Skocz do zawartości

Prośba o pomoc- jak dobrać złączki


Gość M.M.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, prośba o pomoc. Zestaw Canon- TS APO 71 z flattenerem TSFLAT72. Chciałbym wykreować miejsce na wkładanie filtrów pomiędzy aparatem i flattenerem. 

 

W tej chwili połączone to jest tak jak na załączonym obrazku: Aparat | T-ring wide gwint m48 |Flattener

t-ring ma długość optyczną 11m, co w połączeniu z 44mm od bagnetu do matrycy daje idealne 55mm. 

Flattener ma odkręcaną przedłużkę o długości optycznej 15mm . I tyle mam miejsca na rozwiązanie dla filtrów. 

Rozmawiałem z Tomkiem z Serwisastro (nota bene świetny kontakt :)) , niestety w rozwiązaniu proponowanym przez niego potrzeba 18 mm. 

Zacząłem się rozglądać za jakimiś szufladkami - wpadłem na https://www.baader-planetarium.com/en/filters/universal-filter-changer.html

 

Miał ktoś z Was do czynienia z tym systemem ? Próbuję zestawić poszczególne elementy i tutaj jeżeli dobrze rozumiem, też mi zbraknie - środkowy element ma 13 mm więc zostałoby po 1 mm z obu stron żeby podpiąć się do flattenera i aparatu. A sama część do aparatu ma 2 mm- więc brakuje mi 1mm ....... 

 

Czy istnieje zatem coś innego, co zmieści się w 15 mm, ewentualnie krótszy t-ring ? Przyznam że 11mm to najkrótszy jaki znalazłem. 

 

Dzięki, pozdrawiam

 

IMG-5234.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, M.M.M. napisał:

ewentualnie krótszy t-ring ? Przyznam że 11mm to najkrótszy jaki znalazłem. 

Oczywiście że krótszy TRing. Pod T2 nie wiem czy są, ale pod M42x1 bez problemu kupujesz taki co ma ze 2 mm na oko:

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/foxfoto-adapter-bagnetowy-canon-eos---m42-z-potwierdzeniem-ostrosci.html

Oczywiście znajdź go gdzieś za połowę ceny, to podałem tylko dla przykładu. Nie da się już linkować do astrokraka, a tam wszystkie złączki były pięknie na liście :( 

 

Gwint M42 Tomek powinien dać radę przegwintować na T2, albo najlepiej zrobić to "coś proponowane przez niego", aby było zakończone gwintem M42. Zostanie Ci nawet kilka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, M.M.M. napisał:

Moi drodzy, prośba o pomoc. Zestaw Canon- TS APO 71 z flattenerem TSFLAT72. 

Czy TS APO 71 nie ma wbudowanego flattenera? To chyba klon / bliźniak WO Star 71 i paru innych podobnych ?

Jeśli tak, to chyba dodatkowy flattener jest zbędny (i zabrane miejsce) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, RMK napisał:

Czy TS APO 71 nie ma wbudowanego flattenera? To chyba klon / bliźniak WO Star 71 i paru innych podobnych ?

Jeśli tak, to chyba dodatkowy flattener jest zbędny (i zabrane miejsce) ?

Ten którego ja mam nie ma. 

 

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Oczywiście że krótszy TRing. Pod T2 nie wiem czy są, ale pod M42x1 bez problemu kupujesz taki co ma ze 2 mm na oko:

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/foxfoto-adapter-bagnetowy-canon-eos---m42-z-potwierdzeniem-ostrosci.html

Oczywiście znajdź go gdzieś za połowę ceny, to podałem tylko dla przykładu. Nie da się już linkować do astrokraka, a tam wszystkie złączki były pięknie na liście :( 

 

Gwint M42 Tomek powinien dać radę przegwintować na T2, albo najlepiej zrobić to "coś proponowane przez niego", aby było zakończone gwintem M42. Zostanie Ci nawet kilka mm.

Ale ja M48 gwint chcę, M42 za mały na przyszłość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, M.M.M. napisał:

 O widzisz, taki T ring jest dla Ciebie rozwiązaniem. a jeśli u Ciebie gwint jest przelotowo, to może Tomek mógłby stoczyć Twój tring i zrobić z niego taki cienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.