Skocz do zawartości

Problem z Occultem 4.2.0.3


majer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem za bardzo, gdzie przypiąć ten temat, więc proszę o przeniesienie w razie czego.

 

A mam problem z Occultem 4.2.0.3. Może ktoś używa jeszcze starej wersji tego programu i może mi pomóc (pisałem już do Wojtka, burza, ale on niestety nie jest w stanie mi pomóc).

 

Mianowicie: od jakiegoś czasu przy odpalaniu programu pokazywał mi się komunikat, że muszę uaktualnić parametry orbitalne planetoid, które są zapisane w pliku AsteroidElement.dat. W programie jest napisane, jak to zrobić i spróbowałem wykonać instrukcję, ale okazało się, że nowa wersja pliku (można ją ściągnąć stąd: https://asteroid.lowell.edu/main/astorb) różni się od starej, a ja -- przy okazji instalowania Occulta od nowa w nadziei, że  ściągnie się nowa wersja tego pliku -- nieopatrznie skasowałem starą wersję pliku i nie mogę przerobić nowej wersji pliku na nową, co by polegało na wycięciu kilku kolumn i zmianę kolejności pozostałych (np. gawkiem). I teraz program po uruchomieniu i kliknięciu czegoś cały czas pokazuje komunikat, że brakuje mu pliku AsteroidElement.dat, tak jak na obrazku:

 

occult_error.png.502641f7e44e0d8a0c7d4dc4d0f85a8c.png

 

 

 Jak wybiorę Continue, to niby uruchamia się i gdy np. chcę sprawdzić zakrycia Jowisza i wybiorę "plot listed events", to nawet wyświetlają mi się mapki, lecz gdy próbuję zapisać obrazek, to pokazuje mi się znowu unhandled exception...  Value cannot be null   Parameter name: input":

 

occult_error_2.png.e19b719a31f3aa93ae2b7f2b91cadc83.png

 

 

Zauważyłem też, że teraz w interfejsie z wyborem ciał niebieskich, których zakrycie chcę sprawdzić listy obiektów są puste:

 

occult_error_4.png.a6c9c6c4fff29cd11f3a4d7c212b9476.png

 

Pokazuje mi się też komunikat, że brakuje mu pliku UserMinorPlanetElements_Lunar.dat

 

occult_error_3.png.1c72ea6d82d4a0fd57d4c58a166c595b.png

 

 

Niestety mój problem polega też na tym, że mam starego kompa z xp-kiem i na razie nie zanosi się na szybką zmianę sprzętu, a najnowsza wersja Occulta jest na kompy 64-bitowe i nie mogę jej u siebie zainstalować. Stąd mam pytanie, czy ktoś jeszcze używa starszej wersji Occulta i mógłby mi gdzieś udostępnić kompatybilną z nim  wersję pliku AsteroidElements.dat (i ewentualnie kolejnych potrzebnych)? Ten plik ma ponad 200 MB, więc wysłanie go mailem raczej nie wchodzi w grę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.