Skocz do zawartości

Czy ktoś zna tę stronę


yogi3e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że jest tu kilka albo nawet kilkadziesiąt osób z Anglii, nie chciałbym tutaj reklamować żadnej strony jeżeli jest to niezgodne z regulaminem proszę o usunięcie postu lub  pomoc w zredagowaniu go tak aby był legalny. Potrzebuję opinii na temat tej strony: https://www.astrobuysell.com/uk/index.php  ceny są bardzo interesujące zwłaszcza ze mieszkam w Irlandii, ale w dzisiejszych czasach łatwo trafić na oszustów. Czy ktoś może ją polecić albo na co uważać na tej stronie? Wszelkie wskazówki będą pomocne. Dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yogi3e Ja mam problem z tą stroną taki, że ona mi się od dłuższego czasu nie wyświetla. Po wpisaniu adresu trzeba podać user/pass. Z tego co wyczytałem tutaj https://stargazerslounge.com/topic/193193-astrobuysell-problem/ to jest jakieś zabezpieczenie. Ale dla mnie to wygląda dziwnie...

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bas.sic napisał:

@yogi3e Ja mam problem z tą stroną taki, że ona mi się od dłuższego czasu nie wyświetla. Po wpisaniu adresu trzeba podać user/pass. Z tego co wyczytałem tutaj https://stargazerslounge.com/topic/193193-astrobuysell-problem/ to jest jakieś zabezpieczenie. Ale dla mnie to wygląda dziwnie...

pk

od dłuższego czasu to znaczy od kiedy? a kupowałeś cos na tej stronie? Zarejstrowałem się i własnie dostałem email ze moj login jest aktywowany. Strona niby istnieje od 2003r . ale wiadomo jak to jest ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka rzeczy za pośrednictwem tej strony od drobnych 40-50£ po trochę grubsze 500£. Za każdym razem bez najmniejszych problemów. Strona wygląda nieco archaicznie, ale raczej jest godna polecenia. Nie jest to platforma sprzedaży a jedynie tablica ogłoszeniowa. Warto zastosować się do sugestii zawartych na niej, aby starać się skontaktować ze sprzedawcą nie tylko przez email, ale i np. telefonicznie. Po drugie korzystać z Paypal, ale nie opcji ""family & friends". Można wówczas odzyskać kasę, gdyby sprzedawca okazał się nieuczciwy. Przypadek o którym pisze @bas.sic ma faktycznie miejsce od czasu do czasu. Strona wyświetla żądanie logowania. Jest to chyba jakiś rodzaj awarii, który się zdarza średnio 1-2 razy w miesiącu i trwa kilka-kilkanaście godzin.

Edytowane przez Jagho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jagho napisał:

Kupiłem kilka rzeczy za pośrednictwem tej strony od drobnych 40-50£ po trochę grubsze 500£. Za każdym razem bez najmniejszych problemów. Strona wygląda nieco archaicznie, ale raczej jest godna polecenia. Nie jest to platforma sprzedaży a jedynie tablica ogłoszeniowa. Warto zastosować się do sugestii zawartych na niej, aby starać się skontaktować ze sprzedawcą nie tylko przez email, ale i np. telefonicznie. Po drugie korzystać z Paypal, ale nie opcji ""family & friends". Można wówczas odzyskać kasę, gdyby sprzedawca okazał się nieuczciwy. Przypadek o którym pisze @bas.sic ma faktycznie miejsce od czasu do czasu. Strona wyświetla żądanie logowania. Jest to chyba jakiś rodzaj awarii, który się zdarza średnio 1-2 razy w miesiącu i trwa kilka-kilkanaście godzin.

Warto zastosować się do sugestii zawartych na niej, aby starać się skontaktować ze sprzedawcą nie tylko przez email, ale i np. telefonicznie. Po drugie korzystać z Paypal, ale nie opcji ""family & friends". no tyle też przeczytałem, ogólnie czaje się na jakies sct 8 xlt, ale w tej cenie są 9.25 z wyposazeniem wiec troszke mnie to zdziwiło. więc pytam co i jak  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi3e napisał:

...no tyle też przeczytałem..

Pytałeś w pierwszym poście "na co uważać na tej stronie?", więc Ci odpowiedziałem - na to aby zgodnie z zaleceniem, do którego sam dotarłeś zachować ostrożność przeprowadzając transakcję. Ja tak robiłem, kiedy znajdowałem na niej interesujące mnie oferty. Strona w żadnym stopniu nie pośredniczy w transakcji (jak ebay czy allegro), a służy jedynie kontaktowaniu sprzedających i kupujących. Dalej sprawa toczy się już wyłącznie między dwiema stronami. Astrobuysell.com nic do tego nie ma, więc nie ma z tej strony żadnej ochrony. 

 

Godzinę temu, yogi3e napisał:

.. ogólnie czaje się na jakies sct 8 xlt, ale w tej cenie są 9.25 z wyposazeniem wiec troszke mnie to zdziwiło. więc pytam co i jak  

Jeżeli masz na myśli tego Celestrona SCT 9.25 za £1000 (czy nawet inny za £800 ) to cena jest faktycznie niezła, ale nie jakoś rażąco, czy podejrzanie niska. Poza tym sprzedawca ten zamieszczał już na tej stronie bardzo wiele ogłoszeń. Gdyby były jakieś "przewały", to pewnie już by na niego były jakieś donosy, o które administratorzy strony proszą.

Edytowane przez Jagho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego ale w firmie stronka działa ok, natomiast w domu prosi o wspominany wcześniej user/pass. 

Nie idzie tego w żaden sposób przeskoczyć. 

 

Ktoś wie o co chodzi? 

 

Sprzedałem kilka rzeczy i ni3 był żadnych problemów z wplatami i reklamacja rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam Internet LTE w Orange i zasadniczo Astrobuysell chodzi prawidłowo, ale co jakiś czas (sporadycznie) pojawia się ta nieszczęsna strona z logowaniem i nie sposób się dostać, mimo iż mam tam założone konto. Wchodzę po paru godzinach lub następnego dnia i znów jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.