Skocz do zawartości

Dekielki do lornetki


peter5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, Tayson napisał:

@sidiouss Ci druknie :-)

:)

38 minut temu, peter5 napisał:

Mam niesmak po nieudanej próbie zrobienia przez kolegę jednego elementu do vixen polarie, także podziękuję:getlost:.

Projekt był wykonany zgodnie z pomiarami i rysunkiem technicznym. A że nie pasował ostatecznie, ponieważ pomiary były delikatnie inne od oryginału, no to cóż - zdarza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sidiouss napisał:

:)

Projekt był wykonany zgodnie z pomiarami i rysunkiem technicznym. A że nie pasował ostatecznie, ponieważ pomiary były delikatnie inne od oryginału, no to cóż - zdarza się...

Dlatego trzeba było to zakończyć jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.05.2019 o 10:08, peter5 napisał:

Mam niesmak po nieudanej próbie zrobienia przez kolegę jednego elementu do vixen polarie, także podziękuję:getlost:.

To nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Kolega Sidiouss wydrukował mi ostatnio dekielki do Nikona 18x70. Te na obiektywy wyszły super. Zakładają się dużo delikatniej od oryginalnych. Natomiast dekielki na okulary wsunąłem na 1/3 głębokości i dalej były za ciasne. Udało mi się wcisnąć wewnątrz mniejsze dekielki od Oczu Wyraka w celu wyparcia. Całość podgrzewalem delikatnie nad palnikiem kuchni gazowej jednocześnie obracając i podziałało. Tworzywo jest termoplastyczne.

Same oprawki do Oczu Wyraka, które również zamówiłem okazały się ciut za luźne. Gdy zmierzylem suwmiarką wyszła mi różnica w średnicy o 1/3-1/2 mm i to wystarczyło. Telekonwertery najzwyczajniej mogą wypaść z oprawek. Wystarczyło jedno owinięcie taśmą papierową TC-E3ED i telekonwertery wsunąłem z należytym oporem.

To są niuanse i nie da się przewidzieć rezultatu w pierwszym podejściu. Nie mam najmniejszych pretensji do kolegi Sidiouss jakie Ty wysuwasz na pierwszy plan. Jeśli coś nie wyszło to trzeba wprowadzić poprawki i zrobić drugie podejście. 

 

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peter5 napisał:

Wiem, że ciężko jest dopasować takie rzeczy, dlatego najlepiej jest wysyłać sprzęt, do którego mają być dorabiane elementy.

Po części masz rację, ale w moim przypadku to dodatkowe koszty i ryzyko, że z lornetką coś się może stać. Wolę złożyć zamówienie na poprawioną wersję i spać spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eternal84 napisał:

Po części masz rację, ale w moim przypadku to dodatkowe koszty i ryzyko, że z lornetką coś się może stać. Wolę złożyć zamówienie na poprawioną wersję i spać spokojnie. 

Oczywiście z lornetką jest większy problem, bo dochodzi ryzyko rozkolimowania w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.