Jump to content
Nieważne

Kontrowersje z nową administracją Astromaniaka

Recommended Posts

Posted (edited)

A czy tylko mnie rusza problem znacznie poważniejszy niż wygląd logo i banerów reklamowych - chodzi o fakt, że AM na przestrzeni lat ewoluował z forum merytorycznej wymiany poglądów i informacji w "Giełdę astronomiczną z możliwością ewentualnego udzielenia się w tematach astro" ?

Aktualnie po wejściu na zakładkę "Zobacz aktywne tematy" otwiera mi się lista 50 tematów, z czego 32 pochodzą z wiodącego działu: Sprzedam, Kupię, Zamienię. 

To 64% aktualnych treści tego forum. :hmm:

Edited by jutomi

No właśnie AM teraz jest bardziej kojarzony z targowiskiem.

Sam już się na to nabieram bo tam  zaglądam częściej po to aby sprawdzić giełdę. A inne sprawy tu.

A właśnie to jest czas aby podjąć próby zmiany tego.

Teraz, jutomi napisał:

A czy tylko mnie rusza problem znacznie poważniejszy niż wygląd logo i banerów reklamowych - chodzi o fakt, że AM na przestrzeni lat ewoluował z forum merytorycznej wymiany poglądów i informacji w "Giełdę astronomiczną z możliwością ewentualnego udzielenia się w tematach astro" ?

Aktualnie po wejściu na zakładkę "Zobacz aktywne tematy" otwiera mi się lista 50 tematów, z czego 32 pochodzą z wiodącego działu: Sprzedam, Kupię, Zamienię. 

To 64% aktualnych treści tego forum. :blink:

Dokładnie kolego o tym pisałem wcześniej, treść nie ważna ale logo tak, ludzie zajmują się tym co nie trzeba nie wnosząc nic aby forum było atrakcyjne

31 minut temu, Piotr K. napisał:

Nie chodzi o wywoływanie wojenki na AP, po prostu w chwili kryzysu szuka się zrozumienia u innych - to chyba normalne? :)

Tak. Tak postawiona sprawa znacznie ułatwia odbiór całej sytuacji. Dziękuję (za cały post, nie tylko za zacytowaną część).
Jestem od bardzo dawna użytkownikiem AM. Nie czuję się co prawda tak zżyty, jak Wy, ale rozumiem Was. Jeśli traktujecie Astromaniaka jak "Wasz dom w sieci", to sprawa jest bardzo nieprzyjemna.
Ale cóż tutaj można zrobić? Można było się spodziewać tylko dwóch rzeczy: Pierwszej - że forum po śmierci Pana Janusza przestanie istnieć ze względów technicznych (wygaśnięcie domeny, hostingu itd.). Drugiej -  że przeżyje, bo ktoś je przejmie po Panu Januszu. Można było się też domyśleć, że nie da się zrobić tak, że cała społeczność przejmie forum - konieczny jest jeden bądź kilku adminów i moderatorów, żeby to ogarniać.
W sytuacji, którą opisałeś chyba nie ma rozwiązania. Nie można "obalić" (i "obalać") osoby, której powierzono zarządzanie. Nawet nie powinno się tego robić, bo to nie jakaś Wenezuela. Spróbujcie się może dogadać. Przecież takie wojowanie nie skończy się w obecnej sytuacji niczym pożytecznym, jak tylko banowaniem, usuwaniem kont na życzenie, zamykaniem wątków, otwieraniem nowych, ciągłymi kłótniami itp. To doprowadzi pewnie do jeszcze większego niszczenia "Waszego domu w sieci". Nie da się przejść nad tym do porządku dziennego? Zapomnieć o tym logo, o postawie admina i tworzyć swoją treść? A nóż z czasem i logo przestanie przeszkadzać, a i nowy admin spojrzy przychylniej.

Koniec końców - jeśli coś się zawaliło to kawałek dachu, ewentualnie komin, ale fundamenty i ściany stoją nadal twardo - czyli Wy - aktywni użytkownicy Astromaniaka.

• Like 1

Posted (edited)

Dla mnie AM jest mało czytelny i przyjazny od strony wizualnej. Tu jest o niebo lepiej, a z obu for zacząłem korzystać jednocześnie. AM powinien być przystosowany do ruchu mobilnego. Patrząc po statystykach moich stron, wejścia z mobile vs PC to 6:4. A treść? Cóż, tę tworzą użytkownicy. Jeżeli giełda przeważa, to znaczy, że jest taka potrzeba. 

Edited by count.neverest

Na pewno AM będzie wyglądał inaczej niezależnie od tego, kto będzie go moderował/administrował i na ten temat nie ma co dyskutować. Jednak forma współpracy z osobami tworzącymi forum powinna jakaś być zawsze, co na szczęście na kilku forach widać.

Jednak jeśli administrowaniem zajmuje się osoba apodyktyczna i narcystyczna (a czy tak jest każdy zainteresowany może stwierdzić po lekturze forum AM) to nie wróżę długiej przyszłości AM. Takie cechy dyskwalifikują człowieka w kontaktach międzyludzkich zwłaszcza z szerokim gronem osób o bardzo różnych charakterach, potrzebach, wiedzy i umiejętności pisania nawet, jeśli nie są to kontakty osobiste. Szkoda.

• Like 4
  • Love 2

Ja lubię AM właśnie dlatego, że świetnie mi się go czyta na telefonie :) Nie ma różnych dodatkowtch przycisków, o które łatwo niechcący zahaczyć palcem na małym ekranie, jest łatwy sposób cytowania (znacznik "quote" i tyle, czysta tekstówka - a na przykład na AP wciąż mam z tym problem i wciąż tego do końca nie rozkminiłem :) ), no i faktycznie - jest mniej treści wymagającej uwagi niż na AP :) Moje sesje na AM to zwykle logowanie, "wyświetl nowe posty", rzut okiem jaki sprzęt na sprzedaż, rzut okiem czy ktoś coś napisał o ATM itp., i tyle, 5 minut i wracam do pracy :) A każde wejście na AP to często konieczność uważnego przeczytania dluższych tekstów, na dodatek czasem z wzorami matematycznymi. To jest oczywiście zaleta, bo pozwala się rozwijać, ale czasem jednak trochę mi brakuje tego luzu, który jest (był?) na AM. Tam mogę sobie wrzucić średniej jakości zdjęcie, które udało mi się zrobić dla przyjemności, cieszyć się nim i komentarzami kumpli z miejscówki, i nie odczuwam presji, że powinienem dalej się uczyć, bo jak na razie to wszystko do poprawki ;) (być może to jest tylko moje wrażenie, jakaś blokada w głowie :) ).

Jak wygląda dogadywanie się z Dominikiem to już zobaczyłem przez ostatnie dni - "możesz mieć samochód dowolnego koloru, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny" ;) Pewnie za kilka dni część userów AM przejdzie nad tym do porządku dziennego (zwłaszcza, że część w ogóle nie widzi problemu), więc AM przetrwa - choć nie wiem, czym miałby się wyróżniać od np. AP, jeśli nacisk pójdzie na astrofoto. Ale może chodzi po prostu o to, żeby Dominik miał swoją tubę, gdzie będą wychwalane jego zdjęcia, i to on będzie mógł być guru - nie wiem, tak czy siak na razie jest niesmak, choć może za tydzień dojdziemy do wniosku, że to tylko forum i że nie warto się przejmować takimi pierdołami :)

• Like 2

54 minuty temu, Piotr K. napisał:

...bo to my wszyscy przez lata tworzyliśmy AM.
... popatrzeć na wyniki ankiety na AM nt. logotypu, żeby się przekonać, że większość nie popiera pomysłu Dominika...

18 minut temu, wimmer napisał:

... ale fundamenty i ściany stoją nadal twardo - czyli Wy - aktywni użytkownicy Astromaniaka.

image.png.4e1887e8b93607b2b6c69071d3913d05.png

Większosc użytkowników forum wypowiedzialła sie negatywnie.

Czyzby na pewno? Zakladajac ze 2/3 jest juz niekatywnych nadal pozostaje sporo osób....

image.png.dd62afa1835771237bee59088761882c.png

ogólnie wg mnie wyszedl z tego shitstorm.

zamykamy temat? :)

• Like 1
  • Confused 2

@Tayson 2/3 nieaktywne? Proszę Cię. Śledzę to forum trochę i jeśli 8% jest aktywna to maks co może być.

• Like 1

5 minut temu, DominikRD napisał:

@Tayson 2/3 nieaktywne? Proszę Cię. Śledzę to forum trochę i jeśli 8% jest aktywna to maks co może być.

Dokładnie. Tak na oko to regularnie na AM udziela się może 20-30 osób, albo i mniej. A ankieta została zamknięta po 1 dniu, więc i tak sporo ludzi zdążyło zagłosować.

• Like 2

Jeśli ludzie tworzący Astromaniaka nie mają możliwości wypowiadać swojego krytycznego zdania na Astromaniaku, mogą to robić tutaj. 

Dopóki wątek nie zjedzie w jakieś niefajne rejony, nie będzie zamknięty. 

• Like 4
  • Thanks 4

Nie za bardzo chcę widzieć ten idiotyczny tytuł przez najbliższe kilka dni/tygodni na samej górze astropolis. Jak mogę zrobić aby ten wątek mi się nie wyświetlał ?

• Like 1
  • Confused 1

Drodzy koledzy, przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z administracją Astromaniaka i jestem przekonany, że zaszło jakieś kosmicznie nieporozumienie. Nie wdając się w szczegóły (bo nie mam prawa zajmować stanowiska po żadnej ze stron), na pewno chłopaki wydadzą w tej sprawie jakiś komunikat i będą szukali drogi do jasnego przedstawienia swoich intencji, a pamiętajmy, że to właśnie intencje są kluczowe, a nie emocje, czy błędy.

Ja mam to szczęście, że adminowania uczyłem się 15 lat - na swoich błędach, których zapewne popełniłem wiele. Pozwólcie im też je popełniać, ale pamiętajcie, że wszyscy w rzeczywistości mamy takie same cele. Uważam, że tak jak mówi Bogdan - powinniśmy zrobić to dla pamięci Janusza i tak też chciałby, żeby Astromaniak był w przyszłości postrzegany.

Trzymam kciuki, żeby to wszystko dobrze się skończyło, a osoby czujące się pokrzywdzone zaznały spokoju i radości. Powodzenia.

• Like 7

4 minuty temu, Winter napisał:

Nie za bardzo chcę widzieć ten idiotyczny tytuł przez najbliższe kilka dni/tygodni na samej górze astropolis. Jak mogę zrobić aby ten wątek mi się nie wyświetlał ?

Nie zobaczysz. Rzeczywiście ten tytuł był niepotrzebny więc go wyedytowałem.

• Like 1

Posted (edited)

Właśnie został skasowany temat o współpracy Astromaniaka w ramach Polskiego APODa. Wcześniej został skasowany link do strony Polskiego APODa .

Szkoda, bo to była jedyna platforma gdzie eksperci z trzech największych forów astronomicznych realnie współpracowali. No cóż, nikogo zmuszać nie mam zamiaru.

EDIT: sytuacja uległa zmianie, dwa posty niżej

Edited by wessel
  • Sad 3

W dniu 20.03.2019 o 12:25, Adam_Jesion napisał:

Drodzy koledzy, przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z administracją Astromaniaka i jestem przekonany, że zaszło jakieś kosmicznie nieporozumienie.

Ja tego nie ogarniam. Może faktycznie Domkowi zależy na dobru forum, ale jego sposób wypowiedzi i zachowanie jest czymś niepojętym i nieakceptowalnym. 

• Like 1

Zakładam że Adam nie rozmawiał z Domkiem tylko z Bogdanem :)

• Like 4

Posted (edited)

Jestem po rozmowie z administratorem Astromaniaka. Jest chęć dalszej współpracy z Polskim  APODem i delegacji eksperta w miejsce Janusza. Trzeba im dać trochę czasu i mam nadzieję że wszystko wróci do normy

Edited by wessel

Posted (edited)
14 minut temu, wessel napisał:

Jestem po rozmowie z administratorem Astromaniaka

Z którym? :) Bo chyba Domek nie zmienił zdania w ciągu godziny. Zakładam że z Bogdanem. 

Edited by MateuszW

Posted (edited)

Z tym samym  co Adam chyba :) mam z nim dobry kontakt i jestem dobrej myśli.

Edited by wessel

6 minut temu, wessel napisał:

Z tym samym  co Adam chyba :) mam z nim dobry kontakt i jestem dobrej myśli.

Ale chyba wiesz z kim rozmawiałeś? :)

Bo sytuacja chyba zaczyna się klarować. Problemem jest postawa Dominika, a Bogdan działa prawidłowo (tylko nic nie pisze publicznie na ten temat). Przynajmniej takie są moje "domysły". 

17 minut temu, MateuszW napisał:

Ale chyba wiesz z kim rozmawiałeś? :)

Ale nie wie z kim Adam rozmawiał :D 

w amerykańskim filmie jest zawsze dobry glina i zły glina ^_^

liam neeson lego GIF

• Like 2

12 minut temu, Paether napisał:

Ale nie wiem z kim Adam rozmawiał :D 

Wydaje mi się, że to oczywiste z kim rozmawiałem :P. Kontakt mam z Bogdanem z prostej przyczyny - znamy się i fajnie nam się gada. Ale o ile dobrze rozumiem, to administracja została przekazana Bogdanowi i Domkowi - i robią to razem. Pisałem post niejako w imieniu administracji - całej, a nie pojedynczych osób.

Posted (edited)

To dobrze, że tytuł wątku został zmieniony - teraz jest bardziej neutralny. Zasugerowałem sie za bardzo screenem.

2 hours ago, Adam_Jesion said:

Drodzy koledzy, przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z administracją Astromaniaka i jestem przekonany, że zaszło jakieś kosmicznie nieporozumienie.  będą szukali drogi do jasnego przedstawienia swoich intencji, a pamiętajmy, że to właśnie intencje są kluczowe, a nie emocje, czy błędy.

Adam, nie wiem co usłyszałeś, ale nie ma tu żadnego "kosmicznego" nieporozumienia - tylko real, życie i fakty. Nie wierzę, że ty wierzysz w jakieś "kosmiczne" nawrócenie administratora o którym piszeszemy. Ten człowiek nie powinien pełnić funkcji administratora na żadnym forum, a tym bardziej astromaniaka i powinien zostać odsunięty. I skoro Bogdan tak bardzo prowadzi narrację w kierunku "pamięci" to tym bardziej powinien nie dopuścić, aby ten człowiek miał jakikolwiek wpływ na forum czy kontakt z szarymi użytkownikami forum - bo już historia pokazywała jak to sie kończy. "Kosmicznym nieporozumieniem" nazwałbym sposób załatwienia całej sprawy i przejecia forum. Nie wiem co się działo "za kulisami",  ale w pierwszym poście opisałem jak to wygląda z mojego punktu widzenia - wszystko tam jest. Pewnie są osoby które się nie zgadzają - rozumiem.

Na forum AM zgłaszali się ludzie, którzy wykazywali cheć pomocy poukładania forum zarówno od strony technicznej tj. informatycznej jak finansowej, było zainteresowanie - to sa fakty. Można to naprawdę było poukładać rozsądnie i wspólnie.  Powiedziałbym, że być może dalibyśmy radę jako społecznosć i nie potrzeba było zadnego apodyktyka, który ma kasę (jak mniemam) i teraz ja będę wam tu urządzać jak ja chcę. Bez poszanowania. Na ten moment był potrzeby tylko pośrednik, który formalnie miałby dostęp do całego forum, resztę można by było ogarnąć.

Po co to wszystko piszę? Ano dlatego, ze mnie to jednak boli. Może to zrozumieć tylko osoba, która wie jak to jest być zwiazanym z danym miejscem/forum przez spory okres czasu. Sytuacja nie jest jakaś tam... ale to zmiana Fundamentalna. I niestety jak na razie bardzo niekorzystna. Czy krytykanci  "shitstormu" jak to piszą mogą to zrozumieć?

Może, może jakąś nadzieję daje twój post Adam. Może. I dobrze, że ten wątek doprowadził do takiej rozmowy.

Edited by Nieważne
  • Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.