Skocz do zawartości

Nowości od ZWO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pav1007 napisał:

Już wyobrażam sobie optykę do takiego sensora :-D FF i tak mały piksel... :-)

Ja sobie nie wyobrażam bo takiej nie ma :)

 

Pal licho 16 bit, to i tak nie ma znaczenia. Ważne jest to:

image.png.643c34cd39cdd9c4782024704165779c.png

Nareszcie mono FF! Gdyby tylko te piksele większe... No dobra, zadowolę się bin2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, urx napisał:

Mam pytanie  czy w wersji kolor bedzie możliwy  bining ?

W obecnych kamerach jest, ale bin2 praktycznie nie ma sensu. Usredniasz tylko 2 pix zielone, a czerwone i niebieskie rejestrują się tak samo. Dopiero bin4 ma sens no ale rozdzielczość jest już nieakceptowalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MateuszW napisał:

W obecnych kamerach jest, ale bin2 praktycznie nie ma sensu. Usredniasz tylko 2 pix zielone, a czerwone i niebieskie rejestrują się tak samo. Dopiero bin4 ma sens no ale rozdzielczość jest już nieakceptowalna. 

Oczywiście mówimy cały czas o binningu software'owym, na potrzeby przyspieszenia transferu. Bo w CMOS prawdziwego binningu jak w CCD nie ma, technologia nie pozwala :(

 

PS

Przy binx4 60/16 = 4K na full frame to jeszcze nie takie całkiem do wyrzucenia ... :)

 

PPS wolałbym 1" matrycę z pikselami 9um zamiast tego ;)

 

 

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszW gdzie można poczytać o tym co napisałeś? Dla kamer mono tez chciałbym się dowiedzieć więcej o binningu. 

ASI1600 miałaś jakąś wadę, czy po prostu marketing swoje a praktyka swoje? To bardzo popularna kamera z tego co zauważyłem.

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Już jedna rewolucję od ZWO przeżyliśmy ostatnio...obyło się bez ofiar ale i bez sukcesów.

Jak możesz tak pisać? Serio nie widzisz, ile jest nowych osób, które robią zdjęcia? Sukcesem ZWO jest wprowadzenie do zaawansowanej astrofotografii (mono z filtrami) zupełnie nowej grupy użytkowników. Dokładnie tak samo, jak kiedyś chińskie montaże EQ wprowadziły tabuny nowy astrofotografów, którzy wcześniej mogli jedynie pomarzyć o japońskim Vixenie (to jego sklonował SW), czy amerykańskim Astro-Physics.

Jakoś zdjęć w segmencie "niskim" podniosła się w ostatnim czasie dramatycznie. Trzeba się mocno starać, żeby tego nie widzieć.

PS. A z nową kamerą dramatycznie opuści poprzeczkę dla kamer mono FF, bo jaka jest dzisiaj alternatywa? Nie ma - po prostu nie ma i zostają tylko kamery w cenie dobrego samochodu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, piszę o jednym konkretnym modelu kamery. Postęp ilościowy widzę, ale jakościowy to tylko a pojedynczych przykładach. Wybacz ale nie zmienię zdania ZWO ASI 1600 to jest nieudany model, niedopracowany. Wypuszczony na rynek głodny nowości, najlepiej tanich nowości no bo praktycznie od pojawienia sie KAF 8300 nic się na nim nie działo. I  na pierwszy rzut okaz sukces. No ale potem zaczęły dawać znać o sobie cechy sprzętu które nie czynią z tej kamery dobrego, uniwersalnego narzędzia do astrofotografii.Nie chcę w chodzić w kolejną polemikę bo to nie ma sensu. Mojego zdania- nie tylko mojego - nie zmienię na temat tej kamery. Jak wiesz miałem ją przez 4 miesiące i sprzedałem, bo astrofoto na pewnym poziomie sprzętowym to ma być frajda a nie walka ze sprzętem a właściwie z wynikami działania sprzętu.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.