Skocz do zawartości

Pierwsze światło


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu udało sie wszystko posklada i odpalic.

wstępne klatki po 15min z nowej kamerki, lekka obróbka. ewidentny brak darkow i flatów - bez problemu do poprawy :)

z kazda kolejna klatka ucze sie czegos nowego o swoim setupie.

 

ioptron cem60-ec, ts apo100q, qhy695a, 36mm chroma ha 5nm, sgp3, polemaster.

jak to wg Was wygląda?

 

meduza.thumb.jpg.1592cd20d77c9ffa3708ba06eee2fc83.jpg

iop.png.19de9f799afc589b37233d9608676f9f.png

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję zakupu !!

To chyba pojedyncza klatka.  Jeżeli tak jest, to szum bardzo akceptowalny. Ostrość jest chyba minimalnie źle ustawiona . A z tą jasną gwiazdą jest rzeczywiście dziwnie. Prążki interferencyjne . Czyżby przypadłości a la ASI 1600 ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestetym to co myslalem, ze jest ampglow okazalo sie ..... wlasnie co to moze byc?

ood lewej stack z kalibracja Ha, stack bez kalibracji tlen, pojedyncza niekalibrowana ha

dol master Bias i master Dark

pojasnienie po prawej stronie kadru???

 

moze niezbedna diafragma, ale je bede mial dopiero w przyszlym tygodniu.

jakies inne typy???

 

pojasnienie.thumb.JPG.d3668ca0dfa6a15147625ecb123077f7.JPG

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak amp glow z tanich CMOS-ów, ca badziewna do DS kolorowa ASI224. W QHY163M sporadycznie amp glow pojawia mi się wtedy, kiedy USB mi się zapycha i zawiesza połączenie na długim kablu. A jak jest w CCD to pojęcia nie mam. Może coś się grzeje z jednej strony i matryca widzi to jako podczerwień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tayson napisał:

jakies inne typy??? 

Nic mi nie przychodzi do głowy. Bo ta kamera raczej nie ma amp glow'a . Nic ci nie świeciło w obiektyw?  Księzyc mocno podaje, może jakiś odblask od niego ? Na darku nie ma poświaty, więc to nie amp glow.

A montaż chodzi prawie tak dobrze, jak mój HEQ5 :D

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś musi odbijać światło, nie musi to być księżyc, wystarczy jasna gwiazda lub planeta. Raz fociłem Sombrero i od Jowisza złapał mi się zakrzywiony jasny prążek przez cały kadr, obróciłem nieco teleskop dalej jest. No to inny rejon nieba - nie ma. Jeśli w układzie jest coś z Baadera, to jego obudowa może generować odblaski, tak miałem w Morpheuszach i Barlowach, błyszczący czarny lakier był przyczyną. 

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblask od krawędzi filtra powinien być raczej symetryczny względem środka, występować po obu stronach.

Tayson, zrób koniecznie flata. Może rogi matrycy są bardziej czułe na światło i szybciej się naświetlają? To byłoby bardzo dziwne, bo nigdy o takim zjawisku nie słyszałem, ale wyjdzie to wówczas na flacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

:)

 

IMG_20190323_095656.jpg

Z ciekawości: czemu taki trójnóg? Drewniany Berlebach jest pewnie w identycznym budżecie, a drewno tłumi drgania "troszkę" lepiej niż stal. Ten klamot ma możliwość wbicia w ziemie czy tylko beton wchodzi w grę?

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.