Jump to content
Nieważne

Kontrowersje z nową administracją Astromaniaka

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć.

W związku z tym, że niestety każdy wątek niezadowolenia na AM jest bezprecedensowo traktowany z buta przez nowego administratora Astromaniaka, dlatego zdecydowałem się napisać tutaj kilka słów oburzenia, skoro tam nie mogę/nie możemy już nic napisać. Myślę że wielu ludzi jest/było związanych z AM więc chyba warto to zrobić. 

Sprawa tyczy kilku rzeczy którymi jestem oburzony. 

1) Od dzisiaj wiadomo,  że formalnie administratorami forum astromaniak został Dominik Woś oraz Bogdan J. Rodzina Janusza to zatwierdziła. 

To co mi się jednak nie podoba (jako wieloletni user AM), to sposób przeprowadzenia tego. Wyobrażałem sobie, że do prowadzenia AM zostaną wybrane osoby, które miały bliski kontakt z Januszem, podzielały jego pogląd na forum jak i styl/sposób traktowania społeczności. Mówiąc w skrócie, że zostaną wybrane osoby, które godnie i w dojrzały sposób będą kontynuować działalność administracyjno-forumową i cieszą się ogólną estymą w środowisku. Niestety tak sie nie stało. Przedstawiono dzisiaj po prostu fakty dokonane. Ktoś, coś jakoś przejął forum, dwie osoby zostały adminem i tyle - nie wiadomo dlaczego właśnie takie, ani czy po prostu byli inni "kandydaci", którzy mieli cokolwiek do powiedzenia. 

Niestety jednym z adminów okazał się nikt inny jak Domek. Jakim cudem administratorem forum AM została osoba, która jak sama napisała "w wielu kwestiach związanych z forum z Januszem się nie zgadzałem". Jak taka osoba więc może prowadzić to forum ? Jak to się stało, że osoba z taką opinią jak domek w ogóle miała coś tutaj do powiedzenia? 

2) Bez zapowiedzi, bez żadnej konsultacji z kimkolwiek zmiana starego loga AM. Stare logo AM jest z względu na sytuację niemal symbolem. Jako głos sprzeciwu ankieta forumowa jasno pokazała co sądzi się o nowym logo. Reakcję nowego admina można streścić tak: "takie logo ma być jakie ja chcę, a ankietę sobie możecie schować w d. " I blokada wątku. Jestem wręcz zszokowany na takie zachowanie kogoś kto nagle, przypadkiem czy jak? został adminem mojego ulubionego forum. Ta osoba ma teraz prawa (prawd.) do domeny, bazy danych, do wszystkiego? Taki szaleniec mający za nic userów, plujących nam w twarz dosłownie z uśmiechem ma teraz tam adminować? 

3) Charakter nowego administratora opisany cześciowo wyżej. Nie liczenie się z opiniami innych, blokowanie tematów i kasacja tematów wg własnego widzimisię. Czy tak ma to wyglądać? Naprawdę, żal patrzeć co ten człowiek wyprawia i w co zamienia forum. Bogdan J. wcale nie kwapi się zaś z przystopowaniem wariactw nowego admina. Zresztą nie wiadomo kto właściwie jakie tam ma kompetencje. Gadanie o "próbach" czy coś jest w tym układzie śmieszne. 

Na dowód tego że ludzie normalnie, rzeczowo zwracają uwagę na jego zachowanie, przytaczam niżej screen jednego z nich na wypadek gdyby miał być znowu skasowany (mam nadzieję że autor Mareg się nie pogniewa ). Pozostaje pytanie, czy jest jakaś możliwość, aby tego szaleńca wymienić na bardziej odpowiedzialną osobę ? 

To tyle, 

Pozdr.

am.jpg

Edited by Nieważne

Szacunek do zasad wymagałby jednak nie-jednorazowego loginu. Proszę się zdecydować, czy to co zostało opublikowane jest czy nie jest nieważne. Ma czy nie ma robić dramy i co tak naprawdę ten wpis ma osiągnąć. Upraszam o dojrzałość.

Pozdrawiam.

• Like 1

Posted (edited)
38 minutes ago, Hans said:

Szacunek do zasad wymagałby jednak nie-jednorazowego loginu. Proszę się zdecydować, czy to co zostało opublikowane jest czy nie jest nieważne. Ma czy nie ma robić dramy i co tak naprawdę ten wpis ma osiągnąć. Upraszam o dojrzałość.

Pozdrawiam.

Ale ja nie mam innego tutaj loginu. Przepraszam. 

ps trochę skróciłem treść.

Edited by Nieważne

Posted (edited)

Chłopie, pomijając fakt, że nie mam pojęcia czemu Twój post umieszczasz w dziale "Astropolis Community", mam dla Ciebie złą wiadomość natury ogólnej: na prywatnych forach internetowych nie panuje co do zasady demokracja. 

My tutaj też niby teges-śmeges, wypisujemy co chcemy ale tak naprawdę gniemy karki pod tyranią stada adminów - zapytaj tu jednego gościa, ksywka "Ekolog" - ten Ci powie jak jest.

Edited by Agent Smith
  • Haha 1

Moim zdaniem tam gdzieś padło (jak się wydaje na gruncie języka polskiego) że nowe logo zostało zatwierdzone przez rodzinę i dlatego nie oceniam zdarzeń tam obserwowanych jeszcze za "dramę".

Co prawda to inne forum ale skoro mamy tu jeszcze na górze przypomnienie o jego twórcy to warto ciepło i serdecznie mu kibicować.

Pamiętam miłe czasy, że jak jedno forum  nie działało to na innym ludzie rozmawiali o tym (było gdzie  wykazać troskę - to taka mikro-współpraca IMHO).

Pozdrawiam

• Like 1

2 minutes ago, Agent Smith said:

Chłopie, pomijając fakt, że nie mam pojęcia czemu Twój post umieszczasz w dziale "Astropolis Community"

Nie znalazłem "inniejszego" bardziej odpowiedniego. Jeśli taki dział jest proszę o przeniesienie. 

Posted (edited)

Znając sposób działania Domka niczego dobrego to dla userów nie wróży. Nawet za życia Janusza miał zamykane konto, znam kilku ( ja jestem wśród nich) którzy nie odwiedzali AM właśnie ze względu na tego gościa. Ale.... To są sprawy tamtego forum i problemy jego stałych bywalców. Ja muszę tylko z obowiązku zapytać nowych adminów czy AM będzie dalej uczestniczył w inicjatywie pn. " Polski APOD" ktora była przez Domka tępiona od samego początku w sposób urągający wszelkim zasadom netykiety.

EDIT: poczytałem to co zostało. Włos się jeży. Smutne to....

Edited by wessel
  • Like 1
  • Sad 1

Z tego co pamiętam to Domek sam poprosił o zamknięcie swojego konta na AM Janusza, co z kolei ten zrobił i nas o tym poinformował jak jego posty zmieniły autora na "Guest". 

Kolejny wątek założony pod wpływem emocji.

Jak mi się coś nie spodobało na astromaniaku to przyszedłem na astropolis i koniec problemów. Osoby zostały wybrane i nic tego nie zmieni. Już się pojawiła negatywna opinia i  być może inni też coś takiego napiszą i do czego to ma doprowadzić ? Ma to dotrzeć do rodziny Janusza , że na forach astronomicznych zrobiła się wrzawa bo jakiemuś randomowi się coś nie spodobało ?  Po co im to w takiej sytuacji w której się znajdują ?

Jak dla mnie temat zdecydowanie do kosza. 

• Like 5

Ale o co kaman? Janusz P. zachowywał sie dokładnie tak samo. Większość nowych juzerów znikała z AM w ciągu kilku miesięcy, bo ich posty były w niezrozumiały sposób przycinane lub wręcz kasowane.

Posted (edited)

To mi wygląda na skowyt rozkapryszonych szczeniaków których życie jest do tego stopnia nudne że najlepiej co im wychodzi  to krytyka innych

Edited by krzysiek81
  • Confused 2

Nie korzystam z AM ponieważ fatalnie wygląda na telefonie :-)

• Like 1
  • Haha 1

Wielkie słowa, mało konkretów. Może tylko oprócz sposobu zmiany logo. Ale to za mało żeby uzasadnić zalozenie tego wątku. 

Nikogo nie interesuje ile pracy wymaga administrowanie, rozmawiałem kiedyś z Januszem i mówił, że codziennie tyle wątków do zamknięcia, użeranie się z botami reklamowymi, trolami/juzerami którzy wchodzą, żeby porobić zadymy czy zakładają obraźliwe konta, przyjmowanie nowych użytkowników itd. itp.

Najlepiej zrobić krzyk o logo i zmieszać z błotem grafika czy admina, robić personalne wycieczki poniżej krytyki a potem z zaciśniętymi piąstkami i z łezką w oku założyć puste anonimowe konto na drugim forum i tu robić śmietnik, uprzykrzając adminowi życie koniecznością jego moderacji. Gratulacje.

• Like 2
  • Confused 2

Posted (edited)

Każdy z krytykujących mógł przecież wystąpić o przejęcie domeny, opłacenie jej z własnych pieniędzy, poświęcenia mnóstwa czasu na prowadzenie i udoskonalenie forum.Astromaniak jako forum wisiało nad przepaścią, wszyscy się martwił  o jego przyszłość, a teraz jak znalazł się ktoś kto stara się to wyciągnąć z bagna robi się zadymę o zmianę loga, ludzie są niemożliwi delikatnie mówiąc.Przypominam że taka była wola rodziny aby przekazać forum Dominikowi oraz Bogdanowi i to należy uszanować 

Edited by krzysiek81
  • Like 1
  • Confused 1

Domka nie da się zapomnieć kiedy tu bywał. 

• Like 1
  • Thanks 1

28 minut temu, krzysiek81 napisał:

Przypominam że taka była wola rodziny aby przekazać forum Dominikowi oraz Bogdanowi i to należy uszanować 

A czy zostało to gdziekolwiek napisane? Mi się bardzo nie spodobał sposób przejęcia forum, bez nawet słowa do użytkowników. 

A posty Domka niejednokrotnie doprowadzały mnie do szału. Szczerze mówiąc na początku nie byłem pewien czy to on (zmiana nicka). Wydaje mi się że i tak jest dość stonowany jak na siebie. Ale jego przeszłość powinna jednoznacznie przekreslic jego możliwość administrowania. 

Godzinę temu, krzysiek81 napisał:

To mi wygląda na skowyt rozkapryszonych szczeniaków których życie jest do tego stopnia nudne że najlepiej co im wychodzi  to krytyka innych

Wybacz, ale nie rozumiem co kieruje ludźmi takimi jak ty, którzy zamiast próby zrozumienia argumentów drogiej strony potrafi ich jedynie obrażać, uważając swoje stanowisko za święte? Ja nie uważam się za taką osobę, jaką odpisałeś, a również nie podoba mi się ta sytuacja. 

• Like 4

O woli rodziny w sprawie forum wyraźnie napisał Bogdan Jarzyna na Astromaniaku, ja nikogo nie obrażam, proszę sobie poczytać na Astromaniaku tam padły obraźliwe słowa, poprostu jest to dla mnie dziecinada i tyle, ale ludzie zamiast napisać coś konkretnego i na temat wolą zajmować się pierdołami. Zaraz mi ktoś napisze że staje po czyjejś stronie, otóż odrazu mówię nic z tych rzeczy, interesuje mnie tylko merytoryka na forum a wszystkie tym podobne zadymki powinny być cięte równo z trawą

Obraźliwych słów może było z 2 lub 3 bo komuś ciśnienie puściło.

Jednakże było wiele postów rzeczowych z cennymi wskazówkami. Jeśli ktoś nie umie przyjąć konstruktywnej krytyki to ja już nie mam więcej pytań.

Po prostu forum AM dostało się w ręce nieodpowiedniej osoby.

• Like 7

48 minut temu, krzysiek81 napisał:

Każdy z krytykujących mógł przecież wystąpić o przejęcie domeny, opłacenie jej z własnych pieniędzy, poświęcenia mnóstwa czasu na prowadzenie i udoskonalenie forum.Astromaniak jako forum wisiało nad przepaścią, wszyscy się martwił się o jego przyszłość...

Popieram w 100%.

Krytykowac najlatwiej. Zakładam, ze alternatywą bylo najzwyklejsze zamkniecie forum, a pozniej płacz ze straty.

Jako ze na AM korzystam tylko z dwoch dzialow astrofotografia i sprzedam, to jestem zadowolony z podniesienia sie merytorycznej jakosci postow w pierwszym dziale.

Ddnosnie demokracji na forum - to sie nigdy nie sprawdza. Zawsze ktos musi podjac finalna decyzje i pewnej rzeszy ludzi to nieodpowiada. Tak niestety dziala demokracja - rządy wiekszosci, a mniejszosc niech sie cieszy ze zyje :) (w starozytnosci nie bylo to takie oczywiste).

Dla krytykow Dominika - kto w takim razie powinien przejac forum?

Prosze tylko nie pisac KTOŚ INNY, bo to dziecinada.

• Like 6

@Tayson a Domek może sobie być adminem, chodź nadal uważam, że to najmniej odpowiednia osoba na tym stanowisku. Tylko tu rozchodzi się w jaki sposób traktuje użytkowników.

Nie ma żadnej dyskusji, tylko robi co mu się podoba. A inni użytkownicy są przez niego zastraszani na PW.

Prosty przykład. Adam zapytał co z logiem. Do sprawy podchodzi rzeczowo i tak jak na admina przystało.

• Like 3

Nie przynoście proszę tutaj jakichś wojenek. One się zdarzają raz na jakiś czas, ale na Astropolis od dawna jest spokój. Ewentualnie ktoś między sobą wymieni się kilkoma ostrzejszymi uwagami, co jest normalne w każdym miejscu, gdzie znajduje się większa gromada ludzi.
Nie spodobała Ci się postawa nowego administratora - rozumiem, ma prawo się nie podobać.
Nie spodobało się nowe logo - rozumiem, ma prawo się nie podobać. Mi też się nie podoba.

Jednak Twój kontrowersyjny tytuł wątku jest jak magnes. Pachnie już benzyną. Wystarczy, że zaraz wpadnie ktoś z zapałkami.
"Dyktator z Astromaniaka!" - mocne słowa. Może nawet za mocne.
Społeczność wyraża niezadowolenie z działania forum - rozumiem - wielu czasem wyraża podobne niezadowolenie, ale nie załatwiajcie tego proszę tutaj, tylko u źródła problemu. Może niezadowolona część społeczności zaprosi osobę, której zarzuca "dyktaturę" na chat, voice-chat, video-chat itp i wyjaśni swój ból. Inaczej zaraz na wszystkich forach astro będą wątki typu "Stop z dyktaturą na AM!"

• Like 5

Odnośnie tematu w którym rozgorzała dyskusja na temat administracji i został zamknięty. Myślę, że można było go uniknąć przez zapowiedź zmian na forum (logo, banery) lub ankietę i tyle. Niestety to się nie wydarzyło i obie strony konfliktu zareagowały trochę zbyt nerwowo.

Tak jak napisał @Tayson poziom forum m.in. w dziale astrofotografia został znacznie podniesiony. Do tego w końcu jest porządek w tematach. 

Forum to jest według mnie miejsce wymiany doświadczeń na tematy astronomiczne, a nie załatwianie osobistych porachunków, a z tego co widzę to cała przyczyna zła które powstało.