Skocz do zawartości

ASI 385 MCC M51


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Znana i lubiana - Galaktyka Whirpool M51 (Galaktyka Wir).
Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości Delta Optical, którzy wypożyczyli mi na weekend nowiutki montaż NEQ6 PRO (wersja zielona). Galaktyka odległa o ok 25,7 mln lat świetlnych od ziemi.
Kilka słów o setupie:
Kamera ZWO ASI 385 MCC
Teleskop SW 130/650 PDS
Korektor komy SW 0.9x
GUider QHY 5 mono + guider scope 50/190mm
Ekspozycja: 68 x 120 sekund + 60 dark frames

Unity Gain (Gain 131, offset 20)

m51 large jpg .jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to niedalekie okolice Warszawy to rozumiem to pojechanie kolorów w kierunku zielonego i brunatnego.

Chyba, że zielony od montażu ...:g:

 

A tak zupełnie poważnie, proszę zbalansuj kolory w jakimś programie to będzie dużo lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie! Tak kamera jest chlodzona. Z kolorami mam problem to prawda. W PS balansuje w levelsach srodkowa pipeta I klikam w tlo. Potem patrze czy rgb da w miare rowne. Nie bardzo umiem inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kirien napisał:

Dzieki za sugestie! Tak kamera jest chlodzona. Z kolorami mam problem to prawda. W PS balansuje w levelsach srodkowa pipeta I klikam w tlo. Potem patrze czy rgb da w miare rowne. Nie bardzo umiem inaczej. 

Jezeli zdjecia maja byc zabawa i milym sprzedzeniem czasu, to moze byc.

W przeciwnym wypadku, gdy chcesz sie mocniej zaglebic w tajniki polecam zakup Pixinsight - ma genialny moduł kalibracji koloru.

 

Oczywiscie bez Pixa tez mozna sobie potradzic, np excalibrator+novastrometry+maxim

http://bf-astro.com/excalibrator/excalibrator.htm

Jak?

w maximie kolorowe zdjecie dajesz split tri color

zapisujesz kazdy kolor odobno, na strone astrometry wrzucasz np klatke R i po rozwiazaniu obrazka pobierasz plik imgae.wcs, w excalibratorze podajesz klatki r, g, b i plik pobrany z astrometry (wcs, albo wcs - nie pamietam), dajesz calibrate image i remove outliers - pozostawiasz 5-10 gwiazdek, pozniej wartosci AVG wklepujesz w maxima color combine (po skosie). Skalibrowany plik mozna zaczac obrabiac. Ja czasami jeszcze w maximie dawalem saturation +150.

pamietaj o wykonaniu scnr w pixinsight LE (darmowy). nie polecam HLVG w PS.

 

moga byc male bledy, poniewaz pisalem z glowy :)

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używalem starszej wersji, chyba 4. Tam można w bardziej dowolny sposób przełączać katalogi. 

W sumie to wystarczy zrobić procedure jedynie dla kilku obiektów. Następne wyniki w tej samej miejscowce będą bardzo podobne. Można więc wklepac dane z pamieci po piątej czy szóstej kalibracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.