Skocz do zawartości

Kwartalny kalendarz wizualny Astropolis


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba kalendarz astronomiczny, który zbudowano na bazie paradygmatu znanego z naszej ukochanej "astrologii". Świetny pomysł, bo forma prezentacji jest genialna. Jakiś czas temu przymierzałem się do wyprodukowania kalendarza całorocznego w podobnej idei, ale taki "kwartalnik" wydaje się dużo ciekawszy.

Ma chęć zaprojektować to dla siebie, choć sporo z tym będzie roboty. Czy ktoś jeszcze by reflektował na coś takiego w formacie np. 50x70 cm? Print najwyższej jakości w Astrography.com.

 

Oczywiście nie mówię o ordynarnej zrzynce, ale znacznej inspiracji :) Odezwałem się też do chłopaków o licencję, ale pewnie to zbyt drastycznie podniesie koszt jednostkowy, więc dlatego rozważam zbudowanie czegoś takiego specjalnie dla Astropolis. Na pewnie nie będzie gorsze, a liczę, że będzie ładniejsze :P

 

Czy tylko ja jestem tak rąbnięty, że chciałbym to sobie wieszać w domowym gabinecie? 

SpringSky19_u2g_5000.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hans napisał:

Ja chętnie, o jakim koszcie mówimy?

Jakimś racjonalnym dla tego typu produktów (pewnie 2-cyfrowa), na pewno nie takim jak ceny fine-artów na Astrography :P Wszystko zależy od chętnych, bo dla kilku osób to pewnie nie ma sensu dłubać parę dni nad samym projektem (chyba, że się napalę i zrobię to choćby dla siebie). Nie mam jeszcze odpowiedzi od u2go, bo to ich licencja by procedurę znacznie uprościła (nie trzeba by tego robić od zera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Kwartalny kalendarz wizualny Astropolis
Cytat

Czy coś może byście chcieli tam więcej widzieć (lub mniej)?

Najgłębsze tranzyty egzoplanet, górowanie najsilniejszych radioźródeł, górowanie najjaśniejszych eMek, ciekawe obiekty do astrofoto ... Adam, pierdyliard różnych rzeczy chciałbym tam widzieć. Im więcej tam się pojawi, tym więcej każdy znajdzie dla siebie :)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kwartalny przykład jest brzydki, kolorowy miesięczny przekazuje niewiele informacji ale przynajmniej jakoś wygląda i na plus to że jest kalendarzem.

ja to widzę jako wczesne próby czegoś co może być inspiracją do prawdziwego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szuu napisał:

ten kwartalny przykład jest brzydki, kolorowy miesięczny przekazuje niewiele informacji ale przynajmniej jakoś wygląda i na plus to że jest kalendarzem.

ja to widzę jako wczesne próby czegoś co może być inspiracją do prawdziwego produktu.

ale ma to w ogóle sens? To co wrzuciłem odnośnie mojego kalendarza, to był tylko szkic idei (bardziej layout'u), a nie finalny projekt z użyciem prawdziwych danych. Zakładam, że zaprojektowałbym coś, co jest pomiędzy tymi dwoma przypadkami - czyli bardziej przejrzysty i mininimalistyczny design, ale dane z tego APODowego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hans napisał:

no ale to i tak produkt dla nerdów ;) nerdy lubią dane i potrafią je czytać.

Pogooglowałem trochę. Zobacz co robią nasi "bracia w wierze" w temacie astrologii. Dlaczego oni mogą mieć takie fajne rzeczy, a my nie? Chyba naprawdę do tego usiądę. Ktoś chętny pomóc w warstwie "data science"? :D

moon-zodiac-calendar-moon-zodiac-calendar-full-moon-calendar-astrology.png

61gQucVib4L.jpg

61Cwo7MoU0L.jpg

f2ba5e4ba1677c6762f04e8630c4f5ef.jpg

61DGFuhSq1L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looks good. Wysycenie jakoś mnie nie przeraża :) Support z data science... hmmm... o jakich deadlines mowa? Możliwe że w połowie kwietnia bede w PL i zdołałbym wyłapać okna czasowe na grzebologie. Może najpierw spytać jaką ankieta co ludzie chcieliby mieć? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szuu napisał:

kibicuję jako fan infografiki wszelakiej

Wyzwanie jest solidne, ale nie takie rzeczy się "ze szwagrem robiło". Wydaje się, że jest tu sporo miejsca na innowację. Hans - pytasz o deadline - luz, nie sądzę, żeby to się jakoś super szybko wydarzyło. Jak będziesz w PL to możemy zrobić spotkanie robocze i podumać, co mogłoby się znaleźć w takiej kalendaro-info-grafice.

Szuu - jako fan inforgrafik na pewno znasz jakieś dobre przykłady. Podrzucisz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.