Skocz do zawartości

ACTA 2 - co sądzimy o zatwierdzonej dyrektywie


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, szuu napisał:

przestałeś płacić - czyli się zgadza, nie płacisz ani centa :D ale to było tylko w nawiasie.

bardziej chciałem zwrócić uwagę na to, że podobnie jak 99% właścicieli stron internetowych nie przejmujesz się że funkcja wyszukiwania słabo działa bo przecież za darmo zrobi to firma gogle (site:astropolis.pl)

marginalna ilość użytkowników wie w ogóle o tak "zaawansowanym" query jak site:... Da się to sprawdzić, ale bez wątpienia ilości śladowe. Da się bez tego żyć. Btw - rozważam wypięcie Astropolis z Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szuu napisał:

oooo a to już bardzo nieszablonowe podejście!

nie dociera do mnie sens ale podziwiam za oryginalność :)

 

Nauczyciele strajkują, to ja też mogę. A tak poważnie...

Zależy to od konstrukcji ostatecznej ustawy związanej z "acta 2". Generalnie analiza ruchu z G pokazuje, że jest on mocno wirtualny (bounce rate 90%, długość wizyty kilka sekund, etc.). Gdybyśmy żyli z reklam, gdzie liczy się odsłona, to pewnie miałoby sens, ale w tej chwili nie ma żadnego - generuje tylko koszty. Astropolis od lat stoi tak naprawdę na wizytach bezpośrednich i ta wartość jest dosyć stała (nie widać trendu). Zamknięcie się na Google w żaden sposób nie byłoby odczuwalne z perspektywy używania forum.

W przeciwieństwie do wielu, ja znam życie w internecie "przed google" (jako wydawca portali). Było bardziej "skupione", mniej rozproszone. Gromadziło ruch wokół danych serwisów, a teraz ten ruch jest zgromadzony dookoła Google i Fb. Dlatego jeżeli google miałby się wycofać z EU, to ja bym otwierał szampana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Zamknięcie się na Google w żaden sposób nie byłoby odczuwalne z perspektywy używania forum.

ale to perspektywa niszowej chylącej się ku upadkowi społeczności dinozaurów ^_^ niewiele z tego ma przełożenie na kondycję "internetu naszego powszedniego"

 

 

5 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Dlatego jeżeli google miałby się wycofać z EU, to ja bym otwierał szampana :P

ja pamiętam jeszcze internet przed excite i altavistą :D

ale z szampanem poczekaj bo internet "po wyjściu" to bardzo nie to samo co internet "przed wejściem"!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 15:44, wimmer napisał:

Weźmy dla przykładu serwis YouTube. Każda osoba, która otrzymała od serwisu roszczenie z tytułu naruszenia jednego bądź kilku praw z zakresu praw autorskich będzie wiedzieć o czym mowa

Wg tego, co udało mi się zrozumieć w przepisach youtube, to stosują oni bardzo fajny, wręcz idealny model. Nikomu nie karzą niczego usuwać. Po prostu, w przypadku wykrycia wykorzystania w naszym filmie np jakiejś cudzej muzyki, wszelkie dochody z wyświetleń czy reklam przechodzą na rzecz autora tej muzyki. A jeśli nie jesteśmy youtuberami z 100000 wyświetleń, tylko zwykłymi ludźmi, to i tak nic się nie zmienia, bo nie dostalibyśmy za ten film złamanego grosza. W tej sytuacji właściciel utworu dostanie za nasz film te powiedzmy 50 groszy i wszyscy są szczęśliwi, bo ja mogę użyć muzyki w moim niszowym filmie, a wykonawca na tym zarabia.

Wydaje mi się, że dawniej youtube jakoś blokowało filmy lub samą muzykę w takiej sytuacji, ale chyba właśnie to zmienili na opisany przeze mnie model. Jeśli się mylę, to chętnie posłucham jak to powinienem rozmieć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

marginalna ilość użytkowników wie w ogóle o tak "zaawansowanym" query jak site:... Da się to sprawdzić, ale bez wątpienia ilości śladowe. Da się bez tego żyć. Btw - rozważam wypięcie Astropolis z Google.

Tak, ja np nie używam query "site", tylko piszę po prostu "astropolis" i też działa :) Wiesz, co jest nierozłącznym elementem planowania mojej sesji astrofoto? Znajduję jakiś obiekt, potem wklepuję w google np "m87 astropolis", wchodzę w grafikę i już mam co najmniej kilka przykładów, czego mogę się spodziewać po tej galaktyce. Potem wchodzę w kilka znalezionych wątków, czytam parametry i czasy i już wszystko jasne.

 

Odcięcie się od google, poza utrudnieniem wyszukiwania wątków przez obecnych użytkowników, odetnie nas również od większości nowych użytkowników. Skąd oni się niby mają brać? Czasami widząc jakąś dyskusję na grupach fb o żałosnym poziomie merytorycznym piszę "poszukaj na Astropolis", ale ile % naszych nowych userów jest "z polecenia"? Myślę że mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Nikomu nie karzą niczego usuwać. Po prostu, w przypadku wykrycia wykorzystania w naszym filmie np jakiejś cudzej muzyki, wszelkie dochody z wyświetleń czy reklam przechodzą na rzecz autora tej muzyki.

to nie youtube, decyzja należy do właściciela praw danego utworu.

ale oczywiście gdyby w youtubie nie zrobili tak wygodnej metody przenoszenia wpływu z reklam to wybór byłby tylko usunąć lub zignorować.

 

co do fajności jakichkolwiek rozwiązań dotyczących praw autorskich na jutubie, podam mniej optymistyczny przykład z jakim się spotkałem: wstawiam sobie muzykę, którą ktoś udostępnił na licencji CC BY SA, po czym ten sukinkotek autor zgłasza to jako naruszenie i dokłada swoją syfiastą reklamę bo a nuż zarobi na tym 50 centów (sądząc po liczbie oglądnięć). ale ja nie mogę go zgłosić jako chama i prostaka i jedyne co mogę to usunąć swój film :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.