Jest to graficzne nawiązanie do znanego wydarzenia (komety) prawie tak opisywanego i rysowanego.

2. "Astropolis - droga do gwiazd"

3. Galeria astrofotografii wiszących na ścianach po prawej i lewej.

4. Monitory przy których siedzimy czytając relacje obserwatorów, obrabiając i oglądając zdjęcia.

 

Pozdrawiam

p.s.

Oferuję to całkiem gratis. Nic nie wymagając, nawet wzmianki.

 

logo1.png

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie że w roku 2019 można używać obrazków svg i podobno obsługują je już nawet komórki?

tylko jest cyrk z hostowaniem, to idzie przez dropboxa bo inaczej się nie dało - po wstawieniu do wiadomości obrazka z urla widać go w edytorze ale na podglądzie już nie :P

tak więc trzeba sobie kliknąć... KLIK!

wielkość pliku: 65 kilobajtów

sfera niebieska wykonuje pełen obrót w ciągu 5 minut :)

 

(żeby było śmieszniej, po dodaniu pliku svg jako załącznik nie da już się go usunąć - usuwam a on wraca. na załącznik nie warto klikać bo forum udostępnia go jako download zamiast do wyświetlania)

logo.svg

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szuu napisał:

a wiecie że w roku 2019 można używać obrazków svg i podobno obsługują je już nawet komórki?

tylko jest cyrk z hostowaniem, to idzie przez dropboxa bo inaczej się nie dało - po wstawieniu do wiadomości obrazka z urla widać go w edytorze ale na podglądzie już nie :P

tak więc trzeba sobie kliknąć... KLIK!

wielkość pliku: 65 kilobajtów

sfera niebieska wykonuje pełen obrót w ciągu 5 minut :)

 

(żeby było śmieszniej, po dodaniu pliku svg jako załącznik nie da już się go usunąć - usuwam a on wraca. na załącznik nie warto klikać bo forum udostępnia go jako download zamiast do wyświetlania)

logo.svg 63 kB · 7 pobrań

To faktycznie bardzo fajny pomysł. Trzeba będzie go zaimplementować w kolejnej wersji. Na pewno nowe logo będzie svg (choćby ze względu na różnice w gęstościach ekranów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, soczi napisał:

Będę wdzięczny jeśli pozwolicie się pochwalić moją twórczością którą realizuję tak dla zabawy i nauki obsługi softu w wolnej chwili.

Widziałem w sąsiedztwie, że energii i inwencji twórczej Ci nie brak, więc może coś ciekawego się z tego 'urodzi' ;)

Witamy na forum :Beer:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie byłoby zrobić animowane SVG żeby po tej orbicie ten obiekt (właściwie dowolny jaki zechcecie) latał dookoła i zanikał za literami w odpowiednim miejscu :albert:

Nie znam tej technologii, ale czy jest to technicznie możliwe?

Dodatkowo  zaprogramować skalowanie gdy obiekt jest z tyłu planu będzie mniejszy a z przodu będzie rósł. Wyszedłby pełny efekt złudzenia 3D.:Lighten:

To dopiero byłby HIT!

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soczi napisał:

żeby po tej orbicie ten obiekt (właściwie dowolny jaki zechcecie) latał dookoła i zanikał za literami w odpowiednim miejscu

:albert:

Nie znam tej technologii, ale czy jest to technicznie możliwe?

tak :flirt:

sorki że trochę krzywo lata ale ręcznie dobierane parametry - bo po co obliczać jak można zgadnąć ^_^

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuu to świetna wiadomość! Prawdę mówiąc nigdy jeszcze nie widziałem takiego loga żeby coś orbitowało wokół niego :heehee:, w dodatku jak to ty zrobiłeś w autentycznym 3D (ja bym chyba dał np. coś a'la ISS bo planeta fazy by musiała mieć rysowane). Nikt takiego loga by nie miał, więc byłoby bardzo orginalne i w nowoczesnej technologii zrealizowane.

 

Z dzisiejszego wieczora

tym razem z logotypem-symbolem (bo na innych forach piszemy w skrócie AP)

d8290a5251a283d5.png

Edytowane przez soczi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny projekt, który miał w zamyśle inaczej wyglądać, ale został przerobiony. Ciekawa technika podwójnego konturu a'la ołówkowy rysuneczek. 100% rysowany przeze mnie od podstaw linia po linii, na raty, przez kilka dni i przeskalowany. Na jakiś znaczek do odznaki by się komponował. Może nie jest w nowoczesnym stylu ale wdzięczny obrazek.

Tak samo jak wyżej, chciałem w ikonce zawrzeć symbolikę "AP" w kształcie obserwatorium jako litery "A" oraz zachodzącego za nie Księżyca jako kawałek "P".;)

9ea8841febf285eb.png

a na białym tle tak sie prezentuje

fcacae23bafdf447.png

Niby obserwatorium kopułowe nie bardzo się kojarzy z amatorami, ale niejeden z was takowe ma do astrofoto, a wasze fotki klasa światowa przecie.

 

C.D.N.

(szykuję już kolejne całkiem nowe wzorce i na nowoczesny styl)

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, soczi said:

Kolejny projekt, który miał w zamyśle inaczej wyglądać, ale został przerobiony. Ciekawa technika podwójnego konturu a'la ołówkowy rysuneczek. 100% rysowany przeze mnie od podstaw linia po linii, na raty, przez kilka dni i przeskalowany. Na jakiś znaczek do odznaki by się komponował. Może nie jest w nowoczesnym stylu ale wdzięczny obrazek.

Tak samo jak wyżej, chciałem w ikonce zawrzeć symbolikę "AP" w kształcie obserwatorium jako litery "A" oraz zachodzącego za nie Księżyca jako kawałek "P".;)

9ea8841febf285eb.png

Niby obserwatorium kopułowe nie bardzo się kojarzy z amatorami, ale niejeden z was takowe ma do astrofoto, a wasze fotki klasa światowa przecie.

Może "a" w Astropolis byłoby takim obserwatorium kopułowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.