Skocz do zawartości

Logo Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Na nową drogę waszego forum :) Stworzone z braku głębszego sensu tworzenia.

Przykre, że niestety "astromaniak.pl" nie chce nawet dać szansy wolnym twórcom do wykazania się w jakimś głosowaniu na najlepsze prace upiększające polskie astrofora.

Pamiętajcie - atrakcyjny TYTUŁ strony świadczy o jej gospodarzu!

 

fund-AP.png

Edytowane przez soczi
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
4 godziny temu, soczi napisał:

Dziś już zupełnie inny poziom ;) ...niż kiedyś. Choć z wątku nic finalnie nie wynikło i pewno nic już nie wyniknie. :flirt:

 

AP-line.png

 

Gdyby nie było tego logo, co jest teraz to byłbym za. Ale - być może to już wapniactwo - ale obecne logo moim zdaniem jest trudne do pobicia. Dodanie do niego ludzików czy teleskopów raczej rozprasza. Dla mnie to co teraz mamy to jest poziom top branży - wiadomo, czcionka trochę podpatrzona od NASA, ale chodzi mi o to, że marka dosyć rozpoznawalna nie potrzebuje już "dodatków" żeby się kojarzyć z czymś. Adidas i Nike nie mają butów na logo. Wedel nie ma czekolady. New York Times to tylko napis. McDonald's to tylko M, bez hamburgera. Facebook to tylko f. 

Dlatego uważam, że jakkolwiek może być trochę na wyrost, to obecne logo jest na podobnym poziomie i dodanie do niego ludzików i gwiazdek byłoby krokiem w tył.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soczi napisał:

Dziś już zupełnie inny poziom ;) ...niż kiedyś. Choć z wątku nic finalnie nie wynikło i pewno nic już nie wyniknie. :flirt:

 

AP-line.png

 

Tu się zgadzam z Behlur_Olderys, byłby to duży krok w tył. Jeżeli chcesz rozwijać się w kierunku projektowania znaków, polecam poczytać o podstawach, takich jak kompozycja, proporcje, typografia, czym jest symbol i jaka rolę pełni.

 

Na razie wydaje się że działasz na poziomie intuicji a nie wiedzy, co widać w projektowanych znakach (widziałem też twój wpis w temacie PTMA). 

 

Tworzysz przyjemne i radosne ilustracje (widziałem gdzieś twój wątek z emocjami) ale to nie jest jeszcze projektowanie logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.