Skocz do zawartości

Projekt Taras - ZWG 122.14, PGC 27077


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Nie z rodos a z Wołomina. Błąd w opisie. Oczywiście moje było powiększone. Głównie chodziło mi o to że przy sumarycznie czasie naświetlania ok 8h pomijając detale mamy bardzo podobny ogólny wygląd galatyki. 

 

Ile czasu pobiera ci się 1 klatka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że autor jest świadom szumu . Na wpisy " wow, szukam szczeny" już nie reaguję. Paweł nie należy do grupy zaślepionych inwestorów którzy po wydaniu AŻ 7k złotych na sprzęt będą udowadniali że jest to najlepszy wybór na świecie i całą resztę można do kosza wywalić. Pozdrawiam klan wielbicieli CMOSa. Moje muzeum ma się dobrze. Bilety po 2 euro dostępne na www.astrofun.pl . Śpiesz się, już końcówka!

PS. Robiłem M 51 z Wesołej i szum był akceptowalny przy 70 klatkach po 300 sekund. I kolor też dało radę. Skala 0,8. Oczywiście obiekt w zenicie. Praca jest na forum, można obejrzeć. Według mnie kluczowe jest pole widzenia - na małych FOV daje się opanować gradienty i wcale to źle nie wygląda. Podobne próby na FOV 2 stopnie zakończyły się fiaskiem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paether napisał:

Swoją drogą, czy "TARAS" podobnie jak "RODOS" ma rozwinięcie skrótu? 

Nie powiem Ci :-)

 

9 godzin temu, Tayson napisał:

Ile czasu pobiera ci się 1 klatka? 

Tak to wygląda:

10 sek ekspozycja

2-3 sek download

ok 7 settling guidera - to jest temat na oddzielną dyskusję, robię dither co 15 klatek i teoretycznie wtedy tylko guider się powinien uspokajać. Natomiast tak nie jest - nie wiem czy to wina SGP (które czeka na potwierdzenie, że guiding jest ok) czy PHD2, (które tą informację wysyła). Na forum SGP toczy się wątek odnośnie tego problemu.

Myślałem też o wyłączeniu guidingu, ale jeszcze nie doszedłem do tego etapu.

 

Reasumując: sumarycznie trwa to średnio od 16 do 20sek na klatkę - czyli tracę połowę czasu sesji.

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Najważniejsze że autor jest świadom szumu

Oczywiście, że jest :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na CN jest rozwiązanie dla ASI1600:

1. Ustawienie buforowania dla karty SD, o ile na nią jest zapis

2. Zastosowanie natywnych sterowników ZWO dla SGP, a nie ASCOMA

3. Wyłączyć analizę klatki

4. Wyłączyć stretch

Czas pobierania klatki zmalał z 20s do 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zywis, u mnie download klatki trwa niecałe 3 sekundy - 2,7 dokładnie (z logów), używam natywnych sterowników ZWO dla SGP, nie analizuję klatki (choć to trwa ok 2,5sek u mnie), stretch zajmuje mniej niż pół sekudy. Najdłużej czekam na settling guidingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MateuszW napisał:

Ja bym jednak zrezygnował z guidingu i zrobił dither samym montażem

Wiesz. Też o tym myślałem. Jednak nie mam 100% pewności, że wszystko będzie ok - nie mam opcji oglądania klatek cały czas i kontroli tego co schodzi. 

Oglądam zazwyczaj na następny dzień.

 

Na pewno przyjdzie pora na takie testy, ale nie teraz. Może jak wrócę z RODOS :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 19:26, Zywis napisał:

A na CN jest rozwiązanie dla ASI1600:

1. Ustawienie buforowania dla karty SD, o ile na nią jest zapis

2. Zastosowanie natywnych sterowników ZWO dla SGP, a nie ASCOMA

3. Wyłączyć analizę klatki

4. Wyłączyć stretch

Czas pobierania klatki zmalał z 20s do 5s

Sorki za offa. Gdzie wyłączyć analizę klatki? Gwiazdka nad podglądem jest wyłączona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tayson napisał:

Sorki za offa. Gdzie wyłączyć analizę klatki? Gwiazdka nad podglądem jest wyłączona.

W module Image History. Jeśli tam też jest wyłączone to po prostu zamknij obrazek w SGP - nowy już nie będzie analizowany.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.